9 találat a(z) mobilitás cimkére
Mi vonzó egy munkavállaló számára annyira, hogy költözni is hajlandó érte? Cikk
A Trenkwalder idei mobilitási indexe szerint a munkavállalók 46 százaléka hajlandó jelenlegi lakóhelyéről elköltözni: közel azonos arányban gondolkodnak külföldi, illetve belföldi célpontban. Az alkalmazottak a jelenlegi helyzetükkel mérsékelten elégedettek: munka- és megélhetési körülményeiket bemutató elégedettségi index értéke országos átlagban 5,4 volt az 1–10 közötti értékelési skálán, ami a tavalyi 6,1-hez képest 0,7 pontos, míg a 2021-es 6,4-hez viszonyítva egypontos csökkenést mutat.
Tanulásban alacsony, munkavállalásban magas a középiskolások külföldi mobilitási hajlandósága Cikk
A magyar középiskolásoknak mindössze 5 százaléka szeretné felsőfokú tanulmányait mindenképpen külföldön folytatni, ugyanakkor külföldi munkavállalást már jelenleg is 37 százalékuk tervez a tanulmányaik elvégzését követően – derült ki a Trenkwaldernek a hazai középiskolások mobilitási terveit vizsgáló felméréséből.
Elkezdődött az Európai Mobilitási Hét a fővárosban Cikk
Vadonatúj trolijáratot, a Karolina út teljes hosszában új kerékpársávot, 110 új MOL Bubi biciklit, és már 500 Mobi-pontot vehetnek birtokukba a fővárosban közlekedők. Ezekkel a fejlesztésekkel indul, és számos, izgalmas programmal folytatódik Budapesten az Európai Mobilitási Hét. Az eseményt huszonegyedik alkalommal rendezik meg, amelyet egy sajtótájékoztatón nyitott meg Budapest főpolgármestere és a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) vezérigazgatója – írja a bkk.hu.
Évente mintegy 50 ezerrel nő a betöltetlen álláshelyek száma Cikk
Immár négy éve a magyar gazdaság egyre erősödő problémája a munkaerőhiány: mára több mint 250 ezer álláshely áll betöltetlenül, és az idei mintegy 50 ezres növekedést mutató tendencia a következő néhány évben legfeljebb lassítható – derül ki a BDO Magyarország közelmúltban készült elemzéséből.
Mobilitási célú lakhatási támogatás bizonylata Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mobilitási célú lakhatási támogatás nyújtását tervezi a munkáltató. A munkavállaló bérelné a lakást. Az szja-törvény 1. melléklet 9.7.1 a.) pontja szerint "a lakhatási támogatás havi értékeként a munkavállaló által bérelt lakás bizonylattal igazolt havi bérleti díjából a munkáltató által megtérített rész vehető figyelembe. A bizonylat ebben az esetben lehet maga a bérleti szerződés, vagy elég egy a munkavállaló és a főbérlő közötti átvételi bizonylat a bérleti díj rendezéséről, vagy a munkavállaló nevére szóló számlának kell lennie? Válaszát előre is köszönöm!
Lakhatási támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szociális intézmény civil fenntartója közalkalmazottat foglalkoztat napi 8 órában (szociális segítő munkakörben). A kollégának nincs semmilyen ingatlantulajdona. Előző munkahelyén, egy bentlakásos szociális intézményben volt a bejelentett lakóhelye, jelenlegi munkahelyétől 70 kilométerre. Egy ideig szívességi bérlőként lakott egy ismerősénél, majd talált albérletet az intézményünk közelében. 2016 vége óta ez az állandó lakóhelye a lakcímkártyáján is. Jól gondolom-e, hogy 2018-tól adható neki a mobilitási célú lakhatási támogatás, mert van 36 órát meghaladó munkaviszonya, és nincs lakástulajdona a munkavégzés helyén? Válaszát előre is köszönöm!
Albérlet-támogatás: kedvezően változtak a feltételek Cikk
Többek között albérlet-támogatással, saját kocsival történő munkába járással és társasági adókedvezménnyel segíti a kormány a munkaerő mobilitását – írja közleményében az NGM. Mintegy havi 32 ezer forinttal nő az albérlet-támogatás összege az idén, amely a határozott idejű foglalkoztatottnak is jár, sőt munkaerő-kölcsönzésnél a kölcsönbe-vevő vállalkozás is nyújthat adómentesen.
Lakhatási támogatásra 10 milliárd, nőnek a mobilitást segítő kedvezmények Cikk
Jövőre nőnek a munkavállalók mobilitását segítő adókedvezmények, amire azért van szükség, mert egyes térségekben jelentős munkaerőhiány alakult ki – mondta Cseresnyés Péter munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkár a Parlamenthez benyújtott adócsomag kapcsán.
Lakhatási támogatás és cafeteria: lehet ettől több munkahely? Cikk
A kánikulai szélcsendben felröppent egy ötlet, hogy adókedvezményt kellene bevezetni a lakóhelyüktől távol (például több mint száz km-re) munkát vállalóknak adott munkáltatói lakhatási támogatásra. Mit jelenthet ez? Miben segíthet és miben nem? S mit mond a hatályos törvény?