73 találat a(z) államadósság cimkére

Nemzetközi devizakötvény kibocsátásával fedeznék az államadósságot Cikk

Módosította 2022-es finanszírozási tervét az Államadósság Kezelő Központ, így lehetővé válik további benchmark méretű nemzetközi devizakötvény kibocsátása, amellyel tovább tudja diverzifikálni a forrásbevonást.

Varga Mihály 10 pontban a költségvetési politika egyéves eredményeiről Cikk

Tíz pontban foglalta össze a pénzügyminiszter a költségvetési politika elmúlt egy évi eredményeit az Országgyűlés költségvetési bizottságában. Varga Mihály egyebek mellett azt hangsúlyozta, hogy a magyar gazdaságpolitika támogató maradt, és segítséget tudott nyújtani, jelentős erőforrásokat tudott mozgósítani a gazdaság újraindítása érdekében.

Az EBRD és londoni elemzők véleménye a térség jövőbeli kilátásairól Cikk

Az európai feltörekvő térség gazdaságai, köztük Magyarország az eddig vártnál valószínűleg jóval gyorsabb ütemben lábalnak ki a koronavírus-járvány sokkjából – áll az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) csütörtökön Londonban ismertetett friss előrejelzésében. Az EBRD várakozása szerint a magyar gazdaság növekedési üteme az idén megközelíti a 8 százalékot.

4,5 milliárd euró devizakötvény-kibocsátás az uniós források pótlására Cikk

Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK Zrt.) szeptemberben módosította idei finanszírozási tervét, hogy lehetőséget teremtsen legfeljebb 4,5 milliárd euró összegben devizakötvény kibocsátására, amely az Európai Uniótól várható RRF (Recovery and Resilience Facility) előleg kifizetésének esetleges csúszása miatt szükséges áthidaló forrásbevonást, egyes 2021-es évi kormányzati kiadások fedezetét, valamint a 2022-es költségvetési hiány részleges előfinanszírozását szolgálja – jelentette be ma az ÁKK.

Felborította az államháztartás egyensúlyát a koronavírus-járvány Cikk

A járvány felborította az államháztartási folyamatokat – mondta Banai Péter Benő, a Pénzügyminisztérium (PM) államháztartásért felelős államtitkára a Magyar Közgazdasági Társaság (MKT) csütörtöki online tanácskozásán. A költségvetési intézkedések átmenetileg az államadósság növekedését okozták; a 2019-es GDP 65,5 százalékáról tavaly 80,4 százalékra ugrott. Jó hírnek nevezte, hogy a finanszírozást biztonsággal, stabilan teljesítették. A befektetők is bíznak abban, hogy a 2020-as adósságráta növekedése átmeneti.

2022-es költségvetés: a törvényjavaslatot május 4-én nyújtja be a kormány az országgyűlésnek Cikk

A Költségvetési Tanács (KT) szerint a jövő évi költségvetés tervezetében szereplő előirányzatok összhangban vannak a tervezett makrogazdasági folyamatokkal, és a kiadások is tükrözik, hogy a költségvetés célja a magyar gazdaság újraindítása. A tanács megállapította, hogy az Alaptörvény előírásával összhangban az államadósság-mutató csökkenése tartós marad, ugyanakkor a várhatóan gyors gazdasági helyreállás a tervezettnél kisebb mértékű hiánycélt is lehetővé tehet - emlékeztetett szerdai közleményében a Pénzügyminisztérium (PM).

A tervezettnél kisebb hiányt vár a kormánytól a Költségvetési Tanács 2021-2022-ben Cikk

A Költségvetési Tanács (KT) azt szeretné, ha a kormányzat – amennyiben mód nyílik rá – csökkentené az idei költségvetési hiányt a legutóbb elfogadott módosításhoz képest, egyben javasolja a kormánynak, hogy hasonló módon a 2022-es költségvetési törvénytervezetben megjelölt 5,9 százalékos hiányt is mérsékelje majd, közelítve azt a 3 százalékhoz.

Magyar gazdaság 2020: egekbe szökött az államháztartás hiánya és az államadósság Cikk

Az elmúlt évben a GDP 8,1 százalékát tette ki az államháztartási hiány, és a bruttó nemzeti össztermék 81 százalékára ugrott az államadósság mértéke – derül ki a Magyar Nemzeti Bank által (MNB) a pénzügyi számlák előzetes adatai alapján közzétett mai tájékoztatóból.

300 éve nem tapasztalt recesszióba taszította a koronavírus Nagy-Britanniát Cikk

Több mint három évszázada nem mért mélységű recessziót okoz a brit gazdaságban a koronavírus-járvány a brit pénzügyminiszter szerint.

Varga Mihály a gazdasági kilátásokról, lehetőségekről, fordulópontról Cikk

A magyar költségvetés és az államháztartás finanszírozása stabil, az ország működőképességének, a járványügyi védekezésnek és a gazdaság újraindításának jövőbeli költségeire akkor is megvan a fedezet, ha jövőre Brüsszelből csak az egyedi szabályok szerint járó agrártámogatási összegek érkeznek – mondta Varga Mihály pénzügyminiszter a Világgazdaságnak adott, megjelent interjúban.

Hétszeresére nőtt a hiány szeptemberig a tavalyihoz képest, durva adósságnövekedés, gyengült a forint Cikk

Szeptemberben 9 milliárd forinttal nőtt a költségvetés hiánya, így az év első kilenc hónapjában az államháztartás központi alrendszere 2270,3 milliárd forintos hiánnyal zárt – erősítette meg csütörtökön kiadott részletes jelentésében a Pénzügyminisztérium (PM).

Egekben az államháztartási hiánya, augusztusban tovább nőtt Cikk

Az év első nyolc hónapjában az államháztartás önkormányzatok nélkül számolt úgynevezett központi alrendszere 2261,3 milliárd forintos hiánnyal zárt. Ezen belül a központi költségvetés 1873,1 milliárd forintos, a társadalombiztosítás pénzügyi alapjai 385,9 milliárd forintos, az elkülönített állami pénzalapok pedig 2,3 milliárd forintos hiánnyal zártak – közölte ma előzetes jelentésében a Pénzügyminisztérium (PM).

Rekordot dönthet az államcsődök száma Cikk

Valószínűleg rekordot dönt az idén a törlesztési csődbe kerülő államadósok száma az új koronavírus okozta világjárvány súlyos gazdasági sokkja miatt – áll a Fitch Ratings kedden Londonban ismertetett tanulmányában.

Az Európai Bizottság előrejelzése brutális visszaesést jósol Cikk

Az Európai Bizottság (EB) tavaszi gazdasági előrejelzése szerint a koronavírus-járvány nagyon súlyos következményekkel jár mind a világ, mind az Európai Unió (EU) társadalma és gazdaságai számára. Az uniós és nemzeti szintű gyors és átfogó szakpolitikai válaszintézkedések ellenére példátlan mértékű visszaesésre számíthat az idén az EU gazdasága.

Gazdasági kilátások: itt a Pénzügyminisztérium előrejelzése Cikk

A magyar gazdaságpolitika elsődleges célja az eddig elért gazdasági eredmények megvédése, valamint a gazdasági növekedés lendületének visszanyerése – áll a Pénzügyminisztérium (PM) által bemutatott konvergenciaprogramban, amelyet a tárca benyújtott az Európai Bizottsághoz. A dokumentum idén 3 százalékos gazdasági visszaeséssel és 3,8 százalékos GDP-arányos államháztartási hiánycéllal számol, míg jövőre a gazdaság teljesítménye 4,8 százalékkal erősödhet.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink