7 találat a(z) ingatlan-felújítás cimkére

Ingatlan-felújítás EU-s országban EU-s alvállakozóval Kérdés

Ingatlan-felújítás áfája bérbeadott ingatlannál II. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kiegészítő kérdésünk a következő: a bérbeadott ingatlan levont áfáját értékesítés esetén a használatba vételtől számított 240 hónapon belüli értékesítés esetén ki kell-e igazítani? Ha igen, akkor a 240 hónap a felújítástól vagy az eredeti használatba vételtől számít? Köszönettel.

Ingatlan-felújítás – áfa, értékcsökkenés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az áfát az általános szabályok szerint megállapító egyéni vállalkozó szeretné az általa használt italboltot kívül és belül egyaránt felújítani (homlokzatjavítás, tetőcsere, belső átalakítás). Az italbolt a magánszemély (saját maga) tulajdonában van, de nem vitte be a vállalkozásba az ingatlant, és értékcsökkenést nem számol el utána. Levonhatja-e a felújításhoz használt anyagok, szolgáltatások áfáját a vállalkozó ennél az ingatlannál, ami nincs bent a vállalkozásában? A felújítás összegét elszámolhatja költségként vagy értékcsökkenéssel lehet csak elszámolni (milyen % értékkel)? Köszönöm válaszukat.

Ingatlan-felújítás áfája bérbeadott ingatlannál Kérdés

Tisztelt Szakértő! A társaság a tulajdonában lévő, bérbeadott ingatlanát felújítja oly módon, hogy a felújításhoz szükséges anyagot a társaság veszi meg, míg a munkát vállalkozó végzi el. Ingatlan-bérbeadás tekintetében áfa izetési kötelezettséget választott a társaság. Kérdésünk, hogy ez esetben levonható-e a felszámított áfa? Ez saját rezsis beruházás-e így? Az áfabevallásban beruházásként szerepeltetni kell-e a felújítást? Az áfa a beruházás elkészültekor vagy folyamatosan levonható a számlák alapján? Ha az ingatlan értékesítésre kerül, a 240 hónapos szabály szerint kell-e az áfát befizetni? Köszönettel.

Külföldi ingatlanon végzett munkák Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném segítségüket: Németországban lévő ingatlan-felújítási munkálatokat közösségi adószámmal rendelkező szlovák gazdasági társaság végzi, fővállalkozóként. A szlovák cég megbízta az én – közösségi adószámmal rendelkező – magyar gazdasági társaságomat, hogy a munkálatokat irányítsa. A magyar gazdasági társaságom a munkálatokhoz igénybe vesz közösségi adószámmal rendelkező, MAGYAR szolgáltatót, amely a tényleges munkálatokat (burkolás, festés, stb) elvégzi. Kérdésem: jól gondolom-e, hogy a magyar cég a másik magyar cégnek – az áfatörvény 39. §-a.alapján – fordítottan, áfa nélkül fog számlázni, mivel az ingatlan fekvése az irányadó ezen szolgáltatás esetében? (A 2011. évi LXXXIV. törvény a Magyar Köztársaság és Németország közötti egyezmény 5. cikkének (3) bekezdése értelmében fióktelepet csak 12 hónapnál hosszabb tevékenység esetén kellene létesíteni, tehát, erre nem kötelezettek, ennél rövidebb időtartamú munkálatokról van szó.) Továbbá az én magyar cégem szintén az áfatörvény 39. §-a alapján nem számít fel áfát a számláza során a szlovák cégnek (áfa területi hatályán kívüli megjelölés). Hangsúlyozom, hogy mindegyik fél közösségi adószámmal rendelkező gazdasági társaság. Válaszukat köszönöm Vörösné Judit

Egyéni vállalkozó fejlesztési tartaléka Kérdés

Tisztelt Szerkesztőség! Kérem szíves tájékoztatásukat egyéni vállalkozó fejlesztési tartalék képzésével kapcsolatban. 2012. évben az egyéni vállalkozó 2,5 millió forintot fejlesztési tartalék címén elszámolt, melyből 2013. év folyamán beruházást hajtott végre 1,2 millió forint értékben. Kérdésem az lenne, hogy egyéni vállalkozó hogyan tartja nyilván a fejlesztési tartalékot? Mikor képezhet, és mennyit? Ha maradt fel nem használt fejlesztési tartalék a 2013. év zárásánál, képezhez-e újra tartalékot ingatlan-felújítás, beruházás címén? Várom megtisztelő válaszukat! Köszönettel: Szabó Anita

Ingatlan-felújítás alanyi adómentesen Kérdés

Egy áfa alanyi mentes egyesület támogatásból ingatlan-felújítást kíván megvalósítani10 millió forint értékben. A kapott támogatás összege értelmezésem szerint nem tartozik az alanyi mentes értékhatárba, mivel nem termékértékesítés és szolgáltatásnyújtás. Ellenben az áfatörvény 11.§ 2. pontja szerint ellenérték fejében végzett termékértékesítés a saját vállalkozásban végzett beruházás. Kérdésem: a 10 millió forint értékű ingatlan-felújítással elveszíti-e alanyi mentes státuszát az egyesület, és ha igen, az áfabevallásban szerepeltetni kell, akkor a beruházáshoz felhasznált anyagok értéke levonható-e? Jól gondolom-e, hogy áfafizetési kötelezettsége nem keletkezik, de a 6 milliós értékhatár túllépésével elveszíti alanyi mentes jogállását? Válaszukat előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink