265 találat a(z) Magyarország cimkére
Nem került sor Magyarországra Cikk
Nem vizsgálta Magyarország államadós-besorolását a Moody's Investors Service, így nem jelentett be osztályzatmódosítást sem a péntek éjszakára kitűzött időpontban.
Magyarország hátul kullog: óriási különbségek az EU-államok között Cikk
Óriási a különbség az Európai Unió leggazdagabb és legszegényebb országa között – derült ki az Európai Unió statisztikai hivatala (Eurostat) által ma kiadott jelentésből, amely a 2015-re vonatkozó első becslést tartalmazza.
Importálás Kínából, majd továbbértékesítés EU-ba: vámérték? Kérdés
Tisztelt Szakértők! Kínában gyártott terméket értékesítenénk Angliába. Két opciónk van: A) Kínából közvetlenül jutna el a termék Angliába – ez esetben ha jól gondolom, nem állítható ki áfamentes számla, annak ellenére sem, hogy Magyarország–Anglia között jön létre a tényleges szerződés (de az áru ugye hiába van a mi tulajdonunkban, mégis 3. országból érkezne az angol céges ügyfélhez)? B) Az áru előbb Kínából Magyarországra érkezik, itt reményeink szerint áfa-mentesen importáljuk (ez vámmentességet nem jelent, tehát azt mindenképp meg kell fizetni, jól tudom?), majd eztán Magyarországról 30 napon belül útra is kelne Angliába- áfamentes számlával. A kérdésem ez lenne, hogy B opció esetén milyen értéket kell megadni a Kína-Magyarország importáláshoz? A nekem megállapított beszerzési árat, vagy pedig rögtön a már a vevőnek szánt (értékesítési) árat? A beszerzés például 13 000 USD, amennyiért eladnám, az 20 000 USD. Melyik érték alapján kerül importálásra Magyarországon a termék? Amennyiben a 13 000 alapján – van-e lehetőség arra, hogy az angliai megrendelő ezt az összeget ne láthassa? (Tehát ne tudja kikalkulálni az én profitommal.) Nagyon szépen köszönöm!
Adóegyezményt írt alá Magyarország és Türkmenisztán Cikk
Magyarország és Türkmenisztán kettős adóztatást elkerülő egyezményt írt alá szerdán – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Átmeneti a lassulás – véli az NGM Cikk
A kormány prognózisához hasonlóan látja friss jelentésében a magyar költségvetési folyamatokat és az infláció alakulását a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD), a növekedés rövid távú megítélésében viszont eltér a nemzetközi szervezet és a magyar kabinet álláspontja – mondta Hornung Ágnes, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénzügyekért felelős államtitkára szerdán az OECD legfrissebb országjelentését kommentálva az MTI-nek.
Romló magyar gazdasági növekedési kilátások Cikk
Jelentősen rontotta Magyarország idei gazdasági növekedésével kapcsolatos előrejelzését az OECD, amely változatlanul hagyta a jövő évi GDP-bővüléssel kapcsolatos becslését.
Magyarország ellen is eljárás indult a külföldiek földvásárlását korlátozó szabályok miatt Cikk
Több uniós tagállam, köztük Magyarország ellen is kötelezettségszegési eljárást indított csütörtökön az Európai Bizottság, mert úgy véli, hogy a külföldiek földvásárlására vonatkozó jogszabályok sértik a tőke szabad mozgását és a letelepedés szabadságát.
Végre ismét befektetésre ajánlott kategóriában Magyarország Cikk
Visszaemelte a befektetési ajánlású osztályzati sávba Magyarország államadós-besorolását a Fitch Ratings.
Ezért is nem vállalkoznak a fiatalok Cikk
Az előző évhez képest jelentősen, 9 százalékponttal, 19 százalékra emelkedett azon magyar fiatalok száma, akik úgy gondolják, nincsenek felkészülve önálló vállalkozás indítására – derül ki a Bridge Budapest nonprofit szervezet kutatásából.
Megtorpedózza Magyarország is a kiküldöttekre vonatkozó brüsszeli javaslatot Cikk
Tíz uniós tagállam, köztük Magyarország törvényhozása „sárga lap” felmutatásával próbálja visszavonatni az Európai Bizottság kiküldött munkavállalókról szóló irányelv módosítására vonatkozó javaslatát. A tíz elégedetlen tagország közül kilenc közép- és kelet-európai, amely versenyelőnyének elvesztését félti a „szociális dömping” visszaszorítását célzó jogszabály-tervezettől.
OECD-jelentés Magyarországról: Varga elégedett Cikk
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) ma nyilvánosságra hozott országtanulmánya pozitívan értékeli hazánk makrogazdasági helyzetét – hangsúlyozta Varga Mihály a jelentést bemutató sajtótájékoztatón. A dokumentum elismerően ír gazdaságpolitikánk eredményeiről: a gazdasági növekedésről, az adósságcsökkentésről, a munkahelyteremtésről és az ország külső sérülékenységének csökkentése érdekében megtett intézkedésekről – fogalmazott tárcavezető. A 2016. évi országjelentés fő gondolatait és ajánlásait Angel Gurría, az OECD főtitkára ismertette. A párizsi székhelyű nemzetközi szervezet vezetője hazánk OECD csatlakozásának 20. évfordulójára érkezett a magyar fővárosba.
Kiűzetés az adóparadicsomokból? Cikk
Magyarország valóságos adóparadicsom, mégsem lett igazi offshore-központ. Az ilyen hátterű cégek száma csökkenőben van, és az uniós szabályok szigorításával az adóelkerülés terepe tovább szűkül – olvasható a legfrissebb HVG-ben.
Nyomasztó besorolásból került ki Magyarország Cikk
Nem lát makroegyensúlyi zavarokat a magyar gazdaságban, ezért a makrogazdasági egyensúlyi hiányok miatt indult eljárás megszüntetését javasolta az Európai Bizottság, miután közzétette 2016. évi mélyreható elemzésének a következtetéseit.
Bérszakadék a nők és a férfiak fizetése között Cikk
Bár a helyzet javult, a nők Európa-szerte még 2014-ben is átlagosan 16,1 százalékkal kevesebbet kerestek a férfiaknál, az ezt megelőző évhez képest a legnagyobb javulás Magyarországon mutatkozott – derül ki az Európai Unió statisztikai hivatala (Eurostat) hétfői jelentéséből.
Haverek kapitalizmusa – még korruptabb lett Magyarország Cikk
Magyarország három hellyel hátrébb csúszott a világ legátfogóbb korrupciós ranglistáján, a Transparency International által készített Korrupció Érzékelési Indexen (Corruption Perceptions Index–CPI). A Magyarországot érintő adatokat a Transparency International magyarországi szervezete ma ismertette Budapesten.