742 találat a(z) értékesítés cimkére
Tárgyi eszköz értékesítése Kérdés
Tisztelt szakértő! Áfa hatálya alá tartozó egyéni vállalkozó, egy 1994-ben vásárolt egyéb építményként nyilvántartott eszközt értékesít, nyilvántartási érték alatt. Keletkezik-e áfafizetési kötelezettsége az eladási érték és nyilvántartási érték különbözete után? Az eszköz beszerzésekor az áfa levonásra került.
Eltérő áfakulcs alkalmazása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk fő tevékenysége édesvízi halgazdálkodás, mely tevékenységgel együttműködési megállapodást kötött egy haltenyésztésre alkalmas tó kezelőjével arra, hogy az általunk előállított tenyészhalat az adott tóban nevelik étkezési korosztályú áruhallá. A megállapodás meghatározza a feladatokat, valamint azt az arányt, amellyel a költségeket és a bevételeket megosztjuk egymás között. Feladataink közül a legnagyobb volumenű és értékű a tenyészhal átadása a közös továbbtartásra. Kérdés, hogy elszámoláskor számlázható ez is az összes feladattal együtt 27 százalék áfával, vagy pedig termékértékesítésnek minősül és 5 százalék áfa terheli? Köszönettel: Jászné
Áfa ingatlan értékesítésénél Kérdés
Tisztelt Adószakértő! Cégünk 2005-ben vásárolt egy ingatlant magánszemélytől. Ebben az esetben számla nem készült, így áfa-visszaigénylésünk sem volt. Most ugyanezt az ingatlan eladnánk szintén magánszemélynek. Érdeklődöm, hogy áfás számlát kell-e kiállítanunk, és az áfát be kell-e utána fizeti.
Cégautó eladása Kérdés
Magánszemélytől saját használatra beszerzett személygépkocsi eladásakor az adóalany kft.-nek fel kell számítani az áfát? A gépkocsi megvásárlásakor az eladó magánszemély nem állított ki számlát, csak szerződést.
Cég eladása Kérdés
Tisztelt Szerkesztő! Egy kft. tulajdonjoga 2018 márciusában 15 millió forintért eldásra került. Az ügyvezető maradt az előző tulajdonos, nem változott a tevékenység, nem változott az adószám. Érdeklődnék, hogy a magánszemélynek kifizetett összeget az szja-n és az ehón kívül terheli még valamilyen adófizetési kötelezettség? Várom megtisztelő válaszát. Tisztelettel: Szemző Beáta
Ültetvénytelepítés, -értékesítés Kérdés
Családi gazdálkodó őstermelő 2016-ban mezőgazdasági területet vásárolt, melyre szőlőt telepített. Az ültetvénytelepítés részben pályázati pénzből valósult meg (MVH). A telepítéssel kapcsolatos költségek áfatartalmát visszaigényelte, mivel áfakörös őstermelőről van szó. 2018-ban eladná az új telepítésű szőlőültetvényt. Kérdések: – Az értékesítésről számlát kell kiállítani, vagy csak ingatlan-adásvételi szerződés fog készülni? Vagy meg kell bontani: lesz egy földről szóló adásvételi és egy ültetvényről szóló áfás számla? Vagy az egészről áfás számlát kell kiállítani, a földről is? – Az értékesítésből származó bevétel a családi gazdaság bevétele lesz, vagy csak azé a magánszemélyé, aki a tulajdonos? – Az értékesítés bevételével szemben elszámolható lesz a beszerzési költség és levonható a telepítés költsége? – A kapott telepítési támogatást hogyan kell elszámolni? (Ennyivel csökkentem a felhasználható telepítési költségszámlák értékét.) A vevő vállalja, hogy továbbra is művelésben tartja az ültetvényt, ezért nincs akadálya az értékesítésnek.
Fejlesztési tartalék feloldása nem aktivált beruházásra Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy nemzetközi fuvarozással foglalkozó kft. 2016. 12. 31-én fejlesztési tartalékot kötött le. 2018. évben beszerzett egy tehergépkocsit, amelyet azonban mégsem helyezett üzembe az eszközei között, hanem értékesítette. Eredetileg nem továbbértékesítési céllal szerezte be. A kérdés az lenne, ebben az esetben a beruházásra feloldható-e a fejlesztési tartalék? Köszönettel és tisztelettel, Szalainé
Ingatlaneladás Kérdés
Magánszemély 4 és fél éves lakását eladná, venne helyette másikat. Kell-e adót fizetnie?
Tárgyi eszköz értékesítés áfakötelezettsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Áfaalany egyéni vállalkozó tárgyi eszközt értékesít azzal a feltétellel, hogy a vételár tíz éven keresztül, részletekben kerül kifizetésre, amit szerződésben rögzítenek. Mikor keletkezik áfafizetési kötelezettsége? A szerződés alapján annak aláírásakor, a teljes összegre vagy az évente kiállított részszámlák teljesítésekor?
Tehergépjármű-értékesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! A cég szeretné kivonni a forgalomból tehergépjáművét. A könyvekben nullára íródott, értékkel nem szerepel. A kivonást követően értékesíteni szeretné. Megteheti-e ezt, milyen értéken, és ha igen, a számlán szereplő összeget áfásan kell kiállítania minden esetben? (A cég áfakörbe tartozik.) Válaszát előre is köszönöm.
Személyi jövedelemadó földértékesitésnél. Kérdés
T. Szakértő! Ügyfeleim mezőgazdasági őstermelők, akik 2017.09.04-én azokat a termőföldterületeket, melyek jelenleg- haszonélvezeti joguk alapján-mezőgazdsági őstermelést folytatnak, gyermekeiknek ajándékozták. Az ingatlanok 1995-ben kerültek az ajándékozók tulajdonába. 2018. évben az ajándékozási szerződést közös megegyezéssel felkívánják bontani, az ajándékozás előtti állapotot vissza kívánják állitani. Az ügyvéd szerint jogilag erre van lehetőség. Az ingatlanok az eredeti állapot visszaállitása után várhatóan értékesitésre kerülnek. Amenyiben a földingatlanra vonatkozó állapot visszaáll, és az –1995. évben szerzett ingatlanok visszakerülnek az ajándékozók tulajdonába, és rövid időn belül értékesítésre kerülnek – keletkezik-e utána személyi jövedelemadó fizetési kötelezettség? Ajándékozási szerződés felbontása után ügyfelemet az ügyvéd úgy tájékoztattta, hogy az eredeti állapot visszaállitása azt jelenti, mintha nem történt volna ajándékozás, tehát eredeti időponttal kerül visszajegyzésre a szerzési időpont. Kérdésem az lenne, hogy egy várható rövid időn belüli (2018, 2019. évi) értékesités esetén kell-e személyi jövedelemadó fizetni az értékesítés után? Várom megtisztelő válaszát!
Jegyzett tőke leszállítással ingatlan kivonás katás bt.-ből Kérdés
Egy kata szerinti adózást választó bt.-nek van egy üzlethelyisége. Mivel a kata mellett az ingatlan-bérbeadás nem jöhet szóba, ezért a bt. beltagja szeretné az ingatlant kivenni a cégből. A ingatlan nettó értéke 7 500 000 forint, a bt. jegyzett tőkéje mintegy 13 500 000 forint. A tulajdonos leszállítaná a jegyzett tőkét 13 000 000 forinttal úgy, hogy az ingatlant venné ki a cégből. Az lenne a kérdésem, hogy a 13 000 000 forint a kata szempontjából bevételnek számít-e? A számviteli szabályok egyértelműek, viszont a katás cégre nem vonatkozik a számviteli törvény. Véleményem szerint a kata-törvényben meghatározott bevétel fogalmába sem tartozik bele. A NAV szerint viszont bevételnek kell tekinteni a teljes összeget. Igaza van a NAV-nak? Előre is köszönöm a választ.
Sokkal több új autót vásároltunk, mint tavaly Cikk
Az új személyautók eladása 29 százalékkal nőtt Magyarországon júliusban az előző év azonos időszakához képest, a forgalomba helyezett új személygépjárművek száma 12 043-ra emelkedett. Az év első hét hónapjában szintén 29 százalékos volt a növekedés a 2017. január-júliusi időszakhoz képest - közölte a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülte (MGE) és a Carinfo.hu szerdán az MTI-vel.
Cég megszüntetése Kérdés
Egy 1993-ban alapított betéti társaságot nyugdíjba vonulás miatt megszüntetnék. A bt. egy kiskereskedelmi egységet üzemeltet, az üzlethelyiség a betéti társaság tulajdona, melyet a bt. építtetett. Üzembehelyezés 1996. Kérdésem: milyen adó- és áfafizetési kötelezettség keletkezik a cég megszüntetése, az ingatlan, ingó vagyontárgyak és az árukészlet értékesítése esetén? Mint a betéti társaság beltagja magánszemélyként megvásárolnám az üzletet, keletkezik-e adó-, illetve áfafizetési kötelezettségem? Köszönettel: RG
Eva és az ingatlaneladás Kérdés
Üdvözlöm! Egy evás bt. értékesít egy ingatlant (nem tartozik a tevékenységi körébe az ingatlannal történő kereskedés). Ebben az esetben az ingatlan eladásából származó összeg növeli az eva alapját? Válaszát előre is köszönöm!