87 találat a(z) albérlet cimkére
Albérlettámogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. munkaviszonyban lévő ügyvezetőjének lakást bérel magánszemélytől. A lakás bérleti díja 230 000 Ft. A kft. a magánszemélytől levonja a 15% szja-t és a kifizetendő összeget utalja. A bérbeadó a számlát a cég nevére állítja ki. Az ügyvezető szempontjából szerepeltetni kell-e a bérszámfejtésében juttatásként az albérleti díjat, attól függetlenül, hogy neki nem kerül kifizetésre az összeg? Előre is köszönöm válaszukat.
Emiatt fehéredhet idén az albérletpiac Cikk
Az ingatlan.com szakértője szerint az idén bevezetett intézkedésekkel tovább fehéredhet az albérleti piac, és nőhetnek az adóbevételek.
Albérlet-támogatás: kedvezően változtak a feltételek Cikk
Többek között albérlet-támogatással, saját kocsival történő munkába járással és társasági adókedvezménnyel segíti a kormány a munkaerő mobilitását – írja közleményében az NGM. Mintegy havi 32 ezer forinttal nő az albérlet-támogatás összege az idén, amely a határozott idejű foglalkoztatottnak is jár, sőt munkaerő-kölcsönzésnél a kölcsönbe-vevő vállalkozás is nyújthat adómentesen.
Kölcsönzött munkaerő albérlet-fizetésének járulékai Kérdés
Egy munkaerő-kölcsönző az általunk kölcsönvett dolgozóinak az albérleti költségét továbbszámlázza felénk. Kell-e természetbeni juttatásként járulékot fizetnünk, vagy egyéb adót az albérlet után? Mi van olyankor, ha az albérletet mi biztosítjuk, a számla nevünkre szól (a munkaerő-kölcsönző céggel kötött szerződésben rögzítettük, hogy mi biztosítjuk a dolgozónak az albérletet)? Van-e az albérleti díj után adó- és járulékfizetési kötelezettségünk?
Mobilitási támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban kérném a segítségét, hogy a munkavállaló részére adható adómentes mobilitási lakhatási támogatás kizárólag albérletre vagy szállásdíjra is adható? A számla a munkáltató nevére szól.
Lakhatási támogatás: itt vannak a részletek, kinek, hogyan adható Cikk
A vállalkozások munkaerőhiányának enyhítése, a munkavállalók elhelyezkedésének elősegítése érdekében a munkáltatók kedvező adózási feltételekkel úgynevezett mobilitási célú lakhatási támogatást adhatnak a munkavégzés helyétől távol lakó munkavállalóik számára. Cikkünk ismerteti e juttatásra vonatkozó szabályokat.
Dolgozók elszállásolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. tulajdonában lévő lakást úgy használják, hogy abban egy kft. dolgozóját szállásolják el (munkásszállás fogalma nem érvényes, mert nem kettő fő lakik egy szobában). 1. Milyen adóvonzata van ennek a cég, illetve a magánszemély részéről, ha a dolgozók nem fizetnek semmit, a cég nem számláz bérleti díjat? 2. Ugyanez a kérdés akkor, ha számláz bérleti díjat? 3. Dolgozóknak ebben az esetben adhat-e albérleti hozzájárulást a cég? 4. Ha kiszámlázza a bérleti díjat, azt áfásan vagy anélkül teheti meg? Előre is köszönöm a választ: Polyák Márta 70-3872719
Nőtt az albérletek iránti kereslet Cikk
A felsőoktatási ponthatárok kihirdetése után 15-20 százalékkal élénkült az albérletek iránti kereslet, de a kínálat is 17 százalékkal bővült – mondta Balogh László gazdasági elemző szombaton az M1 aktuális csatorna délelőtti műsorában.
Albérletet keres egyetemi városban? Ezekre az árakra készüljön fel! Cikk
Drágultak az albérletek az egyetemi városokban a felsőoktatási ponthatárok ismertetését megelőzően, ami az albérleti szezon kezdetét jeleni; a legdrágább Budapest, havi átlagos 150 ezer forinttal – derül ki az ingatlanpiaci cégek MTI-nek küldött elemzéseiből.
Albérlet adózása Kérdés
Kedves Szakértő! Lakást szeretnék bérbe adni. A bérleti díj havi 80 000 forint. A rezsiszámlák (víz, áram, közös költség, gáz, internet) a saját nevemre szólnak, ennek havi költsége 35 000 forint. Kérdésünk erre vonatkozóan az lenne, hogy mennyi adót kell ezután fizetni? Az árbevételt a rezsiköltséggel együtt kell figyelembe venni, és ha együttesen meghaladja az 1 millió forintot, akkor az egész után meg kell fizetni a 14 százalékos ehót is? Köszönjük a választ.
Székhely kiadása albérletbe Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van-e törvényes lehetőség arra, hogy a kft. székhelyként bejegyzett irodájának egy részét – nagyobb részét – albérletbe kiadjuk? Természetesen az iroda és az albérletként funkcionáló rész külön-külön bejáratú, egymástól elszeparált lenne. Mely feltételekkel, illetve bejelentési kötelezettségekkel lehet mindezt megvalósítani? Válaszát előre is köszönöm!
Albérlettámogatás külföldi munkavállalónak Cikk
Külföldi munkavállalók is kaphatnak mobilitási célú lakhatási támogatást, ha az egyéb feltételek teljesülnek? – kérdezte olvasónk. Surányi Imréné, okleveles közgazda szakértőnk válaszolt.
Külföldi ügyvezető lakásbérleti díja Kérdés
Tisztelt Szakértő! Német anyavállalat az osztrák leányvállalatnál foglalkoztat heti 5 órában ügyvezetőként egy osztrák állampolgárt, aki a magyarországi leányvállalatnál is ügyvezető, heti 20 órában. Lakást is bérel számára a cég Magyarországon, mely után az eddigi gyakorlat szerint a magyarországi cég fizeti meg a cég nevére szóló számla ellenében a bérleti díjat, és adózza le az egyéb meghatározott juttatások szerint. Kérdésem: törvényesen jár-e el a cég? Az elmúlt időszakban felmerült, hogy esetleg a magánszemélynek kellene leadóznia, de több fórumon ellentétes információkat találok. Sőt a NAV-tól telefonban olyan tájékoztatást is kaptam, hogy esetleg adómentesen is lehetne juttatni ezt a munkavállalónak. Mely változatnak milyen adminisztrációs (szerződés, megállapodás stb.), illetve járulékkötelezettsége (ha a magánszemélynek ez adóköteles jövedelem) keletkezik? Elsősorban az érdekelne, hogy ha a cég adózza le, milyen háttérdokumentumokra van szükség. Ha a magánszemélynek adóköteles ez a jövedelem, és nem havonta történik a számlakifizetés, ebben az esetben a magánszemélynek milyen időközönként kell leadóznia? Szíves válaszát előre is köszönöm!
Lakhatási támogatás adómentesen: erre figyelmeztet a NAV Cikk
Január 1-jétől a mobilitási célú lakhatási támogatással bővült azoknak a juttatásoknak a köre, amelyeket a munkáltató adómentesen nyújthat a munkavállalóinak. Az Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) tájékoztatójában összefoglalta a főbb tudnivalókat.
Szállásköltség térítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Német anyavállalat magyarországi vállalatának vezetésével német állampolgárt bíz meg, munkaszerződéssel foglalkoztatja a magyar vállalatnál. Az ügyvezető szállodában lakik átmenetileg, amíg nem talál albérletet. A szállodai számla elszámolható-e költségtérítésként, illetve a későbbi albérlet elszámolható-e költségtérítésként az ügyvezető részére, vagy adóznia kell a társaságnak magánszemély részére juttatott természetbeni hozzájárulásként? Köszönettel: