246 találat a(z) élelmiszer cimkére
Egy év alatt 20 százalékkal drágult a kolbász – itt vannak a friss adatok a fogyasztói árak változásáról Cikk
2020. júniusban a fogyasztói árak átlagosan 2,9 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál. Az elmúlt egy évben az élelmiszerek és a szeszes italok, dohányáruk ára nőtt jelentős mértékben, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal gyorstájékoztatójában.
Közös adománygyűjtést szervez a Nébih és a Magyar Élelmiszerbank Egyesület Cikk
Adománygyűjtési akciót indít a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) és a Magyar Élelmiszerbank Egyesület. A program célja, hogy a koronavírus járvány miatt a lakosságnál felhalmozott, de fel nem használt élelmiszertartalékok még a lejárati időn belül eljuthassanak a rászorulókhoz. A szervezők 2020. június 16-áig országszerte 89 átvételi ponton várják a tartósélelmiszer-adományokat, olvasható a Nébih oldalán.
Így alakult a termék-külkereskedelem márciusban Cikk
2020. márciusban a kivitel volumene 5,6, a behozatalé 1,0 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest. Az aktívum 301 millió euró volt, az egyenleg 343 millió euróval romlott a 2019. márciusihoz mérten. Naptárhatással kiigazítva a kivitel volumene 11, a behozatalé 4,4 százalékkal csökkent. 2020. január–márciusban a termék-külkereskedelmi mérleg többlete 1,9 milliárd eurót tett ki, 52 millió euróval többet, mint egy évvel korábban. A vizsgált időszakban a termelőágazatok teljesítményének, valamint a globális keresletnek a csökkenése együttesen a termék-külkereskedelem teljesítményének mérséklődéséhez vezetett, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal honlapján közzé tett gyorstájékoztatóban.
Biodiverzitás és fenntartható mezőgazdaság: az Európai Bizottság új stratégiája Cikk
Az Európai Bizottság szerdán Brüsszelben bemutatta a környezetbarátabb mezőgazdasági termeléssel, és a biológiai sokféleséggel, az úgynevezett biodiverzitással kapcsolatos stratégiáit.
Új vásárlók, megugró forgalom: aratott az e-kiskereskedelem Cikk
Az e-kereskedők az első negyedévben mintegy 9,9 millió belföldi rendelést teljesítettek, bruttó 149,6 milliárd forint értékben, ami a rendelések számában 15,9 százalékos, értékében pedig 21,4 százalékos bővülést jelent az előző év azonos időszakához képest, az eredményekre a koronavírus megjelenése is hatással volt – olvasható a GKI Digital friss online kiskereskedelemi gyorsjelentésében, amit csütörtökön juttattak el az MTI-nek.
A márciusi kiskereskedelmi adatokban erősen látszik a járvány hatása Cikk
A kialakult járványügyi veszélyhelyzet és a fokozatosan bevezetett, a kiskereskedelmet is érintő jogszabályi korlátozások az összes üzlettípus forgalmára hatással voltak. 2020. márciusban a kiskereskedelmi üzletek forgalmának volumene a nyers adat szerint 4,4, naptárhatástól megtisztítva 3,5 százalékkal meghaladta az előző év azonos időszakit. Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelmi üzletekben 12,7, a nem élelmiszer-kiskereskedelmi üzletekben 0,5 százalékkal nőtt, az üzemanyag-kiskereskedelemben 16,7 százalékkal csökkent az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene. 2020. január–márciusban a forgalom volumene – szintén naptárhatástól megtisztított adatok szerint – 7,2 százalékkal nagyobb volt az előző év azonos időszakinál, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.
Új, okostelefonos házhozszállítási szolgáltatás Budapesten Cikk
Okostelefonos alkalmazáson keresztül ismert éttermek ételei mellett élelmiszerboltokból is rendelhetnek lakásukba a budapestiek a ma indult Bolt Food applikáción keresztül – írja a Pénzcentrum.hu.
Termékcsomag áfája és számlázása Kérdés
Egy irodai cikkeket forgalmazó cég hazai vállalkozások részére értékesiti termékeit. Az egyes termékeit nemcsak egyedileg, hanem csomagban is meg lehet vásárolni. Az egyes csomagok tartalmaznak irodai és műszaki cikkeket, valamint az irodai munkához kapcsolódó élelmiszereket (keksz stb.). A csomag összeállítása adott, azon a megrendelők nem változtathatnak. A csomag vásárlásakor az egyes termékek ára nincs meghatározva, hanem a csomag egészére történt az ár meghatározása. Az egyes termékek külön-külön is megvásárolhatóak, de a csomagban történő vásárlás kedvezőbb árat eredményez a vevő számára összességében. Kérdésünk az, hogy számlázhatja-e a cég ezt az irodai csomagot úgy, hogy a számlán a termékcsomag elnevezése és az ahhoz tartozó ár szerepel, tekintettel arra, hogy a vevők a termékcsomagot vásárolják meg, s nem az egyes termékeket külön-külön? Ez esetben az egyes termékek ára külön-külön nem kerül feltüntetésre a számlán. Ha ez lehetséges, akkor milyen áfakulcsot kell alkalmazni, tekintettel arra, hogy van olyan termékcsomag, amelyben 18%-os és 27%-os áfát tartalmazó termék is szerepel?
Csaknem 30 százalékkal nőtt a sertéshús ára Cikk
2020. márciusban a fogyasztói árak átlagosan 3,9 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál. Az elmúlt egy évben az élelmiszerek és a szeszes italok, dohányáruk ára emelkedett jelentős mértékben. Februárhoz képest az élelmiszerek ára a megszokottnál nagyobb mértékben emelkedett, amiben a koronavírus-járvány hatásai is szerepet játszhattak. A járműüzemanyagok ára a jelentősen visszaeső olajárak következtében érdemben csökkent egy hónap alatt, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal tájékoztatójában.
Az agrárszektort is érintik a járvány negatív hatásai Cikk
A magyar mezőgazdasági termelés 2020-ban is megfelelő módon tudja biztosítani az emberek élelmiszerellátását – mondta az Agrárminisztérium mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára kedden, az M1 aktuális csatorna műsorában
Kilőttek az élelmiszerárak, a sertéshúsé 27 százalékkal nőtt Cikk
2020. januárban a fogyasztói árak átlagosan 4,7 százalékkal magasabbak voltak az egy évvel korábbinál. Az elmúlt egy évben a járműüzemanyagok, a szeszes italok, dohányáruk és az élelmiszerek ára emelkedett jelentős mértékben, közölte honlapján a KSH.
Decemberben csekély mértékben visszaesett az ipari termelés Cikk
2019 decemberében az ipari termelés volumene 1,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. Munkanaphatástól megtisztított adatok alapján a termelés 3,7 százalékkal visszaesett. 2019-ben a termelés volumene 5,4 százalékkal nagyobb volt, mint 2018-ban, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal oldalán közzétett gyorstájékoztatóban.
Így változott a kiskereskedelmi üzletek forgalma Cikk
2019. decemberben a kiskereskedelmi üzletek forgalmának volumene a nyers adat szerint 6,7, naptárhatástól megtisztítva 6,1 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakit. Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelmi üzletekben 4,7, a nem élelmiszer-kiskereskedelmi üzletekben 8,6, az üzemanyag-kiskereskedelemben 2,6 százalékkal emelkedett az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene. 2019-ben a forgalom volumene – szintén naptárhatástól megtisztított adatok alapján – 6,0 százalékkal volt nagyobb az előző évinél, olvasható a KSH gyorstájékoztatójában.
Egekben a sertéshús ára! Itt vannak a 2019-es inflációs adatok Cikk
Átlagosan 3,4 százalékkal nőttek 2019-ben a fogyasztói árak, ezen belül az élelmiszerek 5,4 százalékkal drágultak. Tavaly decemberben a sertéshúsért 23,6, a cukorért 12, a kenyérért 6,9, a burgonyáért 5 százalékkal, a felvágottakért 13 százalékkal többet kellett fizetni, mint egy évvel korábban, árnyalattal olcsóbb lett például a tej, az étolaj, a bolti kávé.
Csökkent egyes élelmiszerek áfája Szlovákiában Cikk
Január elsejétől 10 százalékra csökkent egyes élelmiszerek általános forgalmi adója Szlovákiában. A pozsonyi törvényhozás szeptemberben Eva Antošová, a Szlovák Nemzeti Párt (SNS) képviselőjének törvénymódosítási javaslatának elfogadásával csökkentette az adókulcsokat. Az áfacsökkentés mindenekelőtt a tejtermékekre, továbbá a mérsékelt égövi növényekre és a zöldségekre vonatkozik – írja a magyarmezogazdasag.hu.