4 találat a(z) telephely eladása cimkére
2005-ben áfásan vásárolt telephely értékesítése, illetve áfavonzata Kérdés
Vásároltunk, illetve építettünk egy telephelyet, mely bekerülési összegének az áfáját visszaigényeltük. A telephelyet értékesítettük. Kérdésem az hogy most, az értékesítéskor felszámolok-e áfát?
Ingatlan értékesítése Kérdés
Egy kft. eladta tulajdonosainak a telephelye felét. A könyvekben a telek értéke 1 millió forint, az épület 2 millió 200 ezer forint. Az adásvétel 6 millió 200 ezer forintért történt. Az a kérdésem, hogy mi alapján bontsam meg a 6 millió 200 ezer forintot telekre és épületre? Kell-e a megmaradó részt értékhelyesbíteni? Most ez a piaci ár, illetve valós érték? Ebből adódóan kötelező lesz az értékhelyesbítés az ingatlan másik felére? Mire kell figyelni? Hogyan tudjuk megvédeni, hogy ez a piaci ár? Felvet-e problémát, hogy a kft. tulajdonosai vették meg a fél ingatlant? Üdvözlettel, és várom válaszát.
Telephely-értékesítés esetén áfa felszámítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném állásfoglalásukat kérni az alábbiakban: Egy kft. 1993-ban épített telephelyét értékesíteni szeretné. Telek, kettő csarnoképület és egy iroda, szociális helyiség. 2013-ban festőberendezést készíttetett az egyik csarnokába, s fűtést szereltetett a csarnokokba. Az ingatlanok között, mint felszerelések, berendezések tartja nyilván a csarnoképületektől elkülönítve. Beruházáskor az áfát levonta. Helyesen tette-e? Most értékesítéskor kell-e áfát felszámolni az előbbi felszerelésekre, berendezésekre, illetve fordított adózás alá tartozik-e a festő berendezés és a fűtés berendezése? Tisztelettel várom válaszukat: Maczkó Lászlóné
Kiválás üzletrész-átruházással Kérdés
Tisztelt Cím! Egy kft. csak magánszemély tulajdonosai a három működő telephelyükből az egyiket ügyfélkörrel, dolgozókkal, eszközökkel, szerződésekkel együtt átadnák további működtetésre egy újonnan alakuló egyéni vállalkozásnak, amely kizárólag ezen a telephelyen folytatott üzletszerű tevékenység végzése céljából jönne létre. A fennmaradó két telephelyet tovább kívánják üzemeltetni a kft. meglévő tulajdonosai. Kérdésem, milyen számviteli és könyvelési teendők merülnek fel a kft.-nél ebben az esetben, és milyen cégjogi, számviteli, adójogi szabályok érvényesek a felvázolt helyzetre? Válaszukat várva Tisztelettel B.Gy.