4941 találat a(z) NAV cimkére

A NAV az adóköteles biztosítási díjról Cikk

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal közzétette, hogyan kell alkalmazni az adóköteles biztosítási díj 2019. január 1-jétől hatályos szja-törvény szerinti fogalmát.

Ezek a legújabb NAV-felhívások Cikk

2020. május 14-én két felhívást is közzétett honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.

Adóbevallási információ egyéni vállalkozóknak, őstermelőknek, áfás magánszemélyeknek a NAV-tól Cikk

Május elejéig mintegy 177 ezer egyéni vállalkozó, több mint 64 ezer őstermelő és áfafizetésre kötelezett magánszemély juttatta el szja-bevallását a NAV-hoz. A többi, csaknem 220 ezer egyéni vállalkozónak, őstermelőnek és áfás magánszemélynek még egy hete van május 20-áig, hogy kiegészítse a NAV által elkészített bevallási tervezetet, vagy saját maga töltse ki és küldje be a 19SZJA nyomtatványt.

Adózói minősítés: így jár el veszélyhelyzetben a NAV Cikk

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a veszélyhelyzet ideje alatt is minősíti az adózókat, azonban a rendkívüli helyzet miatt nem szünteti meg a megbízható adózói minősítést akkor sem, ha az ahhoz szükséges feltételek nem teljesülnek, közölte honlapján az adóhatóság.

Ezrek kaphatnak levelet a NAV-tól, ha nem jelentette be őket a munkáltatójuk Cikk

Levélben tájékoztatja a magánszemélyeket a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), ha munkaadójuk ellenőrzésekor valamilyen foglalkoztatási mulasztást, szabálytalanságot talál. A munkavállalók így a lehető legrövidebb időn belül értesülhetnek például arról, ha nincsenek bejelentve – közölte honlapján az adóhatóság.

A pénzügyi év zárása - nyomtatás nélkül Cikk

Már az is könnyebbség a könyvelők számára, hogy a koronavírus-járvány miatt a cégek május 31. helyett ráérnek szeptember 30-áig benyújtani az előző éves beszámolójukat. Igazából azzal tudnak a könyvelők rengeteg időt megspórolni, ha az ügyfelektől papír helyett – élve a minősített elektronikus aláírás adta lehetőségekkel – digitális formában kapják meg a pénzügyi évzáráshoz szükséges dokumentumokat.

Online hitelkérelmezés a NAV elektronikus keresetkimutatásával Cikk

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) online keresetkimutatása megkönnyíti a személyes ügyintézés nélküli hitelkérelmezést – írja honlapján az adóhivatal.

Tanács kérése Kérdés

Tisztelt Adózóna! Tanácsukat szeretném kérni az alábbi esetben: egy építőipari cégünk van, fő profilunk társasházak építése értékesítés céljából. 2018 márciusában vásároltunk egy lakóház és udvar elnevezésű ingatlant, 18,5 millió forintért. (Áfamentesen, magánszemélytől, a 4 százalékos illetéket megfizettük.) Szeretnénk fiúnknak építeni egy családi házat a telekre, ahol egy kozmetika is helyet kap külön épületben. Mivel a kft. nevén van az ingatlan, úgy gondoltuk, hogy az építési engedélyt is a kft. nevére kérjük ki. Építési engedélyt kérünk rá, mivel a lakóépület több, mint 300 nm, kozmetika is lesz Abban kérnénk az Önök tanácsát, hogy mikor vegyük ki a cégből az ingatlant a saját nevünkre? (Férjemre és rám, mindketten tagok és ügyvezetők vagyunk.) A, vagy B verzió lenne a jobb megoldás? Az a kérdés is felmerült bennünk, hogy ezt adásvételi szerződéssel vagy osztalékként tegyük meg. A verzió: most, a legelején, még az építkezés megkezdése előtt: - A vételár 18,5 millió forint volt, ehhez hozzáadnánk azokat a költségeket, amelyeket már elszámoltunk erre az ingatlanra (épület részleges bontásának költsége, tervezési díj) + 27 százalék áfát rá kell tennünk. Ezt a NAV elfogadhatónak tartaná-e? B verzió: nem teljesen szerkezetkész eljutásnál, tehát csak a falak állnának: - Ebben az esetben a kft. építi, mintha magának építené, majd szerkezetkészen a kft. két tulajdonosa nevére kerül. Itt már érdekesebb lehet a vételár + 27 százalék áfa összege. Mi az az összeg, amit a NAV elfogadhatóak tart? Illeték mindkét esetben 4 százalék.

Új telephely létesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Szeretném megkérdezni, hogy a székhelyen kívüli, új telephely létesítését kötelező-e a társasági szerződésben is szerepeltetni, vagy elegendő csak a NAV felé bejelenteni? Köszönettel!

Önellenőrzések nyilvántartása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Milyen rendelkezés vonatkozik a NAV részére benyújtott önellenőrzések nyilvántartására? Válaszát előre is köszönöm!

NAV-vizsgálat utáni könyvelés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk "A cég" nagyértékű beruházást hajtott végre 2018-ban, melyet a tulajdonos egy másik cégén ("B cég") keresztül bonyolított le. A NAV a jelentős áfa-visszaigénylést tartalmazó időszakok tekintetében vizsgálatot rendelt el, melynek során a lebonyolító "B cég" által kiállított számlákat nem fogadta el valós gazdasági esemény hiányában, emiatt az általános forgalmi adót sem vonhatta le "A cég". Nem vonhatta le ugyanezen ok miatt a lebonyolító "B cég" sem a beszerzések után az áfát, mivel a NAV álláspontja szerint a megrendelő nem ő, hanem ténylegesen a beruházó "A cég" volt. Nem vitatottan a beruzázás megvalósult, a beszállítók teljesítettek, de jelenleg nem tudjuk, hogyan szerepeltessük az ügyletet a két cég könyveiben. "A" cég esetében, ha a "B" cégtől kapott, a ténylegesen megvalósult beruházás költségeit tartalmazó számla a NAV által fiktívnek minősült, hogyan tud bekerülni a tárgyi eszközök közé? "B" cég által befogadott külső cégek által kiállított és kifizetett (valós) számlák könyvelése hogyan rendezhető, illetve ezen tételek továbbszámlázását véleményünk szerint le kellene sztornózni, de ez esetben is torz a kép. Kérem tanácsukat, hogyan tudunk helyesen eljárni mindkét cég tekintetében. Köszönöm: Mikro

Törölt adószám Kérdés

Tisztelt Szakértő! Könyvelt cégünk adószámát a NAV 2015. évben törölte, adótartozás miatt. A cégbíróságon jelenleg is élő cégről van szó. A régi árukészletre valószínűleg van vevő, melynek eladása után a NAV-tartozást a cég rendezni tudja. Kérdésünk, hogy törölt adószám esetében az értékesítésről ki tud állítani számlát a partnerünk? Vagy előbb az adószámot kell visszaállíttatni a NAV-nál?

2018. évi osztalékelőleg Kérdés

2018. évben évközben jóváhagyott a társaság osztalékelőleget. Kifizetésre csak 2019. év február és március hónapban került sor. Ez szerepelt a 1908 bevallásban, majd májusban a mérleg jóváhagyása után bevallásra került mint osztalékká vált előleg. A NAV a 2019. évi szja-bevallásban hiányként hozza az osztalékelőleg levont szja összegét. Az szja-bevallásban tudom javítani mint kifizető által levont előleget, de mit kellene még tenni, hogy helyesen járjak el

Nagy fogás az ekáerrel: 100 millió forint értékű, hamisított márkájú cipőszállítmány akadt horogra Cikk

Több mint 112 millió forint értékben foglaltak le hamis cipőket a NAV munkatársai egy budapesti telephelyen – közölte az adóhatóság.

Csed egyéni vállalkozónak Kérdés

Tisztelt Szakértő! A heti 36 órát meghaladó munkaviszony melletti egyéni vállalkozónak (nem katás) a csed alatt szünetelnie kell? Milyen nyomtatványt kell kitöltenie a NAV felé? Válaszát előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 May
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Együttműködő partnereink