18 találat a(z) üzletszerű cimkére
Több ingatlan értékesítése két éven belül Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Ügyfelem 2015-ben vásárolt kettő ingatlant, melyeket többmillió forintos haszonnal tovább is értékesített. Természetesen a bevétele és a kiadásai közötti különbözetre az szja-t megfizeti. 2016-ban is vásárolt egy ingatlant, ezt is szeretné eladni. A két éven belül lebonyolított három ingatlanértékesítés után van-e bármilyen plusz adófizetési kötelezettsége az szja-n kívül? Ez már esetleg sorozat jellegű értékesítésnek minősül? Hány éven belül, hány ingatlant értékesíthet, ami még nem minősül gazdasági tevékenységnek vagy sorozat jellegű értékesítésnek? Meddig "ajánlott" ezzel így magánszemélyként foglalkoznia? Vagy már most javasolt lenne ezt vállalkozási keretek között végeznie? Köszönjük szépen a szakvéleményét!
Karácsonyfadíszek készítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magánszemély karácsonyfadíszeket készít, és interneten értékesíti őket. Kérdésem, hogy ezt milyen formában teheti meg? Kötelező-e emiatt egyéni vállalkozóként bejelentkeznie, vagy elég magánszemélyként adószámot kiváltania,vagy esetleg ez utóbbi sem kell? Milyen szja és esetlegesen ehofizetési kötelezettségek terhelik? Mivel ezen tevékenységéből rendkívül csekély bevétele származik, lehet-e valamilyen mentességet vagy kedvezményt igénybe vennie? Tisztelettel várom válaszát.
Engedélyhez kötött az üzletszerű követelésvásárlás Cikk
A jogosulatlan követelésvásárlások visszaszorítása érdekében az MNB nemrég rendkívüli adatszolgáltatást rendelt el a pénzügyi piacon, majd vezetői körlevélben tájékoztatta a pénzügyi intézményeket – illetve ezúton a követelésvásárlókat – arról, hogy e tevékenység mikor minősülhet üzletszerűnek, tehát engedélyhez kötöttnek. A jegybank a beérkezett adatok alapján első körben tíz követelésvásárlónál piacfelügyeleti eljárást is indít.