5 találat a(z) PTGSZLAA cimkére
Nyomda számlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Szeretném megkérdezni, hogy nyomdának kell-e pénztárgépet használnia? Tevékenysége 1812 Nyomás (kivéve: Napilap) 1814 Könyvkötés, kapcsolódó szolgáltatás. Természetesen magánszemélyek is rendelnek nyomtatványokat, például névjegykártyát, könyvkötést. A vállalkozás mindenkinek számlát állít ki. Ebben az esetben a magánszemélynek kiállított számláról kell-e PTGSZLAA adatlapot beadni a NAV felé?
Nyugta helyett kiállított számlákról adatszolgáltatás Kérdés
Tisztelt Adószakértő! Szeptember 30-ától pénztárgéphasználatra kötelezett vagyok. Nyugtaadás helyett minden esetben számlát fogok kiállítani. A kiállított számlákról adatokat kell szolgáltatni az adóhatóságnak.A 50/2013. NGM-rendelet szerint havonta, a tárgyhónapot követő hónap 15. napjáig, elektronikus úton kell az adatokat elküldeni. Az adatszolgáltatást a PTGSZLAA adatlapon kell teljesíteni, amely tájékoztatója szerint ezt hetente kell megtenni. Feltételezem, hogy a rendelet szerint kell eljárnunk, de zavaró az adatlap tájékoztatása. Kérdésem, hogy valóban havonta kell-e az adatokat elküldeni, nem szeretnék hibát elkövetni? Köszönöm szépen a tájékoztatást.
Csak így lehet megúszni a kötelező pénztárgéphasználatot Cikk
Alanyi adómentes egyéni vállalkozónak is kötelező-e pénztárgépet használnia? Ha igen, mely esetekben kell nyugtát adnia, mikor állíthat ki számlát, és arról kell-e adatot szolgáltatnia a NAV részére? – kérdezte olvasónk. Sinka Júlia okleveles adószakértőnk válaszolt.
PTGSZLAA Kérdés
Tisztelt Szolnoki Béla Szakértő Úr! Gondot okoz számomra, hogy a bankkártyás és a SZÉP-kártyás számlákat be kell-e jelenteni a PTGSZLAA nyomtatványon. Társaságunk élt a jogával, és nem használ pénztárgépet, mindenkinek számlát adunk. A NAV szerint mindkét fizetési mód készpénz-helyettesítő, ezért be kell jelenteni az ilyen számlákat. Az Önök oldalán pedig a következőket olvastam: Kérdés: PTGSZLAH nyomtatvány, az Ön válasza: Az Áfa tv. 166. §-ában foglaltakból következően az adóalanyt akkor terheli nyugtaadási kötelezettség, ha az ellenérték készpénzzel, illetve készpénz-helyettesítő, pénzhelyettesítő eszközzel történő megtérítése (ide tartozik a bankkártyával történő fizetés is) az ügylet teljesítéséig megtörténik, és az adóalany mentesült a számlaadási kötelezettség alól. Mivel a bankkártyás – és így a SZÉP-kártyás – ügyletek nem minősülnek készpénzfizetéses (és így adott esetben nyugtával vagy az azt kiváltó „készpénzfizetéses számlával” kísérendő) értékesítéseknek, a szóban forgó adatszolgáltatási kötelezettség nem érinti ezeket. A második bekezdésben azt írja, hogy a pénzhelyettesítő eszköz a bankkártya. Ha annak számít, akkor a kiállított számla jelentésköteles. A harmadik bekezdésben pedig azt írja, hogy a bankkártyás és a SZÉP-kártyás ügyletek nem minősülnek készpénzfizetésnek, tehát nem is kell róluk adatot szolgáltatni. Kérem szíveskedjék útba igazítani, mit értek félre? Kell, vagy nem kell ezeket a számlákat jelenteni? Köszönettel: Zsuzsa
Pénztárgépesek adatszolgáltatása Esemény