12 találat a(z) távolság cimkére

Munkába járás, költségtérítés Kérdés

Munkába járás közigazgatási határon belül Kérdés

Alaptörvény-ellenesek a Balaton-parti területek közcélú felhasználásának korlátozását lehetővé tevő egyes törvényi rendelkezések Cikk

Az Alkotmánybíróság alaptörvény-ellenesnek nyilvánította és megsemmisítette a Magyarország és egyes kiemelt térségeinek területrendezési tervéről szóló 2018. évi CXXXIX. törvény 71. § (4) és (5) bekezdése és 76. §-a egyes szövegrészeit, valamint a 75. § (3) bekezdés b) pontját – tette közzé az Alkotmánybíróság honlapján.

Munkába járás Kérdés

Kevesebb utas, nagyobb távolság: megoldás a légitársaságoknak Cikk

A repülőgépeken a foglalható ülőhelyek számának csökkentésével biztosítanák a nagyobb távolságot az utasok között a légitársaságok. A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) szerint a legtöbb légitársaság számol ezzel a megoldással.

Munkába járás költségtérítése Kérdés

Tisztelt Adózóna! Munkavállaló munkába járásának költségtérítése saját gépkocsival, a munkába járásról szóló 39/2010. (II. 26.) kormányrendelet 4. §-a szerint akkor lehetséges, ha a) a munkavállaló lakóhelye vagy tartózkodási helye, valamint a munkavégzés helye között nincsen közösségi közlekedés; … Ha egy településen általánosságban van közösségi közlekedés, milyen körülmények esetén lehet mégis kijelenteni, hogy a munkavégzés helyéhez nincs közösségi közlekedés, vagyis a munkahely az elhelyezkedése miatt nem érhető el közösségi közlekedéssel? Mi az a távolság- vagy időtartamhatár a legközelebbi közösségi közlekedési eszköz megálló és a munkavégzés helye között, ami fölött már az mondható, hogy a munkavállaló közösségi közlekedéssel nem tudja megközelíteni a munkavégzés helyét, figyelembevéve a munkavállaló korát, nemét, egészségi állapotát, illetve a terület infrastrukturális állapotát, a közvilágítás és/vagy gyalogjárda hiányát? Köszönettel: Simon Péter

Csökken a 100 kilométernél rövidebb távolságra szóló vonatjegyek érvényességi ideje Cikk

December 9-étől a 100 kilométernél rövidebb utazásra szóló vasúti menetjegyek csupán 4 órán át lesznek érvényesek, illetve lehetőség nyílik a menetjegyek cseréjére is – közölte a MÁV-Start hétfőn az MTI-vel.

Útdíj: idő helyett távolság alapúnak kell lennie Cikk

Az útdíjat a használat időtartama alapján kivető országoknak távolságalapú díjazásra kell átállniuk 2023-tól a nehézgépjárművek és a 2,4 tonnánál nehezebb teherautók, 2027-től pedig a kisteherautók és a minibuszok esetében – döntött ma az Európai Parlament (EP).

Vita a repülőgépek székeinek távolságáról Cikk

A légügyi hatóságoknak semmi köze nincs ahhoz, hogy a repülőgépeken mekkora a székek közti távolság, ezért a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség azt szeretné, a hatóságok ne szabályozzák azt – mondta Alexandre de Juniac, a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) elnök-vezérigazgatója a szervezet Sydney-ben tartott közgyűlésén.

Bejárással kapcsolatos költségtérítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik új dolgozónknak van egy 8 éves kislánya, akit renszeresen visz az iskolába. Tudom, hogy a gyermek 10 éves koráig kell költség térítés adni, csak azt nem tudom, hogy a kilométert hogyan kell ilyenkor megállapítani lakhely-iskola-munkahely és ezt duplázva vagy csak a lakhely-munkahely? Üdv. Anita

Munkába járás költségei Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azt szeretném megkérdezni, hogy a munkáltató mondhatja-e azt, hogy csak a munkahelytől 80 kilométeres távolságig fizet 9 forintos utazási költségtérítést, a felett más alternatívát ajánl fel (például munkásszálló)? Én 90 kilométerre lakom a munkahelyemtől. Válaszát előre is köszönöm.

Munkába járás költségtérítése esetén a távolság meghatározása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az szja-törvény 25. paragrafusának (2) bekezdése alapján a nem önálló tevékenységből származó jövedelem kiszámításánál nem kell figyelembe venni azt a bevételt, amelyet – figyelemmel a (3)-(4) bekezdés rendelkezéseire is – a munkáltatótól a munkába járásról szóló kormányrendelet szerinti munkába járás esetén hazautazásra a munkahely és a lakóhely között közforgalmi úton mért oda-vissza távolság figyelembevételével kilométerenként 15 forint értékben kap a magánszemély. Az lenne a kérdésem, hogy a távolságot hogy kell meghatározni, mert az interneten található útvonaltervezők között ugyanazok a feltételek beállítása esetén is van néhány kilométer különbség. A távolságot kell-e tizedessel figyelembe venni, vagy megfelelő-e, ha a tizedest a matematikai szabályok szerint kerekítve vesszük figyelembe? Köszönettel: KB

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 September
H K Sze Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Együttműködő partnereink