97 találat a(z) üzemanyagköltség cimkére
Egyéni vállalkozó üzemanyag-elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét az alábbiban. Adott egy kiskereskedelemmel foglalkozó, főfoglakozású egyéni vállalkozó. A benzin üzemű személygépjármű a házastársa tulajdona. Az egyéni vállalkozónak az árubeszerzéseihez az 500 km költségként történő elszámolása helyett milyen üzemanyagköltség-elszámolási lehetősége van, mikor kell cégautót fizetni, útnyilvántartást vezetni és jól gondolja-e hogy az áfa nem vonható le a benzinnél, csak a gázolajnál? Köszönöm a segítséget.
Óriási drágulás! Itt vannak a februári üzemanyagárak a NAV-tól Cikk
Közzétette a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a februári üzemanyag-elszámolóárakat. Az árak tetemes emelkedést mutatnak a januárra meghatározott árakhoz képest.
Erdészeti gépek fogyasztása Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kft. fakitermelést végez B erdőgazdálkodó megbízásából, öt fővel. Használ egy kiközelítő gépet, egy traktort, és három motorfűrészt. Norma szerinti költséget akar alkalmazni. Minden köbméter kidöntött fára elszámolhatja-e a norma szerinti üzemanyagot a gépre és a három motorfűrészre? Ha négy fő dolgozna motorfűrésszel, akkor négyszer számolhatja el? A kft. idáig nem vállalt bérkitermelést, és nem számolt el üzemanyag- és kenőanyagköltséget, csak a traktorra. A szabály, miszerint csak negyedévente lehet váltani a tételes és a normás elszámolás között, mire vonatkozik? Az egyes gépekre külön, vagy a cég összes elszámolására? Lényeges, mert a bérmunkát novemberben kezdte, és októberre a traktorra már elszámolt üzemanyagköltséget számla alapján. Köszönöm válaszát.
Erdészeti gépek fogyasztása Kérdés
Tisztelt szakértő! A kft. fakitermelést végez B erdőgazdálkodó megbízásából, 5 fővel. Használ egy kiközelítő gépet, 1 traktort, és 3 motorfűrészt. Norma szerinti költséget akar alkalmazni. Minden köbméter kidöntött fára elszámolhatja-e a norma szerinti üzemanyagot a gépre és a 3 motorfűrészre? Ha 4 fő dolgozna motorfűrésszel, akkor 4-szer számolhatja el? A kft. idáig nem vállalt bérkitermelést, és nem számolt el üzemanyag- és kenőanyagköltséget, csak a traktorra. A szabály, miszerint csak negyedévente lehet váltani a tételes és a normás elszámolás között, mire vonatkozik? Az egyes gépekre külön, vagy a cég összes elszámolására? Lényeges, mert a bérmunkát novemberben kezdte, és októberre a traktorra már elszámolt üzemanyagköltséget számla alapján. Köszönöm válaszát.
Erdészeti gép – normafogyasztás Kérdés
Fakitermeléssel foglalkozó vállalatnak nincs saját tulajdonában gép, de a megbízó erdőgazdálkodónak számláz fakitermelést. Elszámolhat-e akkor is a kitermelt köbméter után norma szerint üzemanyag- és kenőanyagköltséget? És akkor, ha a kitermeléshez használt gépeket szívességi használatban kapja vagy bérli? Köszönöm válaszát.
Beszámlázó vállalkozó saját gépjármű-használata Kérdés
Tisztelt Adózóna! Adott egy cég, mely vállalkozói szerződést köt egy betéti társasággal. A beszámlázó vállalkozás részére, a munkához biztosít autót, tankoló kártyát, autópálya-matricát és telefont. A cég által biztosított autó karambolozik, ezért a vállalkozó a javítás ideje alatt kénytelen a saját autóját, autópálya-matricát és üzemanyagot használni. Van-e arra mód, hogy ezt a foglalkoztató cég legálisan elszámolja a vállalkozó felé? Mert azt mondják, hogy csak az üzemanyagköltséget tudják elszámolni, az amortizációs költséget és az autópályamatricát nem. Abban az esetben, ha a szerződésben szerepel, hogy adott esetben a saját autójával végzi a munkát, akkor milyen módon lehet ezt megoldani? Gondolom, a kiküldetési rendelvény ilyen esetben nem működik. Vagy esetleg, ha ezt kikötik a szerződésben, akkor van rá mód? Vagy milyen módon lehet ezt megoldani? Válaszukat előre is köszönöm!
Üzemanyagköltség elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha a személyszállító (taxis) katás egyéni vállalkozó túllépi az alanyi adómentességi összeghatárt, akkor levonhatja az üzemanyagköltség áfáját a bevételi áfából? Köszönöm előre is a válaszát.
Cégautóadó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaság 3 napra bérelt személykocsit. Kell-e cégautóadót fizetnie, ha el szeretné számolni az üzemanyagköltséget. A bérbeadó társaság nem adott nyilatkozatot, hogy fizetik-e a cégautóadót a jármű után, illetve nem ismert az autó teljesítménye és környezetvédelmi besorolása sem. Köszönettel.
Cégautóadó bérelt személygépkocsi után Kérdés
Tisztelt Szakértők! Abban szeretném a segítségüket kérni, hogy bérelt személygépkocsi után kell-e cégautóadót fizetni a bérbevevőnek, ha az üzemanyagköltséget elszámolja? Válaszukat köszönöm.
Egyéni vállalkozó – üzemanyagköltség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy ha az egyéni vállalkozónak van gépkocsija, és vezet útnyilvántartást, akkor elszámolhatja az üzemanyagszámlát? Dízel áfája levonható? Ha nem, akkor miként számolhat el havi 500 kilométernél többet? Köszönöm!
Oktatási intézmény – kiküldetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni: több telephelyen működő oktatási intézmény tanárai saját gépkocsijukkal járnak a lakhelyüktől (mely nem az intézmény székhelye) 80-100 kilométerre lévő iskolákba oktatni, melyek az intézmény telephelyei. Kérdésünk, hogy kiküldetési rendelvénnyel utazási költségük elszámolható-e, mivel a telephelyek az adott tanítási időszakokban tömegközlekedéssel nem érhetők el, a 9 Ft/km költségtérítés pedig nem fedezi az üzemanyagköltséget? segítségét megköszönve, tisztelettel.
Munkába járás vs. kiküldetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában szeretném a segítségét kérni: munkáltató kiküldi munkavállalóját a tevékenységével összefüggő szakmai cél érdekében. Munkavállaló a saját gépjárműjével utazik. A munkáltató a munkavállaló részére napi munkába járás címén 9 Ft/km költségtérítést fizet, a cég székhelyének megfelelő település közigazgatási határán kívülről történő bejárás és a 39/2010. sz. kormányrendeletben foglaltak teljesülése mellett. Hogyan járunk el helyesen az említett munkavállaló kiküldetése kapcsán? A lakóhelyétől lehet indítani a kiküldetést és ezáltal a lakóhely és a székhely közötti távolságra is számolni az üzemanyag-normát? Vagy csak a cég székhelyétől, így a lakóhely és a székhely között marad a 9 Ft/km, a továbbiakra pedig ezeken felül az üzemanyag-norma? Befolyásoló tényező-e az, hogy érinti-e a munkavállaló a cég székhelyét vagy egyből a kiküldetés helyszínére megy? Az szja törvény 3. § 10. pontja kiveszi a hivatali utazás alól a lakóhelyről a cég székhelyére történő bejárást, ezért bizonytalanodtunk el a fenti távolságot illetően. Segítségüket köszönjük előre is.
Bontás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy fémkereskedelmi engedéllyel működő cég épületet vásárolt meg bontás céljából, és az anyagokat leadja fémkereskedőnek. A cég bontáshoz másik vállalkozóval köt szerződést azzal a feltétellel, hogy az üzemanyagot a megrendelő cég fizeti. Csak a gépet és a kezelő személyzetet biztosítja a vállalkozó. Üzemanyagot el lehet-e számolni számlák alapján a megrendelő cégnek? Az üzemanyagot a benzinkúton vásárolja meg a megrendelő. Milyen nyilvántartási kötelezettség van ezzel kapcsolatban?
Háziorvoslás olcsóbban: így számolható el a gépkocsihasználat Cikk
Sokszor felmerülő kérdés, hogy az egyéni egészségügyi vállalkozóként működő – a személyi jövedelemadóról szóló (szja) törvény hatálya alá tartozó – háziorvosok, házi gyermekorvosok miként számolhatják el a tevékenységük során használt személygépkocsi költségeit. Cikkünkben ismertetjük a vonatkozó tudnivalókat.
Előleg Kérdés
Tisztelt Szerkesztőség! Egyéni vállalkozó előleget fizet üzemanyagköltségre. Utána jönnek a számlák az üzemanyag-felhasználásról, melyeken szerepeltetik, mennyi a fennmaradó összeg. Kérdés: hogyan kell ezt egyéni vállalkozónál kezelni adózás tekintetében?