7 találat a(z) üzemi konyha cimkére
Tevékenységi kör és az áfa Kérdés
Nők 40 éves munkaviszony utáni nyugdíja Kérdés
A dolgozó 2021. májusában éri el a nők 40 éves munkaviszonyához szükséges szolgálati időt. A kialakult koronavírus helyzet miatt az üzemi konyhákat működtető vállalkozás közös megegyezés alapján 8 óráról 6 órára csökkentette a dolgozó munkaviszonyát. A munkáltató a kifizetett munkabérből nem von nyugdíjjárulékot. Kérdésem: a fent leírtak befolyásolják-e a nyugdíjba vonulás időpontját, mivel nincs nyugdíjjárulék-fizetés; beletartozik-e ez az időszak a szolgálati időbe? Mivel nincs nyugdíjjárulék-fizetés,a kifizetett bér beletartozik-e a nyugdíjalapba? Várom megtisztelő válaszát.
5 százalék áfa a vendéglátásban Kérdés
Egy cég átveszi egy nagyvállalt üzemi konyhájának üzemeztetését (bérleti díjat fizet). Innentől fogva az utcáról betérő emberek is ehetnek az étteremben, de nyilván a vásárlói közönség döntő többsége a bérbeadó vállalat dolgozói közül kerül ki. Alkalmazhatja-e a cég az 5 százalékos áfát.
Munkahelyi étkezés támogatása 2019 Kérdés
Kedves Szakértő! Egy munkáltató saját tulajdonú üzemi konyhát üzemeltet munkavállalói számára. Az üzemi konyhán történő étkezés – jelképes összeg ellenében – minden munkavállaló számára elérhető. A munkavállalók tetszőlegesen döntenek arról, hogy étkeznek-e az üzemi konyhán vagy sem, az igénybevétel teljesen tetszőleges, viszont fizetéshez kötött. A munkáltató hozzájárul ahhoz, hogy a munkavállalók kedvezményesen étkezhessenek az üzemi konyhán. Az ebédjegy ára és a költségek különbözete adja a munkáltatói juttatást, amit 2018. évben az szja-törvény 70. § (1) bekezdés (a) értelmében egyes meghatározott juttatásként adóztunk meg. Megfelelnek-e a fentiek a 2019. január 1-jétől hatályos szja-törvény 70. § (6) bekezdés szerinti egyes meghatározott juttatás feltételeinek? Válaszát előre is köszönöm!
Kölcsönzött munkavállók egyéb juttatásainak áfavonzata Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó cég. Az általa kölcsönzött munkavállalók étkezését mostanáig a kölcsönbe vevő cég saját munkahelyi étkezdéjében biztosította, külön ellenszolgáltatás nélkül. A kölcsönbevevő cég azonban jelezte, hogy nem tudja tovább üzemeltetni a konyhát, kiadta azt külsős vállalkozónak. Az emiatt felmerülő többletköltséget vállalja, vagyis a kölcsönzött munkavállalók étkezésére havi szinten egy fix összeget/fő megtérít nekünk, viszont a konyhát üzemeltető vállalkozás felénk számlázza a havonta felmerült költséget az igénybevett adagok alapján. Mivel ezt nekünk megtéríti a kölcsönbevevő, így az eredeti szerződést kiegészítettük erre vonatkozóan egy résszel, miszerint kölcsönzött munkavállalónként x Ft/fő összeget kiszámlázunk részére dolgozói étkezés címen. A kérdésem arra vonatkozik, hogy ez az utólagos megállapodás alapján teljesített „szolgáltatás”, amit mi számlázunk a kölcsönbe vevőnek, áfás szolgáltatásnak (közvetített szolgáltatásnak) minősül, vagy osztozik a munkaerő-kölcsönzés áfa megítélésében, és fordítottan adózik? A másik kérdés a természetbeni juttatás része, vagyis mi megkapjuk az üzemeltetőtől az áfásan kiállított számlát, és az áfás összeg lesz a természetbeni alapja, vagy ha ez egy közvetített szolgáltatásnak minősül esetleg, nem merül fel a természetbeni juttatás a kölcsönbe adónál? Válaszát előre is köszönöm!
Üzemi konyha II. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Korábban feltett kérdésemmel(http://adozona.hu/kerdesek/2015_10_30_uzemi_konyha_ota) kapcsolatban szeretnék még tovább kérdezni: Egy címen van a két cég bejegyezve, tehát azonos a székhelyük, de két külön cégről van szó. Az étterem és a hotel egy épületben vannak, mindkettő cég egy harmadik cégtől bérli az épületet. Mindhárom cég egy család tulajdonában van, a tulajdonosi viszonyok így összemosódnak, de gondolom a munkahelyi étkeztetés megítélését ez nem befolyásolja. Abban az esetben tehát, ha a hotel dolgozói is igénybe veszik az étkezést, és ezt az étterem leszámlázza a hotel felé, akkor mi a megoldás? A hotelnak ezt a juttatást milyen adóval kell leadóznia?
Üzemi konyha Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy étterem a saját dolgozóit a saját konyháján étkeztetné. Ez a kedvezőbb adózású juttatások közé tartozik 12 500 forint/fő/hó összegig. Mi ennek az elszámolási módja, technikai lebonyolítása? Ki kell állítani az étteremnek étkezési jegyeket, vagy simán jegyek nélkül, a dolgozói létszám arányában kell kiszámolni az adóvonzatot? Ha az azonos telephelyen működő szálloda dolgozói is itt étkeznének, és a szálloda is ezt a fajta juttatást szeretné adni, akkor neki kell kiállítani utalványt vagy jegyeket a felhasználás nyomon követésére? Hogyan működik ez a való életben?