19 találat a(z) pénzeszköz cimkére
Tulajdonjogszerzés nélkül kapott pénzeszköz Kérdés
Végelszámolás utáni adózás Kérdés
Kiva kezdő vállalkozásnál Kérdés
Kata végelszámolás Kérdés
Katás bt. szeptember 1-je után (befolyt követelések és tao-előleg) Kérdés
Kriptovaluta Kérdés
Bank végelszámolása Kérdés
Erdei közjóléti létesítmény számvitele Kérdés
Végelszámoláskor jegyzett tőke emelése halasztott adó megfizetése Kérdés
Jövedéki adó számlázása és áfa felszámítása Kérdés
Alapítvány megszűnése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy nem közhasznú alapítvány szeretne megszűnni. A törvényszék ezt már végzéssel engedélyezte is. Rendelkezik tárgyi eszközökkel, amelyeket szeretnének ingyenesen átadni. Az alapítvány egy főiskolai tanszékhez kapcsolódik, így annak a tanszéknek átadnák ezeket. Ez jár-e adóvonzattal: társasági adó vagy áfa? Nem áfás az alapítvány, de amikor ezek az eszközök beszerzésre kerültek még az volt. 2016.év végével kilépett az áfa körből. Ez érinti-e az áfáját? Amikor kilépett az áfából követelés volt az áfán, ez azóta fennáll. Ezt visszakapja a végelszámolás végén? Az alapítványnak nincs pénzeszköze, évek óta nem működik, tehát a megszűnést olyan módon tudná megoldani, ami nem jár adófizetéssel. Előre is köszönöm válaszát!
Cégek közötti pénzeszköz-juttatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Újonnan alakuló társaságiadó-alany vállalkozás az induláshoz támogatást kapna kivaalany kft.-től. (A két fél tulajdonosi szerkezet alapján kapcsoltnak minősül.) A juttatás nem felel meg az adomány feltételeinek, az új cég várhatóan nyereséges lesz, a kapott támogatásra jutó adót is meg fogja fizetni, amit igazolni fog a kivaalany társaságnak. Van-e valami speciális előírás amiatt, hogy nem mindkét fél a tao. tv. hatálya alá tartozik? Köszönettel: Vágner Emília
Postabélyeg számviteli nyilvántartása Kérdés
Társaságunk év közben postabélyegeket vásárolt, melyeket folyamatosan használt fel év közben a kiküldendő postai küldeményeken. Év végére az év közben megvásárolt bélyegekből megmaradt pár bélyeg, melyekről mennyiségi és értékbeni leltárt vettünk fel. A bélyegek vásárlásakor a teljes vételár a postai számla alapján elszámolásra került postaköltségként. Az év végi leltár alapján kell-e a korábban elszámolt postaköltséget csökkenteni a megmaradt bélyegek értékével és a pénzeszközök közé (például csekk) fel kell-e venni a megmaradt bélyegek értékét?
Kiválás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő kiválási eset könyvelésre vonatkozik: Adott egy cég (Cég0), melyből kiválással a jövőben két cég lesz (Cég1 és Cég2). A vagyonmérlegtervezet elkészült, a szétválási szerződés elkészült, maga a kiválás cégbíróságon bejegyzésre került, a kiválás után Cég1 és Cég2 vagyonmérlegének készítése folyamatban (a cégbírósági bejegyzéstől számított 90 napon belül vagyunk). Cég0 a kiváló Cég2-nek átad befektetett eszközt (75 egység), pénzeszközt (25 egység), jegyzett tőkét (50 egység), valamint kötelezettséget (hitelt 50 egység). Ennek könyvelését szeretném pontosítani Cég1 és Cég2 esetén. Cég1: T368 (technikai számla) K1 (befektetett eszközök) 75 egység T368 (technikai számla) K38 (pénzeszköz) 25 egység T44 (hitel) K368(technikai számla) 50 egység T411 (Jegyzett tőke) K368(technikai számla) 50 egység Cég2: T1 (befektetett eszközök) K368 (technikai számla) 75 egység T38 (pénzeszköz) K368 (technikai számla) 25 egység T368 (technikai számla) K411 (Jegyzett tőke) 50 egység T368 (technikai számla) T44 (hitel) 50 egység Mindezt a cégbírósági bejegyzés dátumával könyvelnénk. Kérem segítségüket, hogy a fent leírtak megfelelőek vagy hogyan kell ezt az esetet helyesen kezelni, valamint van-e egyéb körülmény amire figyelemmel kell lennünk? Válaszukat előre is köszönjük! Üdvözlettel, Szegvári Gábor
Tőkerendezés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném szíves válaszát: Egy kft. saját tőkéje alacsonyabb, mint a jegyzett tőkéje, így a Ptk. alapján, ha nem akarja megszüntetni a céget és átalakulni sem akar, a tőkehelyzet rendezésére valamilyen intézkedést kell hoznia. Amennyiben a tulajdonos a pénzeszköz végleges átadásával rendezi a társaság tőkehelyzetét, amelyet a társaságnál egyéb bevételként kell elszámolni, milyen illetékfizetési kötelezettsége van a tulajdonos magánszemélynek, illetve egyáltalán van-e illetékfizetési kötelezettsége, ha a kft.-jének pénzeszközt "ajándékoz". Válaszát köszönöm.