3 találat a(z) katás egéni vállalkozó cimkére
Katás egyéni vállalkozó cégalapítása Kérdés
Szeretném kérdezni, hogy egy katás egyéni vállalkozó alapíthat-e kft.-t, amelyben ő lenne a tulajdonos-ügyvezető, a felesége pedig kisebb tulajdoni részesedéssel lenne tagja a kft.-nek?.Köszönöm válaszukat.
Nyugdíjas katás kereseti korlát Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben kérném állásfoglalását. Egy 40 éves szolgálati jogviszonnyal rendelkező hölgy katás egyéni vállalkozóként 25 ezer forint katát fizet-e? Kell-e neki figyelnie az innen származó jövedelemnél a minimálbér 18-szorosát elérő összeget? A nyugdíj melletti jövedelemkorlátnál a nyugdíjjárulék-alapot képező jövedelmet kell figyelni, ha jól tudom, így például a bérbeadásból, osztalékból származó jövedelmet – véleményem szerint – nem kell figyelembe venni, viszont nem tiszta a katás jövedelem ilyen irányú számbavétele.
Többes jogviszonyos katás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Főállású katás egyéni vállalkozó, illetve főállású bt.-beltag egy kft.-ben szeretne tulajdonjogot szerezni. Az ügyvezetői feladatokat más látná el, ők csak befektetés miatt lennének a kft. tagjai. Járulékfizetésük ilyenkor hogyan alakul? Maradhatnak főállásúak az egyéni vállalkozó és a bt.-beltag jogviszonyukban? Ha személyesen közreműködnének a kft.-ben, elveszítenék-e főállású katás besorolásukat? A Tbj. törvény 31. paragrafusnak (6) bekezdése szerint a társas vállalkozásban csak a ténylegesen elért járulékalap után kellene a járulékokat megfizetni. Ha, mint személyesen közreműködő tag, nyilatkozom, hogy én a főállású egyéni vállalkozásomban, illetve a főállású bt.-beltagságomban fizetem meg a kötelező járulékot, akkor a kft.-ben, ha nincs járulékalap, akkor nem fizetek tb-t? Eltérő értelmezések keringenek az "éterben", kérném az Önök véleményét. Előre is köszönet, Timi