12 találat a(z) létszámkorlát cimkére
Mezőgazdasági idénymunka. Kérdés
Egyszerűsített foglalkoztatás létszámkorlát Kérdés
Innovációs járulék kötelezettség Kérdés
Kivaalanyiság megszűnése Kérdés
Létszámkorlát Kérdés
Alkalmi munkavállaló – létszámkeret Kérdés
Kiva hatálya alatti gazdasági társaság – létszámkorlát Kérdés
Gazdasági társaság a kiva hatálya alá tartozik, melynek egyik feltétele, hogy a létszáma nem haladhatja meg a 100 főt. A cégnél jellemzően több a női munkavállaló és ebből eredően a gyeden és gyesen levő kismama is. Ezen munkavállalóinkat szükséges lenne pótolni, hogy a gazdasági feladatainkat teljesíteni tudjuk, ez immár 10 főt jelent. Kérdésünk: a tartósan távol levők: értsd kismamák ezen helyzetben beleszámítanak a kiva létszámkorlátjába vagy sem? Ha új dolgozókat veszünk fel, akkor meghaladjuk a 100 főt és akkor az adózási szabályokat megsértjük ezzel, vagy ezen csoportot nem kell figyelembe venni a létszám megállapításánál? Kérem a segítő válaszukat azon vonatkozásban is, hogy ezt feloldandóan a NAV felé van-e bejelentenivalónk vagy egyéb kötelezettségünk! Köszönettel: Toronicza István
Egyszerűsített foglalkoztatás: így kell számolni a létszámkorlátot Cikk
Tapasztalatok szerint sokaknak okoz gondot az egyszerűsített foglalkoztatás létszámkeretének számítása.
Tb-kifizető hely létesítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Hat hónapot meghaladóan, 100 fő biztosítottat foglalkoztató munkáltató esetében a törvény kötelezően előírja a társadalombiztosítási kifizetőhely létesítését. Kérdésünk, hogy ki számít bele a 100 főbe? Csak a munkaviszonyban foglalkoztatottak, vagy a megbízási jogviszonyban lévők is? Például, ha 1 évre kötünk megbízási szerződést a megbízottal, és teljesítésigazolás alapján havi kifizetések történnek részére, akkor ő is beleszámít a 100 fős létszámkorlát számításába vagy nem? Konkrétan kiket kell számításba venni, illetve számít-e, hogy részmunkaidős alkalmazott-e valaki vagy sem? Válaszát előre is köszönjük!
Főállású személy meghatározása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a 2010. évi LXXV. törvény 1. § (2) a) pontjában található főállású személy meghatározásához kapcsolódik. A törvény az Mt.-re hivatkozik, amelyben ez a szóhasználat konkrétan nem található. Ki minősül főállású személynek? Társaságunk két ügyvezetője heti 16 órás (részmunkaidőben) munkaviszony keretében van foglalkoztatva. Olvasataim szerint a főállású személy a munkaviszony keretében foglalkoztatott teljes vagy részmunkaidős személy. Jól értelmezzük, ha a 16 órás munkaviszony keretében foglalkoztatott személyt főállásúnak tekintjük, és az efotörvény 1. § (2) b) pontjában meghatározott létszámkorlátot vesszük figyelembe? Várom szíves válaszukat!
Kiva 2017 Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk 2016. évi átlaglétszáma várhatóan 40 fő körül alakul jövőre. 2017. évre be szeretnénk jelentkezni a kiva hatálya alá. A létszámra vonatkozóan a régi 25 fős vagy az új 50 fős határt kell figyelembe vennünk? (A törvényi szabályozás nem egyértelmű erre vonatkozóan.) Köszönjük válaszukat!
Innovációs járulék Kérdés
A Kkv. törvény alapján kisvállalkozásnak minősül az a vállalkozás, amely kevesebb mint 10 millió euró éves nettó árbevétellel vagy mérlegfőösszeggel ÉS kevesebb mint 50 fő foglalkoztatottal rendelkezik. Mostanában többen felvetették, hogy a két feltétel közül – mérlegfőösszeg, nettó árbevétel ÉS létszám –, ha az egyik fennáll, akkor van innovációs járulék is. Kérdés: valóban külön-külön kell a besorolásnál nézni a feltételeket? Tehát, ha a mérlegfőösszeg, nettó árbevétel kisebb, de a létszám több, akkor van járulékfizetési kötelezettség (vagy fordítva)? Az "ÉS" az én értelmezésem szerint a két feltétel együttes fennállását jelenti. Vagy rosszul értelmezem?