186 találat a(z) GDP cimkére
Itt a friss GDP-adat – kiderült, miért zsugorodott a magyar gazdaság Cikk
A második negyedévben a magyar gazdaság teljesítménye 0,2 százalékkal zsugorodott az előző negyedévhez képest. A visszaesés mértéke megegyezik a július végén közölt előzetes adattal, a mai, bővített adatközléssel már azt is láthatjuk, hogy hol teljesített igazán gyengén a magyar gazdaság – írja a portfolio.hu.
Növekvő inflációval kell számolni 2024-ben az Egyensúly Intézet előrejelzése szerint Cikk
Az Egyensúly Intézet előrejelzése szerint az infláció a második félévtől újra emelkedni fog, mielőtt 2025 elejétől ismét csökkenni kezdene: számításaik alapján a 2024-as átlagos áremelkedés 4,3 százalékos lesz, 2025-ben pedig 3,7 százalékra csökken – derül ki az Egyensúly Intézet gazdasági előrejelzéséből.
Nőtt a GDP az euróövezetben Cikk
Az idei második negyedévben szezonális kiigazítással 0,3 százalékkal nőtt a hazai össztermék (GDP) az első negyedévvel összevetve az euróövezetbe és az Európai Unióban egyaránt – közölte nem végleges adatkén az EU statisztikai hivatala, az Eurostat szerdán.
Idén globálisan gazdasági fellendülés várható, hazánknak azonban ez nem feltétlenül jelenti a nehézségek végét Cikk
Magyarország gazdasági elszigetelődése és a költségvetési hiány miatt hozott intézkedések a befektetéseknek kedvezőtlen piaci helyzetet teremtenek. Bár az Intrum index növekedett az elmúlt negyedévben, az állami intézkedések közvetetten negatívan befolyásolják a háztartások fizetőképességét. Emellett a GDP-növekedés elmaradt a várttól az ipar gyengélkedése miatt.
Súlyos dolgokra derült fény – mitől függ a magyar dolgozók élete? Cikk
A külkereskedelemben és a globális ellátási láncokban elfoglalt pozíció alapvetően befolyásolja a gazdaságok teljesítményét két szempontból is: egyrészt meghatározza egy ország külső sérülékenységét, másrészt befolyásolja egy gazdaság fejlettségét és fejlődési potenciálját. Az erről szóló két részes cikksorozat első részében azt mutatom be, hogy a magyar gazdaság foglalkoztatottsága miként függ az exportpiacaink teljesítményétől. Az idei év második negyedéves GDP-adat a vártnál rosszabb eredményt mutatott a gazdaság teljesítményéről, melynek egyik legfőbb okaként az export visszaesését jelölik meg. Vajon Magyarország tényleg ennyire kitett a külpiacainak? Mi a helyzet a régió többi országával? – írja a portfolio.hu.
Itt az MNB gyorselemzése a GDP II. negyedévi alakulásáról Cikk
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 2024. július 30-án közzétette honlapján a GDP 2024. II. negyedévi alakulásáról szóló gyorselemzését.
Nyűglődik a magyar gazdaság: itt a friss GDP-adat Cikk
Magyarország bruttó hazai termékének (GDP) volumene 2024 második negyedévében a nyers adatok szerint 1,5 százalékkal, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint 1,3 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszaki értéket. Az előző negyedévhez képest – a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint – 0,2 százalékkal csökkent a gazdaság teljesítménye – közölte ma első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Intrum: javuló fizetőképesség, egyre nagyobb szakadék Budapest és a vidék között Cikk
2024 első negyedévében csupán egyetlen régióban csökkent a lakosság fizetőképessége, így a következő negyedévben várhatóan valamivel könnyebben tudják a magyarok teljesíteni esedékes pénzügyi kötelezettségeiket. GDP alapján azonban egyre nagyobb a szakadék Budapest és a vidék között – írja sajtóközleményében az Intrum.
Nagy Márton: a magyar GDP öt és fél százalékát az akkumulátoripar adja, de lehet ez akár a duplája is Cikk
Jelenleg a bruttó hazai termék (GDP) öt és fél százalékát az akkumulátoripar adja – mondta a nemzetgazdasági miniszter pénteken a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Tarcalon, az iconFeszt Gazdaságpolitikai Konferencia és Fesztivál rendezvényén, közölte az MTI.
Infláció 2024: itt az MNB legfrissebb előrejelzése Cikk
A negyedéves gazdasági előrejelzésben ismertetett adatok szerint az MNB az idei inflációt a 3-4,5 százalékos sávba várja, amely 0,5 százalékponttal alacsonyabb a márciusi előrejelzéshez képest. A jövő évi és a 2026-os prognózison nem változtatott a jegybank, mindkét évben 2,5-3,5 százalék közötti fogyasztóiár-index növekedéssel számol – közölte Balatoni András, a jegybank igazgatója a júniusi Inflációs jelentést bemutató mai online sajtótájékoztatóján.
GKI: az egy főre jutó GDP változása 20 év távlatában Cikk
2004. május 1-jén tíz új állam csatlakozott az Európai Unióhoz, köztük Magyarország. A GKI Gazdaságkutató Zrt. honlapján az egy főre jutó GDP változásának mutatója segítségével járja körül, hogyan változott hazánk helyzete 20 éves EU tagságunk ideje alatt.
Nehezen tér magához a német gazdaság Cikk
A német hazai össztermék (GDP) az első negyedévben 0,2 százalékkal nőtt negyedéves összevetésben, éves összehasonlításban viszont 0,2 százalékkal zsugorodott – közölte ma végleges adatként a német statisztikai hivatal (Destatis).
NGM: megvédte a kamatstop a kkv-kat, a merészségükön is múlik a GDP-növekedés Cikk
A kamatstop megvédte a kkv-kat a megemelkedő hozamkörnyezet negatív hatásaitól; az intézkedés kivezetése sem jelentett többletterhet számukra a csökkenő hitelkamatoknak és a bankokkal megszületett megállapodásnak köszönhetően – mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságstratégiáért, pénzügyi forrásokért és makrogazdasági elemzésért felelős államtitkára ma, a Portfolio Hitelezés 2024 konferenciáján.
Lassan tér magához a magyar gazdaság Cikk
Idén már növekedésbe vált a magyar gazdaság a tavalyi visszaesés után. A kilábalás sebessége azonban várhatóan elmarad a korábban remélttől a 2023-ról örökölt áthúzódó hatás és a gyenge külső konjunktúra miatt. Az infláció mértéke jelentősen mérséklődik 2024-ben, és ezzel párhuzamosan a jegybanki alapkamat is tovább csökken – vélik az Erste elemzői.
Elképesztő hiányadat érkezett – két hónap után fejre állt a költségvetés Cikk
A Pénzügyminisztérium előzetes gyorstájékoztatója szerint februárban 1758 milliárd forintos hiányt termelt a költségvetés az önkormányzatok nélkül. Soha nem volt még ekkora a februári mínusz az állam gazdálkodásában, de ami még ijesztőbb, hogy két hónap alatt az eredeti pénzforgalmi éves hiányterv kétharmada teljesült. Mindezek fényében nem véletlen, hogy a kormány már feladta az idei évre kitűzött, eredeti 2,9 százalékos GDP-arányos hiánycélját és már 4,5 százalékos deficitről beszélnek a kormány tagjai – írja a portfolio.hu.