6 találat a(z) számlát helyettesítő okirat cimkére

Egyéni vállalkozó halála utáni számlázás Kérdés

Hibás vevőcím javítása a számlán Kérdés

Tisztelt Szakértő! Érdeklődni szeretnék, hogy a jelenlegi törvények alapján a számlán hogyan tudjuk javítani a helytelen vevőcímet? Ezt lehet-e javítani úgynevezett számlával egy tekintet alá eső okirattal? Segítségét előre is köszönöm!

Számlát helyettesítő okirat sorszáma Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kiállított számla helyesbítésével kapcsolatban kérném a véleményét. Amennyiben egy euróban kiállított számláról tévesen lemaradt az áfa forintban kifejezett összege, akkor azt lehet-e számlát helyettesítő okirattal pótolni? A törvény az alábbi kötelező adattartalmat írja elő: "A számlával egy tekintet alá eső okirat minimális adattartalma a következő: • az okirat kibocsátásának kelte; • az okirat sorszáma, amely azt kétséget kizáróan azonosítja; • hivatkozás arra a számlára, amelynek adattartalmát az okirat módosítja; • a módosítással érintett számlaadat megnevezése, a módosítás természete, illetve számszerű hatása, ha ilyen van." Ebből a felsorolásból az okirat sorszáma a kérdéses, mert nem tudom, hogy ezt hogyan kell érteni? Ha az okirat egy általunk megszerkesztett levél, mely mindent tartalmaz a felsoroltakból, hogyan kell sorszámozni, hogy az megfeleljen az előírásoknak? Válaszát előre is köszönöm.

Hogyan kell javítani a hibás számlákat? A NAV megmondja Cikk

A kibocsátott számla módosítása számos okból szükségessé válhat. Módosítást indokolhat valamely utólag bekövetkezett körülmény (például utólag adott árengedmény) vagy a számla hibás volta is (például ha a számlán helytelenül tüntették fel az adóalapot és/vagy az adó összegét, illetve egyéb adatot). A módosítás járhat az adóalap, illetve adó összegének módosulásával, de történhet ezen értékek korrekciója nélkül, egyéb adatot érintő módosítással is – olvasható a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) legfrissebb útmutatójában.

Számla helyettesítő okirat havi elszámolásban eseti munkákra Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy megállapodás jogszerűségének megállapításához és a helyes számlázási gyakorlat kialakításához kérném véleményét. A beszállító partner keretszerződést kötött a megrendelővel, egyedi megrendelések alapján szállítja be a megrendelt árut és minden beszállítást egyedileg számláz is. A megállapodásában kitértek a minőségi kifogás miatti be nem fogadott termékekre is oly módon, hogy havonta egy alkalommal a havi utolsó beszállítást követően jelzi a megrendelő az összes tárgyhónapi hibás teljesítést. Jogszerű-e ez a megállapodás? Amennyiben igen, akkor mi a helyes számlázási gyakorlat? 08. hóban például 8 alkalommal készült számla a megrendelő részére. 09.01-jén jelzik a beszállító felé, hogy tárgyhónapban összesen hány darab terméket kifogásolnak, melyet vissza is szállítanak. Ezt a beszállító 09.05-én megkapja, átnézi és a kifogást jóváhagyja, viszont konkrét szállításokhoz nem tudja kötni és igazából számára ez irreleváns melyik napi szállításból válogatták ki. Megállapodás értelmében havonta egyszer számolnak el a jóváírással egymással. Ebben az esetben is számlát helyettesítő okirat kiállítása lenne a helyes? Milyen módon? Megfelelő eljárás, ha a beszállító 09.05-én az adott napi árfolyammal, 10.05-ei teljesítés dátummal és fizetési határidővel (megállapodás szerint 30 nap a fizetési határidő) egy mínuszos számlát kiállít valamennyi 08. hóra vonatkozó kifogásolt termékről? Köszönöm szépen segítségüket.

Számlát helyettesítő okirat árfolyama folyamatos számlázásnál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Minőségi kifogás helyes számlázásával kapcsolatosan kérném segítségét az árfolyam és a számla dátumainak tekintetében. A beszállító partner folyamatos elszámolásban számláz a megrendelőnek, abban állapodtak meg, hogy havonta elszámolnak egymással az adott havi teljesítményről. A 08. hónapra vonatkozó számlát 09.01-én 30 napos fizetés határidővel állította ki a beszállító (teljesítés dátum és fizetési határidő 09.30.). A minőségi kifogás 10.03-án érkezett, melyet a beszállító elfogadott. A minőségi kifogás miatti számlát helyettesítő okirat kiállításának dátuma 10.03., a fizetési határidő 11.03. és teljesítés dátum 10.30-a (számviteli időszak utolsó napja +60 nap). Kérdésem, hogy ez esetben az árfolyam megállapításánál a klasszikus szabály szerinti számla keltét – számlát helyettesítő okirat keltét – azaz 10.03-i árfolyamot kell alkalmazni, vagy az eredeti számla kelte szerinti 09.01-i árfolyamot? Köszönöm válaszukat!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink