5 találat a(z) Deloitte Magyarország cimkére
Kedvezményes adózású értékpapír-juttatások Cikk
Az Országgyűlés, a tavaly év végén elfogadott adócsomagban új, adómentes juttatásként vezette be az induló vállalkozás munkavállalója, vagy vezető tisztségviselője által megszerzett tagsági jogot megtestesítő részesedést (részvényt, vagy üzletrészt), olvasható a Deloitte Magyarország honlapján megjelent közleményében.
Sok még a homályos folt: érvek az egységes társaságiadó-rendszer bevezetésének halasztása mellett Cikk
Az egységes uniós társaságiadó-rendszer elfogadásának halasztása mellett érvel több üzleti szereplő is, mivel szerintük túl sok még a nyitott kérdés. A vállalkozások nem szeretnének kibújni a szabályozás alól, de azt gondolják, hogy előbb a részletszabályokat kellene tisztázni az új rendszer bevezetéséhez, olvasható a Deloitte Magyarország tájékoztatójában.
Online számla 2.0: már a bejövő számla adatai is lekérdezhetők Cikk
Elnyerte végső formáját az online számla rendszer, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) valós idejű számla-adatszolgáltatás támogatására fejlesztett rendszere. A 2.0 verziószámot viselő változtatási csomag mind az online számla rendszert, mind a valós idejű számla-adatszolgáltatást jelentősen érinti. A hozzá kapcsolódó tesztrendszer viszont, amelyre az adózói számlázási rendszerek fejlesztéséhez elengedhetetlenül szükség van, csak október közepén indult, mely idő közben október végén még módosításra is került. A változások lekövetésére minden adózó számára közel fél éves felkészülési idő áll rendelkezésre, így 2020. április 1-jét követően, a jelenlegi 1.1 verziójú számlalejelentés már sikertelen adatszolgáltatásnak minősül – írja sajtóközleményében a Deloitte.
Ezek az igazolások kellenek jövőre az áfamentességhez Cikk
Áfa megfizetése nélkül lehet eladni különféle termékeket az Európai Unión belül, amennyiben az eladó igazolni tudja, hogy a szóban forgó árut valóban egy másik tagállamba szállította. Eddig a tagállamok eltérő elvárásokat fogalmaztak meg e tény bizonyítására, ám 2020. január 1-től a rendszer megváltozik. Brüsszel minden tagállamra vonatkozóan egységesen meghatározta, milyen dokumentumokat kell elfogadniuk az adóhatóságoknak az elszállításra vonatkozó feltétel alátámasztására – írja sajtóközleményében a Deloitte.
Elindult az uniós központosított cégnyilvántartás Cikk
Az újonnan létrehozott Business Registers Interconnection System („BRIS”) egy olyan európai platform, ami a tagállami cégnyilvántartásokat összekapcsolva biztosítja az adatok hozzáférhetőségét. Az irányelvnek nem célja önálló európai cégadatbázis létrehozása, hanem a tagállami nyilvántartások egységesítése vagy átalakítása nélkül biztosít központi hozzáférési pontot egyéni felhasználók számára is – tájékoztat a Deloitte Magyarország.