9 találat a(z) részvényértékesítés cimkére

Részvényértékesítés Kérdés

Részvények értékelése magánszemélynél Kérdés

Részvényértékesítés könyvelési dátuma Kérdés

Részvényértékesítás kötelezettségmegváltással Kérdés

Orosz bankóriás a magyar tőzsdén Cikk

Megkezdődött ma a kereskedés a Nemzetközi Beruházási Bank (NBB) értékpapírjaival a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT).

Cégértékesítés adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségüket kérni. Van egy cégünk, ahol jelenleg két tulajdonos van, az egyiknek 97, a másiknak 3 százaléka van. A 97 százalékos tulajdonnal rendelkező meg szeretné venni a másik tulajdonos 3 százalékos részesedését. Ha a jegyzett tőke 3 százaléka feletti összegen akarják értékesíteni, akkor az eladónak mennyit kell adóznia? 15 százalék szja-t és 22 százalék ehót? A könyvelést csak a 3 százalék értinti, ugye? Az eladás napjával kellene csinálni egy évközi mérleget, és az addigi nyereség osztalékát is ki kell fizetni a 3 százalékos tulajdonosnak? Ha ez az adásvétel megvolt, akkor a 100 százalékos tulajdonos az egész tulajdoni részét el akarja adni 2017.12.31-én. Itt célszerű a 3 milliós jegyzett tőkét értékesíteni, ugye? Az eladó és a vevő pedig egy másik szerződésben szeretne még x millió forintban megállapodni. Ezt az összeget az eladónak, mint magánszemélynek szintén 15 százalék szja-val és 22 százalék ehóval kell majd leadóznia, ugye? A két eladási procedúrát hogyan lehet végrehajtani, ha az eladási napon még nincs mérleg (ugye legkorábban, mire leadják a decemberi számlákat és mérleg lesz, január 31.) vagyis egy hónap a csúszás. Ezt hogyan lehet kivitelezni? Az is felmerült, hogy a 100 százalékos eladásnál (év végi) a tulajdoni részt tulajdonjog-fenntartással adná el a mostani tulajdonos, de a cég nyereségét átengedné a vevőnek. Akkor az új tulajdonos jogosult az egész osztalékot egyedül felvenni? Köszönjük szépen a válaszát!

Alapítvány részvényértékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy zrt. a dolgozók segítését szolgáló célokra alapítványt hozott létre. Az alapítványnak is van részvénytulajdona. A zrt. többségi részvényese megváltozott, felajánlotta az alapítvány részvényeinek megvételét, 20 év alatt részletekben fizetve. Kérdésem az lenne, hogy a részvények értékesítéséből származó pénzügyi nyereség vállalkozási bevételnek számít-e az alapítvány esetében, illetve van-e utána társaságiadó-fizetési kötelezettség? Köszönöm válaszát!

Zrt. részvényeinek értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Zártkörű részvénytársaság részvényeinek egy részét értékesíteni kívánja magánszemélyek részére. Az adásvételi szerződéssel egyidejűleg az ellenérték 10 százalékát kellene megfizetni a magánszemélynek, a többit részletfizetéssel. A részvények tulajdonjoga az adásvételi szerződés megkötésével egyidejűleg átszállna a magánszemélyekre. A részleteket oly módon kellene megfizetni maximum 3 év alatt, hogy a mindenkori osztalékot a magánszemély köteles részletfizetésre fordítani. Amennyiben a 3. év végéig ily módon nem kerül megfizetésre a teljes vételár, a még fennmaradó összeg a 3. év végén esedékes. Kérdésünk, hogy ebben a konstrukcióban felmerülhet-e kamatkedvezményből származó jövedelem keletkezése a magánszemélynél? Van-e más jellegű adófizetési kötelezettség a konstrukció kapcsán akár az eladó jogi személynél, akár a vevő magánszemélynél (az osztalék szja+eho fizetési kötelezettségén kívül)? Válaszát köszönjük!

Részvényértékesítés adója Kérdés

Tisztelt Szakértő!2012-ben történt Gyermelyi részvény értékesítésével kapcsolatban merült fel problémám. A részvények névértéke darabonként 1.000 Ft, melyet 8.000 Ft-os egységáron értékesítettek. Az egyik kérdésem az, hogy mit lehet tenni, ha a részvény vásárlásáról nincsenek meg a dokumentumok. A teljes bevétel után kell leadózni?Emlékek szerint dolgozói részvényként kapták ezeket. Ilyen esetben úgy kell tekinteni, hogy nulla a beszerzésre fordított érték? A másik kérdésem, hogy az árfolyamnyereség 16%-os adóján túl a 14%-os ehot is meg kell fizetni?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink