45 találat a(z) étkeztetés cimkére
Diákétkeztetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Belföldi partnerünk 5%-os áfatartalommal állított ki diákétkeztetésről számlát, a számlán az „Előfizetéses menü” megnevezést tüntette fel. A partnerrel kötött szerződésben is diákétkeztetés biztosítása a tárgy. A diákétkeztetés; 55.51.10.1 Alapfokú oktatásban részesülők étkeztetése és 55.51.10.2 Középfokú oktatásban részesülők étkeztetése, nem tartozik bele a kedvezményes 5%-os adókulcs alá. Arra való hivatkozással állítja ki a számlákat 5%-os adókulccsal, hogy helyben készített meleg ételt kapnak a diákok, melyet menüből választhatnak ki. Ennek SZJ száma 55.30.1., de ez az SZJ szám nem felel meg az általunk kért szolgáltatásnak. A kérdésünk az, hogy elfogadhatjuk-e ezt a magyarázatot az 5%-os áfakulccsal történő számlakiállításra? Köszönöm.
Tanulók kedvezményes étkeztetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vendéglátó vállalkozás szakács- és felszolgálótanulókat foglalkoztat tanulószerződéssel. A gyakorlati napokon a saját éttermében biztosítja részükre a törvény szerinti kedvezményes étkeztetést 600 Ft/nap értékben. A nem pénzbeli juttatás a tanuló részére adómentesen számfejtésre, 1,18-szorosa után a 15% szja és 19,5% eho bevallásra kerül. Ezen felül egyéb közteher terheli-e még a vállalkozást? A juttatásról havonta egy nyilvántartás készül, amely tartalmazza a tanuló nevét, aláírását, a juttatás jogcímét és összegét. A számviteli elszámolást tekintve kérésem lenne, hogy legyenek szívesek azt könyvelési tételenként, részletesen a számfejtéstől a nyilvántartásokból történő kivezetésig ismertetni velem. Megtisztelő segítségét előre is köszönöm.
Önkormányzat – étkeztetés áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az önkormányzat a gyermekétkeztetést és a szociális étkeztetést úgy oldja meg, hogy egy kft.-vel szerződést kötött, amely főz. Az önkormányzat a kft.-től veszi meg az ételt, a kft. számlázza az önkormányzat felé. Az önkormányzat szedi be a térítési díjat. Vannak kedvezményes és ingyenes étkezők is a Gyvt alapján. A térítési díjat adott hónapban előre szedik be. Az áfabevallásba hogy kell beállítani a tételeket? A kft. által számlázott összeg áfatartalma teljes egészében levonható? A fizetendő áfában meg kell jeleníteni az ingyenes étkezők által be nem fizetett áfát? Mikor kell számlát kiállítani?
Eladják a Sodexot Cikk
A Hungast Holding megvette a Sodexo Magyarország Szolgáltatót és a cég százszázalékos tulajdonában álló Zóna Vendéglátót – közölte pénteken a Világgazdaság.
Óvodai étkeztetés az áfa szempontjából Kérdés
Tisztelt Szakértő Kérdésem lenne az óvodai érkeztetéssel kapcsolatban: az önkormányzat átadja az étkeztetéssel kapcsolatos feledatokat a tulajdonában lévő nonprofit kft.-nek. A kft. áfakörös az általános szabályok szerint. Jelenleg önkormányzati támogatásból fizeti a dogozók bérét és járulékait. Az önkormányzat által rendelt szolgáltatásokat áfásan számlázza, az ehhez kapcsolódó előzetes áfát visszaigényli. Az első lérdésem az lenne, hogy ezt helyesen csináljuk-e? A második kérdés: az óvodai étkeztetés egy része ingyenes, kevés számú szülő fizet csak téritést. Az étkeztetésre meg a személyzet járandóságaira a költségvetésből kapnánk a forrást. Az áfa szempontjából az előzetes áfa visszaigényelhető-e teljes mértékben? A számlázásra kerülő térítési díj áfamentes lesz-e? Elöre is köszönöm a segítségét Kutasi Gabriella
Tanulók étkeztetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tanulószerződéssel biztosít egy gazdasági társaság gyakorlati helyet szakács és felszolgáló képzés során tanulóknak. A törvény szerint kell biztosítani egyszeri -lehetőség szerint - melegétkezést a gyakorlati napokon, vagy hozzájárulást kell fizetni a tanuló étkezéséhez. Amennyiben az étterem a saját konyháján biztosítja ezt, az juttatásnak minősül-e? (Üzemi étkeztetés-e?) Hogyan kell dokumentálni az étkeztetés megtörténtét, mi a teendő a számviteli elszámolás során?
Étkeztetés kiszámlázása óvodánál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy alapítvány által működtetett magánóvoda (gazdálkodási forma: egyéb jogi személyiségű nonprofit szervezet) eddig nem számlázott étkeztetést, mert azt az étkeztetést biztosító vállalkozó számlázta a szülők részére. Mostantól a vállalkozó az óvodának számlázna, és az óvodának kellene továbbszámlázni, bizonylatolni a szülők felé a befizetett díjat. Az óvoda 1-es adószámmal rendelkezik a tevékenység tárgyi mentessége miatt. Milyen bizonylatot kellene kiállítani az óvodának a szülők felé? Áfa szempontjából hogyan kellene kezelni ezt a dolgot? Gazdasági tevékenységet jelent-e ez az óvodának (eddig csak egyéb bevétele volt), árbevétel keletkezik-e?
Alanyi adómentesség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Általános iskola és óvoda vagyunk, az alapító okiratban a gyermekétkeztetés, mint feladat szerepel, a vásárolt étkezést továbbszámlázzuk a gyermekek részére. Alanyi adómentesek vagyunk, a kiszámlázott étkezési díj 3 millió 150 ezer forint, nem éri el a 6 millió forintos értékhatárt ebben az értékben a fizetős gyermekek és az 50 százalékos kedvezményes gyermekek számlája. Szeretném kérdezni, hogy a ki nem számlázott rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő gyermekek étkezési díját is figyelembe kell venni az értékhatár megállapításánál? Válaszát előre is köszönöm!
Teljesítés dátuma időszakos elszámolású ügylet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Partnerünk étkeztetési és idősgondozási tevékenységet is végez. Az étkezéstérítést havonta előre számlázza, a gondozási díjat utólag, elszámolás alapján. Az egyszerűség kedvéért és takarékossági szempontból a két tételt – tárgyhavi étkezés és előző havi gondozási díj – egy számlán számlázza ki a társaság minden hónap 5-én 15-ei fizetési határidővel. Ha jól értelmeztük a változást, az étkezéstérítés esetében – mivel a fizetési határidő és a kiállítás megelőzi a teljesítési időszak végét – a kiállítás dátuma az áfa dátuma, míg a gondozásnál, ahol a számla fizetési határideje és a kiállítás dátuma a teljesítést követő 30 napon belüli dátum, a fizetési határidő az áfa dátuma. Ha a két szolgáltatást továbbra is egy számlán szeretnénk kiszámlázni, 2016. évtől milyen áfadátumot kell a számlára írnunk? Válaszukat előre is köszönöm!
Alapítvány – étkeztetés adókötelezettsége Kérdés
Tisztelt Adózóna! Közhasznúnak nem minősülő alapítvány, amelynek (többek között) a gyermekek táboroztatása, kulturális és sportprogramok szervezése, lebonyolítása tartozik a közérdekű célja közé, és ennek kapcsán térítésmentes étkezést is biztosít a gyermekek számára, a beszerzett élelmiszereket hogyan tudja elszámolni, illetve keletkezik-e adófizetési kötelezettsége? Köszönettel.
Tanfolyamon adott étkezés adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy oktatási tevékenységet folytató cég nyári tábort szervezett gyermekeknek, és ott tízórait, ebédet és uzsonnát adott nekik. Az a kérdésem, hogy az étkezésekre fordított összegekről szóló számlát költségként elszámolhatja-e? Az ily módon elszámolt költségei után kell-e adóznia, ha a számlán feltünteti, hogy közvetített szolgáltatást tartalmaz, azaz minden ilyen költségét a 8-as számlaosztályba teszi? Eljárhat-e ugyanígy egy felnőtteknek szóló nyelvi kurzus esetében is? Válaszát előre is köszönöm!
Étkeztetés szabályai 2015-ben Kérdés
Tisztelt Szakértő! TÁMOP.3.1.3 pályázati támogatásból gyermek/diák+kísérő étkeztetést finanszíroznánk. Az étkezést vállalkozói szerződés alapján biztosítaná egy gyermekétkeztetéssel/közétkeztetéssel foglalkozó vállalkozás azoknak a külsős diákoknak, akik az iskolánkban – szintén az említett projekt keretében – vennének részt képzésen. Mivel ezeken a napokon a saját intézményükben lemondják az étkezést, és a mi intézményünkben sem igényelünk normatívát, annak eldöntésében kérném a szíves segítségüket, hogy ebben az esetben adókötelesnek minősül-e a számukra biztosított étkeztetés, amelynek költségét a vállalkozó által kiállított számla alapján kívánjuk elszámolni a támogatás terhére?
Önkormányzati beruházás áfája Kérdés
Tisztelt Cím! Az önkormányzat áfafizetési kötelezettségét az általános szabályok szerint állapítja meg. Tevékenységei között szerepel az egyéb vendéglátás; az óvodások, iskolások gyermekétkeztetését és az idős korúak szociális étkeztetését is ellátja. Az étkeztetési szolgáltatás nyújtását minden esetben áfa felszámítása mellett végzi, azokban az esetekben is, amikor jogszabályi kötelezés alapján ingyenesen, vagy kedvezményesen kell nyújtania a szolgáltatást. Az önkormányzat nem különíti el tételesen az ingyenes étkeztetéshez kapcsolódó beszerzéseit, mivel az Áfa tv. 14. § (2) bekezdése alapján mindig áfát számít fel. (Az adó alapja a pénzben kifejezett összeg, mely a szolgáltatásnyújtónál a teljesítés érdekében felmerül.) Az önkormányzat az étkezéshez kapcsolódó beszerzések áfáját teljes körűen levonásba helyezi. Kérdéseim: 1. Az önkormányzat 2014-ben új főzőkonyhát létesít. Az építési beruházás során az előzetesen felszámított áfát levonásba helyezheti-e? 2. Az új berendezési és felszerelési tárgyak (mosogatóberendezés, sütők, hűtők stb. vásárlásakor levonható-e az áfa? Köszönettel!
Belföldi kiküldetés költségelszámolás Kérdés
Egy budapesti kft. alkalmazottai több hónapon keresztül egy vidéki nagyvárosban dolgoznak. Mivel a dolgozók budapestiek, a cég szállást bérel részükre a munkavégzés helyén. Elszámolható-e ez a számlával igazolt szállásköltség adómentesen? A dolgozók étkeztetését vendéglátóipari helyen oldja meg, melyről számlát kér. Elszámolható-e ez a költség, illetve hogyan kell adózni utána? Üdvözlettel várom válaszát.
Dolgozók étkeztetése Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Éttermi vendéglátással foglalkozó cég vagyunk. Dolgozóinknak szeretnénk a munkahelyi étkezését a jogszabályoknak megfelelően természetben biztosítani. Milyen lehetőségünk van erre?