113 találat a(z) Anglia cimkére
Egészségbiztosítás fizetése Kérdés
Jövő péntektől sok országból karantén nélkül lehet beutazni Angliába Cikk
Jövő péntektől sok országból karanténkötelezettség nélkül lehet beutazni Angliába – közölte pénteken a brit közlekedési minisztérium.
Angol áfa – kérdések Kérdés
Tisztelt Szakértők! Két témával fordulok önökhöz: A) Cégünk közösségi adószámmal rendelkező vállalkozás, közösségen belüli országban, közösség adószámmal rendelkező adóalanytól (Angliában) helyiséget bérel. Az angol partner VAT (20%)-tal növelt összegről állította ki a számláját a magyar cégünk felé. Társaságunk magyar adóalany, nincs telephelye más közösségen belüli országban. Kérdésem: hogyan számlázza a bérleti díjat az angol adóalany társaságunknak? B) Cégünk, közösségi adószámmal rendelkező vállalkozás, angol magánszemélytől kapott számlát. Az angol magánszemély VAT (20%)-ot tüntetett fel a számláján. Kérdéseim: 1) Amennyiben helyesen állította ki, hogyan kezeljük? (könyvelés, bevallás) 2) Amennyiben helytelenül, akkor hogyan kezeljük? (könyvelés, bevallás) Válaszukat előre is köszönöm. Tisztelettel: Szabó Krisztina
Brexit: az ír kormányfővel tárgyal Boris Johnson csütörtökön Cikk
Leo Varadkar ír miniszterelnökkel tárgyal csütörtökön Angliában Boris Johnson brit miniszterelnök.
Angliába történő számlázás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt. Angliába szeretne számlázni, adószámmal rendelkező cégnek, műszaki rajz készítéséről. Kérdésem az lenne, hogy a számla áfás lesz vagy áfa nélküli? Válaszát köszönöm szépen!
Megtilthatják az energiaitalt a fiatalok számára Angliában Cikk
Megtilthatják Angliában, hogy 18 éven aluli fiataloknak energiaitalt adjanak el a boltokban – közölte csütörtökön a brit kormány, amely közegészségügyi okokra hivatkozva vezetné be a korlátozást.
Külföldön biztosított társas vállalkozás tagja Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. ügyvezetője Angliába megy dolgozni, és ott lesz biztosítása is. Kérdésem az lenne, hogy ezt milyen jogviszony alatt kell bejelentem a T1041-es nyomtatványon, hogy itthon ne kelljen járulékot fizetnie?
1753-as szja-bevallás Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1.) Kell-e és hogyan kell szerepeltetni az szja-bevallásban azt, ha valaki 4 éve örökölt szántó művelési ágú külterületi ingatlanját eladja 10 millió 500 ezer forintért? 2.) Egy dolgozó 2017. januártól októberig Angliában dolgozott, majd novembertől decemberig itthon, egy kft.-ben. A 1753-as bevalláson kell-e szerepeltetni és melyik soron az Angliában kapott jövedelmet? Igazolást adott le a külföldi jövedelméről és a kint levont adóról. Válaszukat előre is köszönöm .
Angliai cégből kapott adómentes tiszteletdíj bevallása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Ügyfelem az édesanyjával alapított Angliában egy céget. Az ottani szabályok szerint 10 ezer fontig adómentesen kapnak onnan igazgatói tiszteletdíjat. Ezt fel is vették. Mind az ügyfelem, mind az édesanyja életvitelszerűen Magyarországon élnek. A kérdés az, hogy az Angliában felvett adómentes igazgatói tiszteletdíjat a magyarországi adóbevallásba be kell-e állítani? Ha igen, akkor melyik sorba? És ha igen, akkor keletkezik-e Magyarországon adófizetési kötelezettsége ez után a jövedelem után? Köszönjük szépen a válaszát!
Kata – Anglia – áfa Kérdés
Katás adózó Magyarországon irodai munkát végez egy angliai cég számára. Anglia kilépése az EU-ból most van folyamatban. 1, Ha alanyi mentes, akkor nincs probléma. 2. Ha bejelentkezik az áfakörbe, akkor hogyan alakul a számlázás? Áfás számlát állítok ki vagy menteset?
Anyasági támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nem véglegesen Angliában élő magyar állampolgár szülő nő kaphat-e anyasági támogatást, ha igen, milyen feltételekkel, ha a baba nem Magyarországon született, és a magyar dokumentumok ügyintézése még folyamatban van (07. 25-én született)? Válaszát előre is köszönöm.
Kell-e fuvarlevél, ha van számla? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. Angliából szerez be termékeket. A szállítást az eladó vagy harmadik fél végzi. Az eladó tételes számlát ad a termékekről. A szállító nem ad bizonylatot/fuvarlevelet az áru átvételéről, csak utólag állít ki számlát a teljesítésről. Több esetben tapasztaljuk, hogy az áfalevonás jogosságának igazolására előnyös a fuvarozás okmányaival rendelkezni. Az előző esetben azonban a felek hajlanak arra, hogy a szállítást, átvételt igazoló okmányokat mellőzzék, könnyedén kezeljék. Helyes-e, ha valóban elengedjük ezeket a dokumentumokat (fuvarlevelet/átvételt igazoló bizonylatot)? Ha nem, mivel lehet hatásosan rámutatni az ügyfélnél, hogy alaposabban járjon el? Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: S.G.
Alanyi adómentes Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következőkben szeretném a segítségét kérni. Magyarországi székhelyű alanyi adómentes adóalany szolgáltatást vesz igénybe EU-s országokból (legfőbb szolgáltatás igénybevétele eddig a Google marketing szolgáltatásának díja volt, mely után a fordított adózás szabályait alkalmazva adókötelezettségünk keletkezett, melyet minden hónapban bevallottunk és megfizettünk.) A 2017-es évben egy angol partnerrel szeretnénk informatikai szolgáltatási szerződést kötni, aki arról tájékoztatott minket, hogy Angliában nem köteles áfaregisztrációra, mert a cég forgalma nem haladja meg a jelenlegi 83 ezer angol font összeghatárt. Ezáltal alanyi adómentességet élvez, mely abban az esetben is biztosított számára, ha külföldi szolgáltatást nyújt, vagyis eleve adómentesen nyújthatja a szolgáltatását. Így ebben az esetben alanyi adómentes számlát állít ki nekünk, ennek tényét a számlán feltünteti. Kérdésem, hogy alanyi adómentes adózóként be kell-e fizetnünk az áfát Magyarországon ezen szolgáltatás igénybevétele után? Válaszát előre is köszönöm.
Rokkantsági ellátás, EU Kérdés
Tiszteletem! Rokkantsági ellátás iránt érdeklődnék, Angliától kérelmezve. Röviden: 2016. áprilisban leszázalékoltak D minősítéssel Magyarországon. 2014 novemberétől 2015 novemberig voltam kórházban és betegállományban itthon, Magyarországon. 2014. október végén jöttem haza Angliából. 2011 áprilistól 2014. október elejéig volt bejelentett munkaviszonyom Angliában folyamatosan. Amikor kérelmeztem a leszázalékolásom folyamatát, akkor egy nyomtatott nyilatkozatban kijelentettem, hogy az ellátást külföldről igénylem. (Mellékeltem az E207-es és egy másik nyomtatványt is, sajnos a nevét nem tudom). A kérdésem az, hogy mi alapján, hogyan állapítják meg az ellátást, és mekkora annak összege, ha az igényelhető, jogosultságként ítélik meg? Ki folyósítja, és mettől meddig? Válaszát előre is köszönöm.
Importálás Kínából, majd továbbértékesítés EU-ba: vámérték? Kérdés
Tisztelt Szakértők! Kínában gyártott terméket értékesítenénk Angliába. Két opciónk van: A) Kínából közvetlenül jutna el a termék Angliába – ez esetben ha jól gondolom, nem állítható ki áfamentes számla, annak ellenére sem, hogy Magyarország–Anglia között jön létre a tényleges szerződés (de az áru ugye hiába van a mi tulajdonunkban, mégis 3. országból érkezne az angol céges ügyfélhez)? B) Az áru előbb Kínából Magyarországra érkezik, itt reményeink szerint áfa-mentesen importáljuk (ez vámmentességet nem jelent, tehát azt mindenképp meg kell fizetni, jól tudom?), majd eztán Magyarországról 30 napon belül útra is kelne Angliába- áfamentes számlával. A kérdésem ez lenne, hogy B opció esetén milyen értéket kell megadni a Kína-Magyarország importáláshoz? A nekem megállapított beszerzési árat, vagy pedig rögtön a már a vevőnek szánt (értékesítési) árat? A beszerzés például 13 000 USD, amennyiért eladnám, az 20 000 USD. Melyik érték alapján kerül importálásra Magyarországon a termék? Amennyiben a 13 000 alapján – van-e lehetőség arra, hogy az angliai megrendelő ezt az összeget ne láthassa? (Tehát ne tudja kikalkulálni az én profitommal.) Nagyon szépen köszönöm!