16 találat a(z) munkábajárás cimkére

Munkába járás 2. Kérdés

Munkába járás Kérdés

Munkába járás költségtérítése Kérdés

Munkábajárás költségtérítése tartózkodási helyről Kérdés

Munkába járás/hazautazás áfája Kérdés

Munkába járás saját gépjárművel Kérdés

Munkábajárási költségtérítés Kérdés

Munkábajárás saját gépjárművel – költségtérítés Kérdés

Munkábajárás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik munkavállalónknak a külföldi anyacég tankolókártyát biztosít munkábajáráshoz. A munkavállaló a tankolásokról szóló bizonylatokat az anyacégnek küldi el. Érdeklődnék, hogy ebben az esetben szükséges-e a 9 forint/km-t megfizetnünk a dolgozó részére? Segítségét előre is köszönöm.

Hazautazás költségtérítése Kérdés

Tisztelt Szakértő, munkavállaló tartózkodási helyéről jár munkába, ezért napi 20 Ft/km gépkocsi-költségtérítést fizet a munkáltató. Munkavállaló állandó lakása 776 km (oda-vissza) távolságban van munkahelyétől. Van-e lehetőség a munkáltatónak arra, hogy a hétvégi hazautazást csak 9 Ft/km-rel téríti, vagy csak a kormányrendeletben meghatározott hazautazásra fizetendő költségtérítés felső korlátjáig, 2016-ban 35 200 Ft, gépkocsival történő utazás esetén is? Válaszát ez úton is köszönöm.

Munkába járás költségtérítése Kérdés

A munkáltató munkavállalók részére 35 Ft/km napi munkába járási költségtérítést fizet saját gépkocsival történő bejárásra, a rendeletben foglalt feltételek fennállnak. Egyrészt adómentesen juttat 9 Ft/km munkába járási költségtérítést, másrészt 26 Ft/km adóköteles munkába járási költségtérítést. A 39/2010. kormányrendelet által meghatározott maximum adható hazautazás költsége nem egyenértékű a fentiekben említett esettel, így a meghatározott maximumot nem kell alkalmazni (a rendelet csak a hazautazás bérlet/jegy költségét említi)? Tehát napi munkába járás jogcímen "bármennyi" juttatás adható, ha a feltételek fennállnak, azzal a kitétellel, hogy csak a napi bejárás 9 Ft/km az adómentes?

Kiküldetés vagy munkábajárás költségtérítése? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Budapesti székhelyű cég vidéki munkavállalója saját gépkocsiját használva jár dolgozni. A munkaszerződés szerint a munkavégzés helye a budapesti székhely. Eddig egyértelmű, hogy a 9 Ft/km költségtérítés adható számára. Azonban a tevékenység jellegéből adódóan sokszor nem a székhelyre kell érkeznie, hanem szintén Budapestre, de közvetlenül a cég ügyfeléhez kell mennie. Ebben az esetben úgy kell elszámolni a költségtérítést, mintha a székhelyre érkezett volna először (9 Ft) majd onnan az ügyfélhez kiküldetési rendelvény alapján, mint kiküldetés (9 Ft + üzemanyag) vagy a valóságnak megfelelően a kiküldetési rendelvény a lakhelytől az ügyfélhez kell szóljon és a teljes útra a 9 Ft + üzemanyag fizethető a munkavállalónak? Változtat-e a fenti elszámoláson, ha a munkaszerződés szerinti munkavégzés helye a munkavállaló lakhelye? Ebben az esetben ha a székhelyre vagy az ügyfélhez kell mennie, az kiküldetés, vagy munkábajárás? Köszönöm válaszukat!

Munkábajárás számlájának áfája Kérdés

Tisztelt Adószakértő! Egy vállalkozás alkalmazottainak a jogszabályban előírt mértékig - tehát nem 100 százalékban - megtéríti a cég nevére szóló munkábajárással kapcsolatos közlekedési költségeket.Eddig még nem sikerült határozott és érthető választ kapnom arra, hogy milyen feltételekkel lehet a cég nevére szóló számla áfatartalmát visszaigényelni. Valamikor a múltban elterjedt az a vélemény, hogy kizárólag akkor lehetséges az áfát visszaigényelni, ha a térítés 100 százalékban megtörténik. Mi az előírás most? Köszönöm.

Munkábajárás bérletének adóvonzata Kérdés

Van egy Kft aminek a székhelye Dunaharasztin van, de a cégnek Budapesten vannak munkái, így dolgozók is közvetlenül oda mennek dolgozni a lakóhelyükről. Az egyik dolgozó Martonvásárhelyen lakik. Megvásárolja Martonvásár és Tétényliget közötti távolságra a vonatbérletet és a budapesti bérletet. A budapesti bérlettel tovább tud utazni a vonaton, mint Tétényliget. Ebben az esetben mindkét bérletet kifizethetem adómentesen. Vagy, ha nem térítem meg neki 100 %-ban, akkor esetleg adómentesen kifizethetem? Amennyiben mindenképpen kell adózni a bérlet után, akkor milyen adót kell fizetni és hány százalékban? Kötelező a budapesti bérletet is térítenem a dolgozónak?

A biciklivel vagy autóstoppal munkába járóknak is jár költségtérítés Szakértői Kommentár

A növekvő elvonások és a vészesen zsugorodó jövedelmek mellett egekbe szökő üzemanyagárak sok autóst arra kényszerítenek, hogy olcsóbb megoldásokkal oldják meg közlekedésüket. De mit tehet az, akinek a járatritkítások miatt nem áll rendelkezésére a munkába járásához szükséges időszakban megfelelő közforgalmú személyszállítási szolgáltatás?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink