12 találat a(z) ingatlantulajdon cimkére
Ingatlannal rendelkező társaság tao szerint Kérdés
Telekösszevonás Kérdés
Felszámolt cég tulajdonrésze Kérdés
Külföldi cég ingatlanértékesítése Kérdés
Illetékfizetés ingatlantulajdonnal rendelkező cég után Kérdés
Tisztelt Szakértő! "A" Kft. belföldi ingatlanvagyonnal rendelkező cég az illetéktörvény előírásai alapján. "A" Kft. tulajdonosai "B" Kft. és "C" Kft., 50-50%-os arányban. "B" Kft. tulajdonosa 2 magánszemély, akik testvérek (mondjuk X és Y). Az "A" Kft. 50%-os üzletrészét a "C" Kft.-től megveszi a "D" Kft., amelynek a tulajdonosa 49%-ban a "B" Kft., 51%-ban pedig egy magánszemély, aki egyébként X és Y magánszemélyek édesapjának a testvére. 1. kérdés: "B" Kft. és "D" Kft. kapcsolt vállalkozásnak minősül-e a társasági adó törvény előírásai szerint? 2. kérdés: Kell-e a "B" Kft.-nek vagy a "D" Kft.-nek illetéket bevallania és megfizetnie a "D" Kft. üzletrészvásárlásakor ("A" Kft. 50%-os üzletrészének a "C" Kft.-től való megvásárlásakor)?
Egyéni vállalkozás megszüntetése – üzemi ingatlan felszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az egyéni vállalkozó rendelkezik egy épülettel. Az épületben végzett tevékenységet megszüntette és az egyéni vállalkozását vagy megszünteti, vagy az épületet bérbe adja, de azt nem a vállalkozás keretében kívánja megtenni. Kérdésünk, hogy a kizárólag üzemi használatú ingatlant hogyan számolhatja fel?
Szja válásnál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Válásnál, ha az egyik fél nagyobb összeget kap az ingatlan értékéből, mint amennyi járna neki, kell-e adóznia utána? Hogyan szerez tudomást erről az adóhatóság?
Nem eszközök között szereplő ingatlan Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni üzletrész-értékesítéssel kapcsolatban. Eredeti állapot: "A" egyszemélyes Kft., amelynek jegyzett tőkéje 500 ezer forint, beolvadt "B" egyszemélyes Kft.-be, amelynek jegyzett tőkéje 3 millió forint. "B" Kft. változatlan névvel, adószámmal üzemel tovább, a jegyzett tőkéje 3,5 millió forint, a tulajdonosok jegyzett tőkéjének aránya azonos, mint a beolvadás előtt volt. A kisebb tulajdoni hányaddal rendelkező tulajdonos meg kívánja vásárolni a másik tulajdonos üzletrészét, aki azt el kívánja adni. A társaságnak ingatlantulajdona van, ami korábban az eszközök között szerepelt. Ha az ingatlan nem szerepel a kft. eszközei között, tehát már korábban átsorolta az eladásra szánt áruk közé, akkor az üzletrészátruházás kapcsán nem keletkezik illetékfizetési kötelezettsége az üzletrészt megvásárló félnek? Az eladó magánszemély részéről milyen adófizetési kötelezettség keletkezik? Az átruházás megtörténhet a jegyzett tőke értékén is? Segítségét előre is köszönöm: Bné Piros
Drasztikus változás júliustól: székhelyszolgáltatók húzhatják le a rolót? Cikk
Egy július 1-től hatályos minisztériumi rendelet várhatóan ellehetetleníti Magyarországon a legtöbb, professzionálisan működő székhelyszolgáltató működését. Az új szabályozás ugyanis előírja, hogy székhelyszolgáltatás alapjául a jövőben csak olyan ingatlan szolgálhat, amely a székhelyszolgáltató kizárólagos tulajdonában áll. A legtöbb professzionális székhelyszolgáltató azonban ma Magyarországon bérelt irodában nyújtja ezeket a szolgáltatásokat – hívja fel a figyelmet a Jalsovszky Ügyvédi Iroda.
Magánszemélynek mennyi ingatlana lehet Kérdés
Magánszemély Magyarországon mennyi ingatlant vehet meg, ha 1. magyar állampolgár, 2. harmadik országbeli? Ugyanezek a személyek mennyi ingatlant adhatnak bérbe?
Evás bt. ingatlan Kérdés
1992. évben alakult betéti társaság 1996. évben vásárolt ingatlant, előzetesen felszámított általános forgalmi adót az ingatlanvásárlásnál nem érvényesített. 2004. január 1-jétől a társasági adó helyett az egyszerűsített vállalkozói adó alanya lett, az evatörvény szerinti bevételi nyilvántartást választotta, így ettől az időponttól kezdődően nem tartozik a számviteli törvény hatálya alá. Köztartozása nincs, szállítók felé sincs tartozása, bevétele az utóbbi időben minimális, így elhatározták a tulajdonosok, hogy jogutód nélkül megszüntetik a betéti társaságot. A társaság az ingatlantulajdonon kívül egyéb tárgyi eszközzel nem rendelkezik. A megszűnésre vonatkozó taggyűlési határozatban rendelkezhetnek-e arról, hogy az ingatlan a társaság kültagjának a tulajdona lesz, s ez milyen adókötelezettséget jelent a társaságnak, valamint a kültag tulajdonosnak?
Adómentes munkáltatói lakástámogatás Kérdés
Tisztelt Cím! Egyik dolgozó munkáltatója adómentes munkáltatói lakáscélú támogatást folyósítana számára lakáshitelének törlesztésére. A 15/2014. (VI.3.) NGM rendeletet olvasva érdeklődni szeretnék, hogy az együtt költöző házastársánál kell-e vizsgálni, hogy van-e a tulajdonában ingatlan, illetve ingatlanrész? Ha van, ez lehet-e kizáró ok? Köszönettel: Herr Béláné