10 találat a(z) román cég cimkére
Ingatlanhoz kapcsolódó szolgáltatás Kérdés
Románia ügyvezető Kérdés
EU termékértékesítés – 1 fuvar, 2 számla Kérdés
Román vállalkozás magyarországi munkavégzése – áfa Kérdés
Külföldi cég bérmunkát végez Magyarországon Kérdés
Közösségen belüli szolgáltatás, magyar telephelyen épülő ingatlan áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magyar telephelyen történő építésiengedély-köteles üzemcsarnok építésénél egy román cég végzi az építési munkálatokat. A román cég kiállította a szolgáltatásról (betonozás) a számláját, de azzal a címszóval, hogy közösségen belül történő adómentes értékesítés. A román cég magyar adószámmal nem rendelkezik. A kérdésem, hogy helyes-e ez így, mert szerintem adószámot kellett volna nekik kérniük, és az áfatörvény szerint fordított adózású számlát kellett volna kiállítaniuk. Segítségüket előre is köszönöm!
Székhelyszolgáltatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy belföldi magánszemély a saját tulajdonú ingatlanának egy részét irodaként bérbe adja egy magyar kft.-nek. A kft. székhelye erre a címre van bejelentve, és ténylegesen is itt végzi a tevékenységét, alkalmazottakkal. A magánszemély áfamentesen számlázza a bérleti díjat a kft. felé, mást nem számláz. Így ez nem minősül székhelyszolgáltatásnak. Ugyanennek a magánszemélynek az ingatlancímére tette át a székhelyét egy romániai cég magyarországi fióktelepe 2017-ben. Bérleti díjat nem fizet, de tevékenységet sem végez, alkalmazottat nem foglalkoztat. Kérdésünk, hogy a romániai cég magyarországi fióktelepe esetén ez székhelyszolgáltatásnak minősül-e, és be kell-e jelentenie a magánszemélynek? Válaszukat előre is köszönöm.
Külföldi vállalkozás magyarországi telephelye számlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Helyesen van-e kiállítva az a számla, ahol a számla kibocsátója egy román cég magyarországi fióktelepe, mely rendelkezik magyar áfás adószámmal és kiállított több millió forintról készpénzes számlát. Kiállíthat-e? Rá nem vonatkozik a készpénzfizetési korlát? Köszönöm szépen a segítségüket!
Behajthatatlan követelés, elengedett külföldi követelés Kérdés
XY társaság román vevője 2014. december 18-29. között 12 millió forint értékű árut vásárolt. A nagy bevásárlás után úgy döntött, hogy a számláit nem fizeti ki. XY társaság megbízott egy magyar behajtó céget az összeg behajtásával. A behajtó cég nem járt sikerrel, de a számláját ő is benyújtotta. Ezután XY társaság olyan céget bízott meg, amely sikerdíjért dolgozik. Ők kiderítették, hogy a román vevő csődeljárás alatt áll. Kiszámolták, hogy mibe kerülne a hitelezői igény bejelentése (ügyvéd, bíróság, fordítás költségei). XY cégnek olyan értesülései voltak egyéb román vevőitől, hogy a követelésének már semmilyen vagyoni fedezete nincs az ügyvezető jóvoltából. XY cég úgy döntött, hogy lemond a követeléséről – ugyanis bármilyen intézkedés csak a költségeit növelné, a megtérülés reménye nélkül –, és 2015-ben kivezeti a számlákat az eszközei közül. Mi a kedvezőbb döntés számára? Megpróbálni megtámadhatatlanul aládokumentálni a behajthatatlanság tényét, vagy egyszerűen elengedni a külföldi követelést? Ahhoz, hogy a követelés elengedését lekönyvelje, szükség van-e egy – a vevővel közösen – aláírt megállapodásra, vagy ez eldönthető egy taggyűlési határozattal? Az elengedett követelést nem kell beemelni a társasági adó alapjába? Lehet-e esetleg más adóvonzata? Válaszukat előre is köszönöm. Tisztelettel.
Külföldi osztalékjövedelem adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Román cég 20 ezer euró adózás utáni eredményt ér el. Ennek a román cégnek – egyszemélyes kft. – alapítója/ügyvezetője én vagyok, magyarországi adórezidensként. Az lenne a kérdésem, hogy milyen adókat, és mikor kell megfizetnem Magyarországon, milyen bevallást kell benyújtani, és mikor? Válaszát köszönöm!