6 találat a(z) szabadság kiszámítása cimkére
Közalkalmazott kismama visszatérése a munkába: így számoljuk ki a szabadságát Cikk
Közalkalmazottak esetében hogyan történik a szabadság kiszámítása, amikor a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság után a kismama a munkába visszatér? Cikkünk ismerteti az erre vonatkozó legfontosabb tudnivalókat, majd egy példán keresztül szemlélteti ennek számítását is.
Szabadság kiszámítása Kérdés
Dolgozónk 2018. 04. 03-ától veszélyeztetett terhesként táppénzen volt 2018. 07. 29-éig. A 2018. évben nem vett ki szabadságot egy napot sem. 2018. 07. 30-ától 2019. 01. 13-áig csedet vett igénybe, 2019. 01. 14. és 2020. 07. 29. között gyedet vett igénybe. Szeretném megtudni, mennyi az a szabadság, amit, ha visszajön dolgozni, ki kell neki adnom.
Munkaidőkeretben dolgozó munkavállaló szabadsága Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szociális otthonban foglalkoztatott részmunkidős dolgozó szabadságáról szeretnék kérdezni. Mivel állandó munkaidő van, a munkavállalók 12 órát dolgoznak egyszerre (havi munkaidőkeret van), de a munkaszerződésükben 40 órás munkahét van rögzítve. Ezen dolgozók szabadságát 8 órának számoljuk el. A részmunkaidőben dolgozó munkavállaló szabadságának kiadásakor 4 órát kell figyelembe venni, vagy pedig napokban kell számolni a szabadságát? Válaszát előre is köszönöm.
Óvónő szabadsága Kérdés
Munkaviszonyban fogalakoztatott (magán óvoda) óvónő mely törvény alapján kapja a szabadságát?
Szabadság nyilvántartása, elszámolása, pihenő idő Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkáltatóm teljes munkaidős bejelentés mellett a napi munkaidőt 12 órában határozta meg. A készenléti jellegű munkakörre tekintettel a beosztás szerinti munkaidőt legfeljebb 24 órában, a heti munkaidőt 72 órában határozta meg. A munkáltató 3 havi időkeretben foglalkoztat. Mivel 24/48 munkarendben (munkaidő/pihenőidő) dolgozunk, így a havi munkaidő 240-264 óra között változik havonta. A folyamatos munkarendből adódóan én 3 nap alatt 24 órát dolgozom, és 48 órám van, hogy kipihenjem magam a következő munkanapra. Egy normál munkarendben dolgozó 3 nap alatt szintén 24 órát dolgozik és 48 óra pihenő idő illeti meg. Viszont neki van egy szombati heti pihenőnapja és egy vasárnapja azaz 2 x 24 = 48 órája, ami az én esetemben teljesen elvész. Ez alapján semmilyen pótlék, illetve kompenzáció nem jár nekem? A szabadság-elszámolás tekintetében a munkáltató az éves szabadnapjaim számát a szerződés szerinti napi 12 órával szorozza, viszont a szabadság kiadása során a munkaidő-beosztás szerinti napi munkaóráimmal, azaz 24 órával csökkenti, ebből adódóan viszont fele annyi szabadnapot biztosít, mint amennyi szerintem törvényileg megilletne. Ez így helyes, vagy ha téved, akkor, hol van az ő elszámolásában a hiba. illetve mit kellene kijavítania? A törvény az alap és pótszabadságok számát munkanapban határozza meg. Kérhetem a munkáltatómat, hogy mivel minden beosztás szerinti munkanapon 24 órát dolgozunk, a szabadságunkat ne órában tartsa nyilván, hanem munkanapban, és abban is adja ki, illetve számolja el? Ön szerint ez által kiküszöbölhető lenne ez a fajta „szabadságfelezés”? Válaszát köszönöm.
Szabadság számítás 2013 Kérdés
Csak havibéres munkavállalóink vannak. A távolléti díj, megegyezik az alapbérrel, nincsenek pótlékok. Szabadságszámításnál figyelmen kívül hagyhatom a 174 órás szabályt? Számolhatom, úgy ahogyan tavaly?