6 találat a(z) vélemény cimkére
A Kúria kimondta: véleménye miatt senkit sem lehet kirúgni, sem az SZFE oktatóját, sem a tiltakozó tanárokat Cikk
Fontos ítéletet hozott a Kúria: a sztrájk mint politikai véleménynyilvánítás nem lehet ok a munkavállaló elbocsátására, még próbaidő alatt sem, amikor a felmondást amúgy nem kell indokolni – írja az ataszjelenti.444.hu.
Munkaidőn kívüli magatartás Cikk
A munkaviszony egy tartós bizalmi jellegű kapcsolat. Többek között erre vezethető vissza a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (Mt.) azon alapelvi szabálya, miszerint a munkavállalónak a munkahelyén kívül, a magánéletében is figyelemmel kell lennie magatartására. A munkaidőn kívül tanúsított magatartás szempontjából a betöltött munkakör és a munkáltató jellege kiemelt jelentőséggel bír. Így másként ítéljük meg, ha erejét fitogtatva a kocsmában egy segédmunkás verekszik és másként, ha egy vezérigazgató teszi ugyanezt. Általában véve nem alapozza meg a jogviszony megszüntetését, ha egy irodai asszisztens a közösségi oldalon szexuális tartalmú képeket posztol magáról, ellenben azzal az eljárással, ha ugyanezt egy pedagógus teszi meg. Az egyes esetek megítélését az egyre bővülő bírósági gyakorlat segíti. Jelen cikk két jogeset lényegét ismerteti.
Kalkulátorok – Ön mit gondol róla? Cikk
Az Adózóna oldalán többféle kalkulátorral igyekszünk segíteni felhasználóink mindennapi munkáját. A kalkulátorok számát egyre bővítjük, illetve ezek működését is folyamatosan fejlesztjük. Szeretnénk megtudni önnek ezekről mi a véleménye!
Rémhírterjesztés: mikor büntethető, mikor nem? Döntött az Alkotmánybíróság Cikk
Az Alkotmánybíróság ma közzétett határozatában megállapította, hogy nem alaptörvény-ellenes a rémhírterjesztéssel kapcsolatos új büntetőjogi szabályozás, melyet különleges jogrend idején kell alkalmazni, olvasható a testület honlapján. A határozat ugyanakkor alkotmányos követelményként megállapította, hogy a rémhírterjesztés bűntettére vonatkozó rendelkezés csak az olyan tény közlését fenyegeti büntetéssel, amelyről az elkövetőnek a cselekmény elkövetésekor tudnia kellett, hogy hamis, vagy amelyet maga ferdített el, és amely a különleges jogrend idején a védekezés akadályozására vagy meghiúsítására alkalmas.
Elfojtották a munkavállaló véleményét vagy sem? Cikk
A véleménynyilvánítás szabadságának alapjoga a munka világában korlátok között érvényesülhet, ezért a munkáltatónak az az intézkedése, amikor igazoló jelentést kér a munkáltató intézkedésének helyességét nyilvánosan bíráló közalkalmazottól, önmagában nem vagyoni kártérítésre alapot adó személyiségi jogsértést nem valósít meg – mondta ki a Kúria.
Reklám, vélemény? Nem mindig derül ki, állítja a GVH elnöke Cikk
A tisztességes gazdasági verseny védelme fontos közérdek, de önmagában, ha a fogyasztó nem érzi a végeredményt, nem sokat ér, ezért a fogyasztóvédelem a következő hat évben is fontos terület lesz a Gazdasági Versenyhivatal tevékenységében – hangsúlyozta Juhász Miklós, a GVH elnöke az MTI-nek adott interjúban.