870 találat a(z) árfolyam cimkére

Devizás előleg kiegyenlítésének árfolyamkülönbözete Kérdés

Olvastam az alábbi cikket és ezzel kapcsolatos a kérdésem: http://adozona.hu/afa/Euroban_kapott_eloleg_igy_szamoljuk_az_afat_WA7D0L. Amikor az előleget, ami euróban van, elutaljuk a forintos bankszámlánkról, akkor annak az árfolyama más lesz (nagyobb), mint az előlegszámláé, mivel arra az MNB árfolyamot választottuk. A kettő között keletkezett különbözetet árfolyam eszteségre könyveljük vagy az előleget növeljük meg vele?

EU-n belüli szolgáltatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! EU-n belüli partner szolgáltatást végzett cégünk részére május hónapban. Számláját azonban csak augusztus hónapban nyújtotta be a május havi teljesítésről. Melyik havi áfabevallást szükséges önellenőrizni, és a levonható adó figyelembe vehető-e a fizetendő adó megállapításakor? A teljesítés árfolyamával vagy a teljesítést magába foglaló hónapot követő 15-ei árfolyammal kell az adót számolni? Köszönettel.

Üzleti út – kiküldetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1.) Buszvezetők napi munkája, turisták szállítása belföldre, külföldre. A felmerülő költségeket (vezető szállása, autópályadíj, parkolás stb.) költségelszámolás alapján térítjük meg.Ha jól értem, ez nem kiküldetés, hiszen nem a munkaszerződéstől eltérő helyen végzik a munkájukat. A szerződésben változó munkahely van feltüntetve. Elszámolási gyakorlatunk, hogy a felmerülő szállásdíjat személyi jellegű kifizetésként, az utazással kapcsolatos költségeket – például parkolás, üzemanyagköltség, autópályadíj – az 51., illetve az 52. számlaosztályban számoljuk el. Kérdésem, hogy jól könyveljük ezeket a tételeket? 2.) Üzleti tárgyalásokra, bemutatókra, kiállításokra szoktuk kiküldeni dolgozóinkat, melyről kiküldetési rendelvények készülnek. Ez, ha jól gondolom, már kiküldetés. Az árfolyam alkalmazásával vannak problémáim. A kiküldetésnél a megelőző hónap 15-ei árfolyammal kell forintosítani az elszámolt költségeket. Viszont a pénztárban és a bankban a csökkenést az átlag árfolyamon kell számolni. Akkor most melyik árfolyam használata a jó? Válaszát előre is köszönöm: Páll M.

Kata – számlázás az USA-ba Kérdés

Tisztelt Szakértő! Találtam az oldalukon több ezzel foglalkozó kérdést is a keresőt használva, kezd összeállni a kép, mégsem vagyok 100 százalékig biztos a dolgomban, és sokszor a könyvelők is ellentmondanak egymásnak. Jelenleg két amerikai céggel állok kapcsolatban, akik internetes vásárlók közvetítéséért százalékos jutalékot fizetnek. Tevékenységemet az interneten végzem, különböző weboldalakat üzemeltetek. A következő hónaptól várható folyamatos, havi jutalékfizetés az amerikai cégektől. Ezeknek a cégeknek nem szükséges számlát írnom, a jutalékot USD-ben átutalják magyarországi bankszámlára magánszemélyeknek is, azonban a magyar törvények szerint mivel rendszeres, jövedelemszerzésre irányuló tevékenység csak vállalkozás kereteiben végezhető, így másodállású katás egyéni vállalkozó lennék. Erre a tevékenységre mi a legpontosabb TEÁOR? Áfára alanyi mentességet kérnék, azonban az USA számla tudomásom szerint ebbe nem tartozik bele. Tehát havonta nullás áfabevallást kell készíteni akkor is, ha alanyi áfamentes vagyok? A számlán az áfatörvény hatályán kívüli szöveget elég magyarul írni vagy angolul is kell valami? Ha forintszámlára érkezik az USD-ben érkező tétel, akkor lehet a bank által forintra váltott összeget beírni a vállalkozás nyilvántartásába, vagy egyéb MNB-s árfolyamot kötelező használni? Válaszait előre is köszönöm!

Távolsági termékértékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Távolsági termékértékesítés szabályainak értelmezésében kérem szépen a segítségét. Angliában élő (magyar nemzetiségű) vállalkozó magyar magánszemélyeknek értékesít termékeket. Elmondása alapján már meghaladta az értékesítése a 35 ezer eurót, tehát itt Magyarországon regisztrálnia, áfabevallást készítenie, áfát fizetnie kellene. A jogszabályban benne van, hogy a 35 eze euró 8 826 650 forintnak felel meg. 1. Bevallom, elfelejtettem megkérdezni, de feltételezem, hogy a vállalkozó árai a honlapján forintban vannak feltüntetve, mivel célközönsége a magyar emberek. Gondolom, hogy a számlát is forintban állítja ki, (jelenleg még) az angol áfa felszámításával. Ebben az esetben, azon a számlán kell először a magyar áfát feltüntetnie, amellyel bevétele (áfa nélkül) a 8 826 650 forintot átlépi? 2. Hogyan kell eljárni, ha bevétele fontban keletkezik? Ebben az esetben a csatlakozáskor érvényes fontárfolyam alapján kell a forintértéket megállapítani? 3. A NAV információs füzetében az alábbi mondat szerepel: „ezen értékesítései után akkor köteles belföldön adókötelezettséget teljesíteni, ha ezen értékesítései adó nélkül számított összesített ellenértéke a tárgyévben vagy az azt megelőző évben meghaladta a 35 000 eurót”. Nem világos számomra, hogy akkor most melyik évet kell figyelembe venni. Ha már az előző évben meghaladta a 35 ezer eurót, akkor nem kellett volna már akkor regisztrálnia? Nagyon köszönöm a segítséget! Vágner Emília

Számla javítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Hogyan lehet beszámolóval lezárt évben kibocsájtott számlát stornózni, illetve helyesbíteni? Milyen teljesítési dátumot tüntetek fel a számlán? Kapcsolódik-e hozzá áfa- és társaságiadó-bevallási önellenőrzés? Eljárásban van-e különbség a belföldi, illetve az EU-s ügyletek között? Ha devizás ügyletről van szó milyen árfolyamot alkalmazok? A konkrét ügyben EU-s devizás értékesítésről van szó, ahol dupla számlázás történt. Köszönöm a válaszát!

Árfolyam helyes alkalmazása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. szállodai vendéglátással foglalkozik. A szobák ára, mivel határ közeli helyen fekszik és a vendégei javarészt euróban fizetnek, euróban van meghatározva. A kft. saját árfolyamot használ, a vendégek számára ki van írva az adott napon alkalmazott árfolyam, ami követi ugyan az euró hivatalos árfolyamát, de kb. 10-15 forinttal elmarad attól. A pénztárgépbe a kft. a saját árfolyamán számolja át a kapott eurót, és az így forintosított összeget üti be, mint eurós fizetés. Emellett rendelkezik bankkártyás fizetést lehetővé tevő terminállal is, ahol a vendégeknek lehetősük van eurós bankkártyával fizetni, tehát a kft. a bankkártyás fizetéseket euró bankszámlájára kapja meg euróban, de ebben az esetben is a forintos pénztárgépbe a kft. által alkalmazott árfolyamon van forintosítva az eurós fizetés. A kérdésünk az lenne, hogy megteheti-e ezt a kft., vagy kötelező neki az adott napi valuta vagy deviza vételi árfolyamot használnia, illetve az áfa szempontjából helyes-e ez az eljárás?

Tao-bevallás kitöltése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretném a segítségét kérni. Egy kft. euróban vezeti a könyvelését, a 2016-os évre vonatkozóan jóváhagyott osztalékot (pénzügyi rendezés még nem történt). A 1629-es bevallás A-02-02 lapja 20. sorában milyen árfolyamon számított forintos értéket kell írni? Segítségét és válaszát előre is köszönöm!

Krízis az autóiparban: munkahelyeket szüntet meg a három nagy amerikai gyártó Cikk

Kénytelen munkahelyeket megszüntetni a három nagy amerikai autógyár az eladások csökkenése miatt, noha azt ígérték Donald Trump amerikai elnöknek, hogy növelik a foglalkoztatottak számát az Egyesült Államokban.

Kétezer dollár felett a Bitcoin árfolyama Cikk

A hét végén első alkalommal emelkedett kétezer dollár fölé a Bitcoin digitális virtuális deviza árfolyama.

Kapott euróletét év végi értékelése Kérdés

Tisztelt Szakértők! Ügyvédi irodánk 5 millió euró ügyféltől kapott letétet kezel, ez az összeg 2016.12.31-én elkülönített letéti számlán volt. Kérdésünk: mint minden kötelezettséget, ezt is kötelezően át kell értékelni év végével, és így jelentős árfolyamveszteséget/nyereséget kell elkönyvelni? Vagy esetleg az ilyen típusú kötelezettségre vonatkozik valamilyen speciális szabály? Köszönettel, Szentesi Péter

Árfolyam Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van-e utalás arra, hogy a KKV besorolásnál milyen árfolyamon (MNB, számlavezető bank) kell számolni az értékhatárt? Köszönettel: Jeszenszky Lászlóné

Devizás előlegszámla Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyik belföldi cég a másik belföldi illetőségű cégnek devizában állított ki előlegszámlát. (Megrendelés után díjbekérőt küldtünk, amiben euróban kértük az előleget. A pénz meg is érkezett a számlánkra, ekkor állítottuk ki az előleg számláját az akkori MNB - választott- középárfolyamon számítva az áfa tartalmát.) A vevő elállt a vásárlástól, így az előleg visszautalásra került. Az előlegszámla érvénytelenítésekor kiállított számlán, milyen árfolyamnak kell szerepelnie az áfatartalom megállapításához, az eredeti számlán szereplő árfolyamnak vagy a visszafizetéskor érvényes árfolyamnak? Válaszát előre is köszönöm!

Üzletrész adózása, szja, járulék Kérdés

Egy társaság egyedüli tulajdonosa megvásárolta 13 000 ezer Ft piaci értékű befektetett eszközök között szereplő üzletrészt 500 ezer forintért. A tulajdonos egyben a társaság ügyvezetője, havonta bér kerül számára kifizetésre. Véleményem szerint a piaci érték és fizetett ellenérték közötti különbözet egyéb összevonandó jövedelem. Kérdésem, hogy az szja fizetési kötelezettség csak a magánszemély 2016. évi bevallásában szerepeltetendő, vagy évközben a kifizetett bérekből is kellett volna levonni előleget? A magánszemély jövedelme után szocho-fizetési kötelezettség van, vagy a magánszemély fizet ehót? Válaszukat köszönöm. Szeles Béláné Controlling Kft ügyvezető

Devizás elengedett kötelezettség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Euróban kiállított számlatartozást a szállító elengedi. Milyen árfolyamon kell az elengedett kötelezettséget a bevételek közé könyvelni: a könyv szerinti értéken vagy a kivezetéskori árfolyamon? Válaszát előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink