23 találat a(z) óradíj cimkére
Végkielégítés számítása
Kérdés
Óradíjas elszámolás
Kérdés
Minimál óradíj készenléti jellegű munkakörben
Kérdés
Részmunkaidős munkaviszonyban havi 170 ledolgozott munkaóra
Kérdés
Részmunkaidőben foglalkoztatott garantált bérminimuma
Cikk
A részmunkaidő díjazásáról olvasónk a következőket kérdezte: A kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) és a garantált bérminimum megállapításáról szóló 703/2021. kormányrendelet 2. § (2) bekezdése alapján a legalább középfokú iskolai végzettséget vagy középfokú szakképzettséget igénylő munkakörben foglalkoztatott munkavállaló részére alapbérként megállapított garantált bérminimum a teljes munkaidő teljesítése esetén 2022. január 1-jétől órabér alkalmazása esetén 1495 forint. Ha a munkavállalót részmunkaidőben (napi 4 órában) foglalkoztatják, úgy órabér alkalmazása esetén mekkora összegű a garantált bérminimum? (Ebben az esetben a „teljes munkaidő teljesítése” mint fogalmi elem nem merül fel.) Dr. Kéri Ádám ügyvéd válaszolt.
Hosztesz megbízással
Kérdés
Minimális óradíj
Kérdés
Munkaidőkeret vendéglátásban
Kérdés
Telephely létesítése
Kérdés
Megbízási díj
Kérdés
Drágulnak az építőipari munkák: ennyi lesz a minimális rezsióradíj
Cikk
Óránként 4165 forint lesz idén a minimális építőipari rezsióradíj a 2019-ben elért óránkénti 3696 forintot követően – közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM). A 12,7 százalékos növekedést az garantált bérminimum emelkedése, a pótlékok és kiegészítő fizetések, így a munkavállalók munkavégzési helyszínre történő csoportos személyszállításának költségnövekedése, a munkahelyi irányítás költsége, a szállás- és biztosítási költség emelkedése indokolja.
Megbízási jogviszony órabérben
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni. Egy cég megbízási jogviszony keretében nettó óradíjat szeretne megállapítani, havi elszámolással számfejtve. Kérdésem: megbízási szerződésben, megbízási jogviszonnyal biztosítási alapot képező bevétel (bejelentési kötelezettséggel), óradíj ebben az esetben elfogadható-e? Segítségét előre is köszönöm!
Többnapos munkavégzés időszakos elszámolás alá esik?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk emelőgéppel történő munkát végez, kezelő biztosításával. A szerződésben kétnapos időtartamú munkavégzés van rögzítve, és azon belül óradíj van megállapítva. Az elszámolás alapját a munkavégzés végével leigazolt gépüzemnaplóban szereplő óraszám szolgálja. Kérdésem, hogy jelen ügylet időszaki elszámolásúnak minősül-e? A szerződésben nem történt utalás erre való tekintettel. Változtat-e az ügylet megítélésén, hogy konkrét feladatot végez, vagy az adott, kétnapos időszakban több egymástól elkülönülő emelési feladatot? Válaszát előre is köszönöm.
Munkaszerződésben legmagasabb juttatás
Kérdés
Munkaszerződéssel foglalkoztatott tanuló óradíját 500 forintban határoztuk meg, és fizettük ki. Az általunk kifizetett összeg összesen 60 ezer forint volt, ezt milyen módon számolhatja el a cégünk?
Szakmai rendezvényhez rendezvényszervező cég igénybevétele
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Közhasznú magánegyetemünk profiljába beletartozik a tudományos, szakmai konferenciák, előadások rendezése, szervezése. Egyes rendezvényeinkhez (nem fizetős rendezvényről van szó) étel- és italfogyasztás is tartozik, amelyhez rendezvényszervező cég szolgáltatását is igénybe szoktuk venni. A rendezvényszervező cég a számláján külön soron tünteti fel az étel- és italfogyasztás és a rendezvényszervezés (a vendéglátáshoz felhasznált bútorok, terítők, tálalóeszközök, a felszolgálók óradíja, kiszállítás stb.) tételeit. Helyesen járunk el akkor, ha csak a szűk értelemben vett üzleti vendéglátást (az elfogyasztott étel és ital számla szerinti értékét) tekintjük és könyveljük üzleti vendéglátásként, és csak ezen összeg után fizetjük meg a reprezentációs adóterheket (szja, eho)? Netán a számlán szereplő járulékos költségeket (tehát a bútorok és eszközök biztosítása, a felszolgálók óradíja...) is reprezentációnak kell könyvelnünk, és ugyanolyan adóteher illeti, mint az étel- és italfogyasztást? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel B.Gy.