8 találat a(z) számlázási határidő cimkére
FAD számlázás határidő Kérdés
Teljesítésigazolás és a teljesítés időpontja: innen ketyeg a 8 nap a számla kiállítására Cikk
Egy adóztatandó ügylet tényállásszerű megvalósulása áfafizetési kötelezettséget keletkeztet, alapvetően ez az időpont egyben a kibocsátandó számla teljesítés dátuma is. Van azonban olyan eset, amikor a szerződés teljesítésigazolás kiállítását követeli meg. Miként kell az áfatörvény rendelkezését értelmezni, ha az ügyletet ilyen teljesítésigazolás kíséri – befolyásolja-e, és ha igen, milyen módon befolyásolja az ügylet teljesítési időpontját e dokumentum kiállítása?
8 napos számlázási határidő és szerződés Kérdés
Számlázási határidó fordított adós számlák esetében Kérdés
8 napos számlázási határidő Kérdés
Számlázási határidő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozás MLM-rendszerben működik, így a tagság bónusz kifizetésre jogosult a vásárlásai után bizonyos mértékben. A havi teljesítményértesítés kiküldése után várjuk az értékesítők számláit, amelyekkel jogosultak a bónuszuk kifizetésére. Kérdésként merült fel, hogy ha a tag nem teljesíti számlázási kötelezettségét, akkor a vállalkozásnak meddig kell befogadnia a számláját? Többen nem követik az áfatörvény rendelkezését az észszerű határidőn belüli számlázásról, és éppen, amikor eszükbe jut, akkor állítják ki a számlájukat. Kötelesek vagyunk befogadni akár adóévet követő években is? Tehet-e a vállalkozás a működési szabályzatába olyan feltételt, hogy ha az adóévben sem állítja ki a számláját a tag, annyiban a jogosultságát levásárolható kedvezménybe helyezi át? Melyik jogszabályra kell figyelemmel lennünk? Előre is köszönöm válaszát! Tisztelettel: Komáromi Judit
Határozott idejű elszámolásos ügylet – számlázás határideje Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy határozott idejű elszámolásos ügyletről beszélünk (áfatörvény 58. §), utólagos elszámolással. Mikortól számítódik a számla kiállítására rendelkezésre álló, a 163. §-ban szabályozott észszerű idő, ami jelenleg 15, a későbbiekben 8 nap lesz? Példa: bérleti díj, elszámolási időszak: 2019.12.01-31., fizetési határidő számla kiállításától számított 10 nap. Az ügylet valós (számviteli) teljesítési időpontja az elszámolási időszak utolsó napja, vagyis 2019.12.31. Én ettől az időponttól számítanám az észszerű időt. A fenti példa dátumokkal: kelt: 2020.02.01 fizetési határidő: 2020.02.11 teljesítés: 2020.02.11 (fizetési határidővel megegyező) Értelmezésemben ez a számla később került kiállításra, mint lehetett volna, mivel 2020.01.15-ig ezt meg kellett volna tenni. Telefonon azt a tájékoztatást kaptam, hogy a 15 nap a számla teljesítésétől, vagyis 2020.02.11-től számolódik, tehát 2020.02.26-ig kell kiállítanom a számlát. Ezt azért tartom kicsit furcsának, mert ebben az esetben a számla kelte mindig a teljesítés előtt van, vagyis soha nem lesz késő kiállítani a számlát. Beszéltünk a 60 napos szabályról is; az előbbi példát folytatva, ha a számlát csak 2020.03.20-án állítom ki, akkor a fizetési határidő 2020.03.30. lesz, viszont a teljesítés 2020.02.29., mert ez a 60. nap, és azt mondták, hogy innentől számítódik a 15 nap, vagyis 2020.03.15-ig ki kellett volna állítanom a számlát. Furcsa, mert így a számla kiállítását akár ki tudom tolni 15 napról 75 (60+15) napra. Köszönöm!
8 napos számlázás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Építőipari tevékenységgel foglalkozó cég, ha nem kapja meg időben a teljesítési igazolást (mivel sok esetben előfordul, hogy a kiadott teljesítési igazoláson a teljesítés dátuma például július 30., viszont a teljesítési igazolást csak például augusztus 13-án állítja ki a megrendelő és akkor küldi meg részünkre), mit lehet tenni annak érdekében, hogy július 1-jétől a számlakiállítási határidőt be tudjuk tartani? Hogy járunk el szabályosan rajtunk kívül álló okok esetén? Természetesen a megrendelő irányába semmiféle ráhatásunk nincs sajnos.