12 találat a(z) közétkeztetés cimkére
Gyermektábor részvételi díj áfatartalma Kérdés
Ne feledkezzen meg róla: ma van az élelmiszerlánc-felügyeleti díj befizetési határideje! Cikk
Az élelmiszerlánc szereplők többsége számára július 31-e a 2020. évi élelmiszerlánc-felügyeleti díj első részletének befizetési határideje. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja az érintettek figyelmét, hogy az összeget a hivatal elkülönített fizetési számlájára kell utalni.
Közeledik az élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevallási határideje Cikk
Megnyílt a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) honlapján az élelmiszerlánc-felügyeleti díj elektronikus bevallási felülete. A 2020-as bevallásokat 2020. május 31-éig kell benyújtania az élelmiszerlánc szereplők többségének. Az országos járványhelyzetre tekintettel ugyanis – a Kormány rendelkezése alapján – a vendéglátás, a közétkeztetés és a turisztika ágazatokban érintett cégek esetében 2020. szeptember 30-ára módosul a határidő, olvasható a Nébih oldalán.
Felfüggesztették egy közétkeztetési cég működését Cikk
A hét elején tapasztalt tömeges rosszullétekkel összefüggésben felfüggesztették Lábatlanban az oktatási és nevelési intézményekbe ételt szállító cég működését – közölte a Komárom-Esztergom Megyei Kormányhivatal csütörtökön az MTI-vel.
Vevő neve a számlán – közétkeztetési ellátás Kérdés
Tisztelt Adózóna! Általános iskola vagyunk. Az egyik szülő munkáltatója szívesen kifizeti a gyermek étkeztetési számláját, ha a cég nevére írjuk a számlát. Állítása szerint mint cafeteria, de mint tudjuk, iskolai ellátás nem lehet cafeteria. Ezt meg is beszéltük, de az a kérés, hogy ne törődjünk vele, állítsuk ki a cég nevére a számlát. Helyesen tesszük-e, ha a tanuló szülőjének kérésére a gyermek neve helyett a cég nevére állítjuk ki a számlát?
Közétkeztetés, áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az ismert tény, hogy a közétkeztetés (SZJ 55.52.) nem tartozik a kedvezményes (5%) áfamérték alá. Mégis felmerült bennünk a következő kérdés. Önkormányzati tulajdonú nonprofit kft. biztosítja egy gimnáziumban a közétkeztetést. Viszont a gimnázium éttermében nem kizárólag diákok étkeznek, hanem külsősök is nagy számban vannak. Külsős étkező például a tanár is, de számos – a közelben lakó, vagy dolgozó –, az iskolához semmilyen módon nem kapcsolódó étkező is nap mint nap felkeresi az éttermet. Esetükben sem merülhet fel a kedvezményes adómértékű szolgáltatás? Köszönöm válaszát!
Általános forgalmi adó – közétkeztetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném a segítségét. Vendéglátással foglalkozó társaság szerződést kötött egy általános iskolával, hogy ebben a tanévben az iskola konyhájának felújítása miatt a tanulók étkeztetését a kft. éttermében fogják megoldani. A kft. az ételeket a közétkeztetésre vonatkozó előírásoknak megfelelően készíti el. Az étkezés meghatározott időintervallumban történik a kft. éttermében. A gyerekeknek felszolgálók tálalják fel az ételt, illetve a felszolgálók szedik le az asztalokról az étkezés után a tányérokat, evőeszközöket. Felmerül az áfa kérdése, hogy ebben az esetben lehet-e a kedvezményes, 18 százalékos kulccsal számolni, vagy a közétkeztetésre vonatkozó 27 százalékos kulcsot lehet alkalmazni a számlázás során? Válaszát köszönöm! Tisztelettel: Simonné
Bérelt konyhában közétkeztetés Kérdés
Egy bt. bérel egy konyhát és azt üzemelteti. A helyi önkormányzattal a közétkeztetésre szerződése van, óvoda-iskola. Az étel elszállítása 500 m-en belül történik.Ebben az esetben milyen százalékos az áfakulcs? A környékbeli vállalkozások dolgozói a kialakított ebédlőben étkeznek helyben, illetve ételhordóban elvitelre is vásárolnak, ebben az esetben milyen áfakulcsot alkalmazzunk?
Fel van adva a lecke: áfakulcs étteremben, menzán, diszkóban Cikk
Bonyolult előírások szabályozzák, hogy milyen esetekben alkalmazható januártól kedvezményes áfakulcs ételre, italra. Erre utal a KSH, a NAV és az NGM alábbiakban közölt közös tájékoztatója is.
Teljesítés időpontja Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következőkben kérnénk a segítségét. Egy iskola a közétkeztetését külsős céggel oldja meg, nincs saját konyhája. Az étkeztetéssel foglalkozó cég a tényleges adagszámokat mindig a következő hónapban számlázza ki, a teljesítés időpontjának az előző hónap utolsó napját megadva. Kérdésünk, hogy 2016-tól a teljesítés időpontja a fizetési határidő lesz, vagy az elszámolási időszak utolsó napja marad? Segítségét előre is köszönjük!
Étkeztetés szabályai 2015-ben Kérdés
Tisztelt Szakértő! TÁMOP.3.1.3 pályázati támogatásból gyermek/diák+kísérő étkeztetést finanszíroznánk. Az étkezést vállalkozói szerződés alapján biztosítaná egy gyermekétkeztetéssel/közétkeztetéssel foglalkozó vállalkozás azoknak a külsős diákoknak, akik az iskolánkban – szintén az említett projekt keretében – vennének részt képzésen. Mivel ezeken a napokon a saját intézményükben lemondják az étkezést, és a mi intézményünkben sem igényelünk normatívát, annak eldöntésében kérném a szíves segítségüket, hogy ebben az esetben adókötelesnek minősül-e a számukra biztosított étkeztetés, amelynek költségét a vállalkozó által kiállított számla alapján kívánjuk elszámolni a támogatás terhére?
Közétkeztetés: 5 százalékos áfakulcsot javasolnak Cikk
A VIMOSZ (Turisztikai és Vendéglátó Munkaadók Országos Szövetsége), mint a közétkeztetési szakma meghatározó érdekképviselője azzal a javaslattal állt elő, hogy 2014-től a közétkeztetés (gyermek és ifjúsági, kórházi, munkahelyi és szociális étkeztetés) áfakulcsát a jelenlegi 27 százalékról 5 százalékos kedvezményes forgalmiadó-kulcsba sorolják át - írja a tőzsdefórum.hu.