31 találat a(z) kupon cimkére
Használt ruha Kérdés
Ajándék kupon Kérdés
Termékre jogosító kupon Kérdés
Kuponos oldalról érkező bevétel Kérdés
Kupon feltüntetése a számlán Kérdés
Munkáltató által kibocsátott étkezési utalvány elszámolása Cikk
Egy társaság saját munkavállalói részére a saját maga által kibocsátott és kizárólag a társaság irodaházának harmadik fél által üzemeltetett éttermében beváltható étkezési utalványok formájában igénybe vehető étkezési juttatást biztosít. Hogyan történik a beváltott utalványok elszámolása? Olvasói kérdésre Surányi Imréné okleveles közgazda és Pölöskei Pálné adószakértő válaszolt.
Kuponok utáni adózás: kell-e szja-t, szochót fizetni? Cikk
Cég bizonyos összegű vásárlás után később (meghatározott időpontig) beváltható kuponokat ad magánszemély vásárlóknak, 1000, 2000 forint, 13 százalék stb. értékben. A kedvezményt a későbbi, bizonyos összeg feletti vásárlásoknál lehet érvényesíteni. A kuponok beváltásakor kell-e szja-t, szochót fizetni? A 13 százalékos kedvezmény minek minősül? Adófizetési kötelezettség keletkezik-e? – kérdezte olvasónk. Horváthné Szabó Beáta adószakértő válaszolt.
eMAG: 200 millió bírság, 3 ezer forintos kupon a vásárlóknak Cikk
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) és az eMAG közötti megállapodás eredményeképpen az internetes kereskedelmi platformon üzemeltető cég megfizeti a 2018-as Black Friday kapcsán kirótt 200 millió forintos versenyhatósági bírságot, és mintegy 4 milliárd forint értékű programmal segíti a hazai kis-, és középvállalkozások online értékesítési tevékenységét. Az eMAG emellett bruttó 3 ezer forint értékű kupont bocsát ki minden ügyfele számára, aki az előző 12 hónapban az eMAG.hu-n bármilyen értékben vásárolt.
Kupon vagy utalvány? Vásárlás után adott, később levásárolható kedvezmény Kérdés
Kuponbeváltás elszámolása Kérdés
Törölt légijáratok: visszatérítés helyett kupon? Cikk
A légi utasok kompenzálásáról szóló közösségi szabályozás egyes előírásainak felfüggesztését kezdeményezte tizenkét európai uniós tagállam kormánya, hogy így mérsékeljék a koronavírus-járvány miatt nehéz helyzetbe került légitársaságok terheit.
Ajándék üdítő a fogyasztás mellé: bizonylatolás Cikk
Hogyan kell bizonylatolni pénzárgépes értékesítésnél a kuponnal vett pizzához adott ajándék üdítőt? – kérdezte az Adózóna olvasója. Juhász Tibor okleveles nemzetközi és ellenőrzési adószakértő válaszolt.
Ajándék üdítő kuponos fogyasztás mellé Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk Bónusz Brigádon hirdeti magát. A kupon értéke pizzára váltható be. Két pizza mellé adunk 2 db Pepsi Colát ajándékba, üzletpolitikai céllal. Kérdésem az, hogy tudjuk ezt a legszabályosabban és és leggyorsabban bizonylatolni pénzárgépes értékesítésnél? A kuponos értékesítést külön gyűjtőbe ütjük, de az ajándék colát, hogyan kell kezelnünk ahhoz, hogy a készletnyilvántartást helyesen kezeljük, és adómentes juttatásnak ne minősüljön? Köszönöm válaszát! Tisztelettel: Tóth Ildikó
Közhasznú szervezetnek adott ajándék kupon és beváltása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk (taoalany és kettős könyvvitelt vezet) a 2018. év végén egy kiemelkedően közhasznú szervezet részére (véradás, donormegbecsülés célra fordítja) adományozott 500 Ft névértékű, 6000 db ajándék kupont, melyeket a véradó donorok üzletünkben beválthatnak. A beváltás határideje: a kibocsátástól számított 12 hónap. Kérdésünk: hogyan könyveljük az átadást és a beváltásokat, hogyan viselkedik áfában az átadás és a beváltás? Mi lesz a sorsa az átadásként könyvelt, de be nem váltott kuponok értékének? Szíves válaszadását köszönjük.
Elektronikus kedvezménykupon Kérdés
Tisztelt szakértő! Az alábbi kérdésben szeretném a segítségüket kérni: Egy magyar cég az eMAG webáruházon keresztül (is) értékesít. Az eMAG üzemeltetője időnként az ott vásárlóknak kedvezményre jogosító elektronikus kupont ad, mely a következő vásárlás alkalmával kedvezményre beváltható. Van, amikor termék után jár, van, amikor bizonyos összeg vásárlása felett, van, amikor csak úgy adják nekik minden feltétel nélkül. A terméket a webshopban értékesítő cég csak a megrendelés megérkezésekor látja, hogy a vásárló beváltotta a kupont és a kedvezmény összegével kevesebbet fizet, mely különbözetet az eMAG román üzemeltetője átutalással megtérít. A pénzmozgáshoz kapcsolódóan a webshop üzemeltetője csak a saját nevére kiállított "pénzbekérő nyomtatvány"-t küld, számlát nem állít ki sem az áruról, sem a kedvezményre jogosító utalványról. A vásárlónak az eladó cég állít ki számlát, s küldi meg azt az áruval együtt. A kiállított számla tartalmazhatja-e a levont kedvezményt áfásan, mint árengedmény, vagy „csak” a fizetendő végösszegből vonhatja le áfa mentesen? Hogyan kell az ilyen kedvezményes értékesítést 2019-ben áfa és számlázás tekintetében kezelni? Az eMAG által a vásárló helyett megtérített összeg hogyan kezelendő ebben az ügyletben? Utalványvásárlásnak számít-e, számlát kell-e kiállítani róla? Ha igen, kit terhel a számlakiállítási kötelezettség? Egyáltalán utalványnak minősül-e az így adott kedvezmény? Válaszukat előre is köszönöm