5 találat a(z) toborzás cimkére
Toborzás az ügyfélnél – telephely, fióktelep? Kérdés
Toborzás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozóként toborzási szolgáltatást szeretnék nyújtani, azaz cégek felkérésére próbálom megtalálni a számukra megfelelő munkaerőt. Én adom fel a hirdetést, hozzám érkeznek be az önéletrajzok, én választom ki a szerintem 5-10 legjobb jelentkezőt, majd a kiválasztott önéletrajzokat továbbítom a megbízó cég részére. A végső döntést ők hozzák meg. Igény szerint az első személyes állásinterjún is ott lennék. Sajnos nem egyértelmű, hogy ez a tevékenység a 118/2001. Korm. rendelet hatálya alá tartozik vagy sem. Szükséges a 4/A §-ban előírt letétbe helyezett vagyoni biztosítékkal rendelkeznem? Előre is köszönöm a választ!
Így keresik meg a megfelelő munkavállalót a cégek Cikk
Magyarországon a cégek az általuk alkalmazott toborzási módszereket tekintve átlagosan 5738 forintot költenek egy megfelelően képzett és az elvárt tapasztalatokkal rendelkező munkavállaló megtalálására, miközben 2012-ben ez az összeg még csupán 278 forint volt – derül ki a Profession.hu állásportál felméréséből.
Fejpénz Kérdés
Tisztelt Hölgyem/Uram! Tájékoztatását szeretném kérni, milyen jogcímen hogyan fizethető ki az új munkavállaló toborzásáért meghirdetett fejpénz? Milyen formában és hogyan kell ennek feltételeit rögzíteni (írásos szerződés az adott munkavállalóval vagy elég a céges faliújságon egy felhívás)?
Munkahelyteremtő reklám Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk molinókon, hirdetőtáblákon, multiplakátokon tesz közzé hirdetés azt reklámozva, hogy dolgozz a cégnél, "dolgozz nálunk". Ezek mind álláshirdetések, melyen feltüntetjük, hogy milyen munkakörben keresünk dolgozót, illetve mely telefonszámon, email-címen jelentkezhetnek. Nem terméket, illetve szolgáltatást reklámoz, hanem a cél a munkahelyen felmerülő hiányzó létszám betöltése, tehát kizárólag dolgozói toborzás. Ez esetben felmerül-e reklámadó-kötelesség? Köszönöm a válaszukat előre is! Üdv: Zsuzsa