8 találat a(z) vállalkozói igazolvány cimkére
Válthat-e ki egyéni vállalkozói igazolványt? Kérdés
Kényszervállalkozás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Feleségem több, mint 20 éve dolgozik egy biztosítónál alkalmazottként. Most tájékoztatták, hogy hamarosan úgy tudják tovább foglalkoztatni, ha kiváltja a vállalkozói igazolványát. Létezik még olyan, hogy tiltott a kényszervállalkozás? Amennyiben igen, kimeríti-e ez a helyzet? Közel van a nők 40 éves munkaviszonyához kapcsolódó nyugdíjkorhatárhoz (saját számítás szerint 5 éven belül van). Ez nyújt-e ezzel szemben védettséget? Hogyan lehet hivatalosan megkapni ehhez az igazolást (azt, hogy valóban 5 éven belül van)? Válaszát előre is köszönöm!
Egyéni vállalkozótól adóelőleg levonása Kérdés
Tisztelt Hölgyem/Uram! Az Szja tv. 46. § (4) b) bekezdése szerint a kifizetőnek nem kell adóelőleget megállapítania a vállalkozói bevételből, ha az egyéni vállalkozó az e bevételéről kiállított bizonylatán feltünteti az egyéni vállalkozói jogállását bizonyító közokirat számát. Álláspontunk szerint a fenti feltétel teljesül abban az esetben is, ha az egyéni vállalkozó (aki rendelkezik egyéni vállalkozói igazolvánnyal) az általa kiállított számlán kizárólag az egyéni vállalkozói igazolványa számát tünteti fel, a nyilvántartási számát nem. Ugyanis a 66/2009. IRM rendelet 2. § (1) bekezdése szerint az egyéni vállalkozói igazolvány közokirat, amely közhitelesen igazolja a kiállításának napján fennálló – egyéni vállalkozók nyilvántartásában szereplő – adatokat. Megerősítenék legyenek szívesek, hogy a kifizetőnek nem kell adóelőleget levonnia abban az esetben sem az egyéni vállalkozótól, ha az a számlán kizárólag az egyéni vállalkozói igazolványa számát tünteti fel? Köszönettel.
Családi gazdaság átadása Kérdés
A családi gazdaság vezetője, korára való hivatkozással átadja a családi gazdaságot az abban résztvevő tagnak. Mi a teendő azon túl, hogy az új vezér kiváltotta a vállalkozói igazolványt, rendezték az MVH-nál a kapcsolódó ügyintézést, de van-e esetlegesen valami más is, amit a NAV felé kell rendezni? Vagy egyszerűen megy tovább a családi gazdaság az eddigi eszközökkel?
Felvásárlási jegyhez értékesítési betétlap? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Felvásárlási jeggyel kapcsolatban kérem állásfoglalásukat. Egy áfaalany belföldi társaság állatfelvásárlással foglalkozik. Az állatokat mezőgazdasági termelőktől veszi Magyarország egész területéről. Ehhez felvásárlási jegyet állít ki kompenzációs felárral számolva a vételárat. A felvásárlási jegyek mellé eddig mindig kértük a termelő értékesítési betétlapját másolatban. Az elmúlt hónapokban nagyon sok ellentmondásba ütközött a társaság az eladókkal ez ügyben. Az ország egyik részén elfogadja az eladó, hogy átadja nekünk az értékesítési betétlapot, más területen szerintük nem kell átadni. A felvásárlási jegy nyomtatványon az eladó aláírásával nyilatkozik arról, hogy ezt az értékesítést ő saját maga felvezeti az értékesítési betétlapjára. Kifizetőként mikor járok el helyesen? Ha kérem, vagy nem szükséges kérnem? Ez a kérdés érinti az áfa-visszaigénylésemet is, hiszen a kompenzációs felárat visszaigénylésként beállítom az áfabevallásomba. Továbbá érint szja-szempontból is, hiszen kifizetőként a bizonylaton nincs vállalkozóiigazolvány-szám, ami alapján eltekinthetek az szja levonásától, valahogy igazolnia kellene a jogállását. Ha nem elég a nyilatkozat a felvásárlási jegyen, és továbbra is kérnem kell az értékesítési betétlapot, akkor ezt melyik törvényrész vagy jogszabály írja elő a társaságnak vagy a termelőnek? Mire hivatkozzak a termelőnél? Köszönöm.
Januártól ingyen Cikk
Illetékmentesen állítják ki a jövőben a cégkivonatokat, a cégnyilvántartásban szereplő elektronikus okiratokat, de térítésmentes lesz a vállalkozói igazolvány kiadása vagy az üzlet működési engedélyével kapcsolatos eljárás.
Angliában vállalkozó magánszemély magyarországi adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyar állampolgár Angliában kiváltja a vállalkozói igazolványát. Az angol törvényi előírásoknak megfelelően adózik. Szeretne Magyarországon is vállalkozni, tevékenységet végezni. Külön vállalkozói igazolványt kell kiváltania Magyarországon is, vagy az angol adószámával tud dolgozni itthon. Milyen bejelentési kötelezettsége van, és hogyan adózik a Magyarországon megszerzett jövedelme után. Akár a kata hatálya alá is bejelentkezhet? Lehet-e külön-külön adószáma a magánszemélynek Angliában is és Magyarországon is? Jól tudom-e, hogy a kata hatálya alá az az egyéni vállalkozó jelentkezhet be, aki szerepel a vállalkozói nyilvántartásba Magyarországon? Így az angol adószámmal nem is jelentkezhet be a vállalkozó, csak, ha Magyarországon is külön kiváltja a vállalkozói igazolványát? Köszönöm a válaszát!
Egyéni vállalkozó számlakiállítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozónak az általa kiállított számlán milyen adatokat kell szerepeltetnie? Az egyéni vállalkozói igazolvány számát, vagy az egyéni vállalkozás nyilvántartási számát kell-e feltüntetnie? Köszönöm!