13 találat a(z) vámolás cimkére
Külföldi termékbeszerzés áfa Kérdés
Harmadik országból történő beszerzés Kérdés
Kínából érkező, másik tagállamban vámkezeltetett import áfája Cikk
Kínából hajón egy EU-s tagállamba, onnan pedig Magyarországra érkező szállítmány vámoltatási és áfa-kötelezettségeiről kérdezett olvasónk. Kérdéseire Tüske Zsuzsanna vámszakértő válaszolt.
Közösségi adószámra és harmadik országos adószámra értékesítés Kérdés
Termékimporthoz kapcsolódó fuvarköltség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném segítségét. Magyar cég Szerbiából szerez be terméket, amelynek szállításával szerb fuvarozó céget bíz meg. A termék vámolása Magyarországon történik. A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben a fuvarozási szolgáltatás mentes-e az adó alól, illetve az áfabevallás mely soraiban kell helyesen beállítani ezt a szolgáltatást. Ugyanez a fuvarozó cég Ausztriából hoz terméket Magyarországra. A kérdésem itt is az lenne, hogy mi a helyes áfabeli megítélés ebben az esetben. Válaszát előre is köszönöm!
Négyszereplős láncügylet Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben szeretném segítségét kérni: német cég értékesít terméket ukrán cégnek, ukrán cég értékesít magyar kft.-nek, magyar kft. értékesít cseh cégnek. A fuvart német cég szervezi és DAP paritással leszállítja cseh cégnek. A magyar kft.-nek milyen áfatartalommal kell kiállítania a számlát a cseh cég felé, hogy kell szerepeltetni az áfabevallásban a termékbeszerzést és a termékértékesítést? Az ukrán cégtől kapott számlát milyen áfatartalommal fogadhatja be a magyar kft.? Milyen fuvarokmányokra van szüksége a magyar kft.-nek? Van-e szükség más dokumentációra, van-e valamilyen egyéb adózási feladat, amire figyelemmel kell lenni? A vámolás kérdése felvetődik-e ebben az esetben? Válaszukat előre is köszönöm.
EU-s eladótól továbbértékesítés nem EU-s vevőnek Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem szíves véleményét, hogy a következő gazdasági eseményről milyen számlát kell készítse magyar vállalkozás: Magyar kft. magyar EU-s adószámmal vásárol gyümölcsöt Belgiumban. Kap EU-s vásárlásról számlát. Ezt a gyümölcsöt továbbértékesít Emirátusokba. Vámolást Litvániában fognak elvégezni, ott fogják az EU-ból kiléptetni az árut. Fuvart a vevője fizeti (Emirátusok). Milyen számlát fog a magyar kft. kiállítani? Az áru nem fog Magyarországba érkezni, Belgiumból megy tovább egyenesen Emirátusokba. Köszönettel:
Láncügylet áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! „A” cég: magyarországi import-exporttal foglalkozó kft. „B” cég: kínai gyár. „C” cég: „A” cég lengyelországi vevője. „A” cég importál „B” cégtől, az általa gyártott ruházati cikkeket. A termékek/konténer vámolása Lengyelországban történik. A vámolás a „C” cég nevére történik, ő fizeti meg Lengyelországban a vámot és az áfát is, az ottani szabályok szerint. Az áru nem lép Magyarország területére. A lengyelországi vámeljáráshoz szükséges „A” cég kiállított számlája „C” cég felé. Kérdés, hogy mivel a „C” cég nevén kerül a Kínából importált áru szabadforgalomba, viszont „A” cég az eladó az Unióban, „A” cég milyen számlát állít ki áfa tekintetében a „C” vevőnek, illetve ezt az áfabevallásban, valamint az A60-as bevallásban fel kell-e tüntetni, ha igen mely sorokon? Köszönettel: Reményi Győzőné
Ekáer-bejelentés Kérdés
Tisztelet szakértők! A kérdésem az ekáer területén a vámolások utáni bejelentésével függ össze. Ismereteim szerint, ha harmadik országból származó terméket az unió területén vámolják, akkor be kell jelenteni (persze ha az értékek elérik a bejelentési kötelezettséget) az ekáerbe, ha Magyaroszágon történik a vámolás, akkor nem. Helytálló ez így, illetve hol találhatok erről leírást?Köszönettel.
Alanyi mentes kft közösségi és azon kívüli termékértékesítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Áfa alanyi mentes cég terméket értékesítene közösség területére és azon kívülre. A termékeket csomagként küldi a megrendelőnek. Kérdések: 1. Közösségen belül, amennyiben adóalanynak számláz, az általános áfaszabályok szerint, tehát áfamentesen (közösségi adószámot igényel). Amennyiben magánszemélynek, akkor alanyi mentesként szintén áfamentesen számláz a 6 millió forint értékhatárig? 2. Közösség területén kívülre hogyan kell számláznia, ha adóalanynak, illetve, ha magánszemélynek számláz? 3. A vámoltatás hogyan zajlik a gyakorlatban? Hová kell, és milyen nyomtatványokat beküldeni? 4. Ha Paypal számlára utalnának a vevők, az gondot okozhat-e esetleg valamilyen hatóságnak? Előre is köszönöm a segítséget.
Internetes portálon rendelt áruk Kérdés
Amerikából és Kínából internetes portálon rendelt áru érkezik, mi a teendő? A megrendelő egy kft. Megrendeléskor kifizette a vételárat, amit a számla tartalmazott. Megérkezett a csomag, benne a számla. Mi a teendő? Vámolás, áfa? Magánszemélytől, szintén külföldről vásárol, nem találkoznak. Mit kell csinálni, hogy cégként lekönyvelhesse az adásvételi szerződést, mivel nincs mód azt aláiíni mindkét részről. Ha Pay Palon keresztül fizet, akkor ott van egy Invoce, amit ki lehet tölteni. Ilyenkor él a különbözeti áfa? Pay Pal számlát cég is használhat? Csak weben keresztül értékesít, van, amikor helyszínre viszi az árut. Mindig számlát állít ki. Adhat-e nyugtát? Kérem szives válaszukat. Tisztelettel: Borosné Fazekas Mária
Know-how Amerikából Kérdés
Tisztelt Szakértők! Gazdasági társaság harmadik országból vesz gyártási technológiát, melyet bizonyos ideig használhat a szerződésben kikötött feltételek szerint. Kell-e vámoltatni, illetve az áfabevallásban hogyan kell ezt feltüntetni? Ez gyakorlatilag egy több ezer oldalas leírás a technológiáról, nem konkrétan kézzel fogható eszköz. Köszönöm válaszukat!
Harmadik országból áru tévesen rossz cégnek vámolva Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy osztrák cég, amely harmadik országból rendelt árut magyarországi bérelt raktárába. A számla az áruról nem a cég nevére érkezett, hanem annak a cégnek a nevére, amelytől bérli a raktárt. A vám és az áfa is a magyarországi céget érinti. Meg lehet ezt úgy oldani, hogy a magyarországi cég kiszámlázza ezt a bérlőjének? Előre is köszönöm a válaszát.