15 találat a(z) záró beszámoló cimkére
Különválás IFRS II. Kérdés
Tartozásátvállalás könyvelése végelszámolás esetén Kérdés
Végelszámolás – hiányzó tárgyi eszközök Kérdés
Tisztelt Szakértő! Elvállaltuk egy cég végelszámolást záró beszámolójának elkészítését. Ezzel kapcsolatban kérem szíves segítségüket. A pénztár állása a könyvekben 1,5 millió forint, a valóságban a végelszámoló (aki a cég korábbi ügyvezetője) azt nyilatkozta, hogy nincs a pénztárban egy forint sem. A cég kb. 6 millió forint értékű tárgyi eszközzel rendelkezik a könyvelés szerint, azonban a végelszámoló szerint a valóságban ezek az eszközök sincsenek meg. Nullára van írva minden, de kivezetve nem lettek. Mit tudunk ezekkel kezdeni? Köszönöm!
Elhatárolási lehetőség a beolvadó társaság záró beszámolójában Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy borászati tevékenységgel foglalkozó társaság olvad be 2018. 07. 31-ével egy szintén borászati tevékenységgel foglalkozó társaságba. A szüret a beolvadást követően van, és sok nagy értékű eszköze van a beolvadónak, amit csak a szüret, a szőlőfeldolgozás során használ. Ezeknek az eszközöknek jelentős a beolvadás időpontjáig felmerült értékcsökkenési leírása, ami az eredményt nagyban befolyásolja, hiszen hozam még nem áll vele szemben. Kérdésem: van-e lehetőség a szőlőfeldolgozással kapcsolatos eszközök elszámolt értékcsökkenési leírásának elhatárolására, illetve készletre vételére, vagy korrekt, ha a beolvadó társaság eredményét és ezzel a társasági adó alapját csökkenti. Válaszukat köszönöm: Köntös Antónia könyvelő
Tevékenység záró beszámoló közzétételének késedelme Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mi a teendő, ha a végelszámolás kezdetére vonatkozó döntést követő törvényi határidőn belül nem történt meg a tevékenységet záró beszámoló közzététele? Pótolható, vagy sem a visszamenőleges dátumra? Ha igen, van-e erre vonatkozó jogvesztő határidő?
Tevékenységet lezáró mérleg Kérdés
Tisztelt Szakértő! Végelszámolás miatti tevékenységet záró beszámolón rosszul jelöltem az időszak végét. Szeretném megkérdezni, hogy milyen módon kell elvégezni a módosítást? Köszönettel!
Cégnévváltozás Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2016. februárban alakult egy "A" nevű Kft., melynek két tagja volt. 2016. novemberben a társaságból kilépett az egyik tag, és a nevét is megváltoztatta a cég "Z"-re. A cég székhelye is megváltozott. Az adószám és a cégjegyzékszám változatlan maradt. A fentiek alapján milyen bejelentési kötelezettsége van a régi "A" néven szereplő és az új néven szereplő "Z" cégnek? Le kell-e zárni beszámolóval az "A" nevű céget november végével? Előre is köszönöm válaszát!
Végelszámolás záró beszámolójának közzé tétele Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy gyakorlati kérdésben szeretném a segítségét kérni. Egy cég úgy döntött, jogutód nélkül megszűnik és végelszámolják a társaságot. A végelszámolás az utolsó periódusban tart, a záró beszámolókat és bevallásokat kell beadni, de a NAV által kiállított tájékoztató füzet számomra nem teljesen egyértelmű. A tájékoztató így fogalmaz: "A végelszámolást lezáró beszámolót (a céginformációs szolgálathoz), a záró adóbevallásokat és az ezzel együtt lejáró határidejű bevallásokat (az adóhatósághoz) és a törlési kérelmet (a cégbírósághoz) egyszerre kell benyújtani, mégpedig a beszámoló fordulónapjától számított 60 napos határidőben. A végelszámolás időszakát lezáró számviteli beszámolót pedig a gazdálkodó törlésére irányuló cégbírósághoz benyújtandó törlés iránti kérelem előterjesztésével egyidejűleg kell letétbe helyezni." Számomra sajnos a folyamatok nem egyértelműek, ebben kérem a segítségét. Beküldöm a NAV-hoz a záró bevallásokat (1571,1565,1508,1501); a céginformációs szolgálathoz CEGINFO_15_EB nyomtatványok valamelyikén a záró beszámolót; majd megkérem a NAV igazolást a törléshez; és a törlési kérelemmel az igazolást és a záró beszámolót (ismételten) elküldöm a cégbíróságnak? Vagy csak a záró bevallásokat (1571, 1565, 1508, 1501) küldöm el NAV-nak, megkérem az igazolást, és a törlési kérelemmel csak a cégbíróságnak küldöm el a záró beszámolót (céginformációnak nem) és a NAV igazolást. Segítségét előre is nagyon köszönöm! Üdvözlettel: "a kezdő végelszámoló"
Végelszámolásnál a NAV elfelejtette a késedelmi pótlékot előírni Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt.-nél, amely végelszámolásnál megszűnt, a záró beszámoló bevallását megelőzően pontosan kiszámítottuk, hogy mennyi késedelmi pótlék jár a NAV-nak. Kaptunk is ellenőrzést, ahol kiderült, hogy amit mi kiszámítottunk, az túlfizetésnek minősül, mivelhogy a NAV valamilyen ok miatt elfelejtette ezt előírni. Folyamatosan néztem a folyószámlát, és gondoltam, mielőtt kiadják a törlési kérelmet a cégbíróságnak előírják, hogy a folyószámla nullás legyen. Ez nem történt meg. A NAV kiadta a törlési kérelmet, de a túlfizetésről nem tájékoztatott. Miután a tudomásunkra jutott, hogy a céget törölték, próbáltuk visszakérni a pénzt, de azt mondták, hogy csak akkor adnák vissza, ha az szerepelt volna a vagyonfelosztási javaslatban. Mi előre nem tudtuk, hogy a NAV elfelejti majd előírni a késedelmi pótlékot. Így most nem kapjuk vissza az összeget, mivel arról akkor kellett volna rendelkeznünk, amikor még nem törölték a céget. Honnan kellett volna tudni, hogy a NAV mit fog tenni ezzel az összeggel? Tényleg lehetősége van ezek után a pénzt benyelni jogcím nélkül? A jogcím az előírás lett volna, amivel nem élt a NAV. Tényleg végérvényesen nem lehet a pénzt visszakérni? Mit tudunk tenni? Előre is köszönöm a válaszát.
Befektetés végelszámolással megszűnő kft.-ben Kérdés
Végelszámolással megszűnő "A" Kft. (egyszemélyes) 28 százalékos részesedéssel rendelkezik "B" Kft.-ben. Az üzletrésznek mi lesz a sorsa a végelszámolás során a két kft. vonatkozásában, ha azt "A" Kft. nem tudja értékesíteni, és "B" Kft. saját tőke hiányában nem tudja visszavásárolni? Hogyan lehet rendelkezni a záróvagyon-felosztási javaslatban, ha a megszűnő kft. tulajdonosa nem tart igényt az üzletrészre? Van-e valamilyen adó- vagy illetékfizetési kötelezettség, és a záró beszámolóban hogyan kell szerepeltetni az üzletrészt? "A" Kft.-ben 500 ezer forint jegyzett tőke és 500 ezer forint pótbefizetés van, ha ezt nem haladja meg a végelszámoláskor a tulajdonosnak kiadott összes érték, akkor nincs semmilyen adókötelezettség?
Katás cég végelszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt. 2008-2012. között evás volt, majd 2012-ben bejelentkezett a kata hatálya alá. 2015. március 1-jétől egyszerűsített végelszámolásba kezdett. Kell-e neki tevékenységzáró, illetve záró beszámolót készítenie, és letétbe helyeznie? Szerintem csak a kettős könyvvitelt vezető vállalkozásokra vonatkozik a kormányrendelet ezen paragrafusa. Köszönöm válaszát! Üdvözlettel.
Tevékenységet záró beszámoló – katás bt. Kérdés
Egy katás bt. elhatározza a végelszámolását, akkor a végelszámolás napjával megszűnik a kata hatálya és visszakerül az Szt. hatálya alá. Leltár alapján elkészíti a tevékenység záró mérlegét, de a beszámoló beadásához szükséges kitölteni a beszámolási időszak kezdetét, és az eredménykimutatás adatokat. Jelen esetben csak egy mérleget készítünk, nem pedig beszámolót. Azt hogyan lehet közzétenni?
Felszámolás beszámolókészítés Kérdés
A felszámolást megelőző – tevékenységet lezáró – beszámoló készítéséhez szeretnék tanácsot kérni. A 225/2000. (XII.19.) Kormányrendelet kimondja, hogy a tevékenységet lezáró beszámoló mérlege időbeli elhatárolást – a halasztott bevételnek a számviteli törvény 45. §-a alapján elhatárolt, és még meg nem szüntetett elhatárolás összege kivételével – nem tartalmazhat. Kérdésem: hogyan kell könyvelni a záró beszámolóban követelésként kimutatott kölcsönök után a beszámoló fordulónapja utáni időszakban befolyt, a tevékenység időszakára járó kamat összegét?
Bt.-törlés II. Kérdés
Tisztelt Juhász Tibor! Köszönöm a bt. törlésre vonatkozó válaszát. Az adóbevallásokat már beadtuk (1465, 1408, 1401) M megszűnési kóddal. A cég évek óta nem működik, nem is kívánják helyreállítani a cég adószámát. A követeléseket nem lehet behajtani (ügyvezetőnek kölcsönadott pénzről van szó). Az ügyvezetőnek egyéb tartozásai miatt már a fizetése 50 százalékát vonják. A minimális pénzeszköz sem áll rendelkezésre. A kötelezettségek a NAV felé fennálló tartozás. Ha a követeléseket, pénzeszközöket rendkívüli ráfordításként kivezethetem? Kell ezután társasági adót fizetni? Amit persze a cég nem fog tudni kifizetni. Hogyan járok el helyesen? Ha kivezetem, vagy ha benne hagyom, és így készítem el a záró beszámolót?
Katából visszalépés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bt. katából kilépne, jelenleg tanácstalanok vagyunk, hogy milyen adatokkal nyit a normál adózáshoz? A 2012-es záró beszámoló nem lehet nyitó is, hiszen jelentős gazdasági események történtek 2013-ban attól függetlenül, hogy ez a könyvelésben nem tükröződik.