10 találat a(z) ingatlanértékesítés áfája cimkére
Ingatlanértékesítés áfája figyelési időszakkal
Kérdés
Szlovákiai ingatlan
Kérdés
Ingatlanértékesítéshez kapcsolódó áfa
Kérdés
Ingatlanértékesítés áfája
Kérdés
Ingatlanértékesítés áfája
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Saját tulajdonú ingatlan bérbeadásával foglalkozó társaságunk ingatlan-bérbeadási tevékenysége után az áfát az általános szabályok szerint számítjuk fel és fizetjük. Társaságunk saját tulajdonú ingatlant értékesítene és szeretnénk megkérdezni, hogy az ingatlanértékesítést terheli-e általános forgalmi adó. Az ingatlan 1999-ben került a társaság tulajdonába és építésiengedély-köteles beruházást azon azóta nem végeztünk. Az ingatlanon nem építésiengedély-köteles felújítás (beruházás) és karbantartás is történt, amely munkálatok után az áfát visszaigényeltük (a munkák több mint két éve történtek). Köszönettel várjuk válaszát.
Ingatlanértékesítés áfája
Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2012. 12. 19-én az "R" áfaalany kft. egyéb ingatlant vásárolt "A" áfaalany kft.-től. A számlán áfaérték nincs feltüntetve, áfa felszámítása nélkül vásárolták az ingatlant. 2020-ban az "R" Kft. egy magánszemélynek szeretné eladni ezt az ingatlant. Az "R" Kft. jelenleg is áfaalany,és nem jelentkezett be a "lakóingatlannak nem minősülő ingatlan értékesítése tevékenység általános szabályok szerinti adózására". Kérdésem az, hogy a fenti ingatlan eladása után lesz-e áfafizetési kötelezettsége a "R" Kft.-nek. Válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Mária
Adásvétei szerződéssel magánszemélytől vásárolt ingatlan értékesítésének áfaja
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk 2008 júliusában magánszemélytől vásárolt 14 millió Ft értékben ingatlant. Most a cégünk el szeretné adni az ingatlant magánszemélynek. Milyen feltétellel teheti ezt, kell-e áfát fizetni ezután? Természetesen cégünk általános szabályok szerinti áfaelszámolás alá tartozik. Válaszát előre is köszönöm.
Ingatlan értékesítése
Kérdés
Tisztelt Cím! Magyar áfaalany társaság áfakötelessé tette az ingatlanértékesítést. Értékesíteni kívánja az ingatlanjait egy szintén magyar tulajdonú, magyarországi székhelyű kft.-nek, aki szintén alanya az áfának. A vételárat 3 év alatt fizetné ki, és a vételár teljes megfizetése után lép birtokba, és tulajdonossá is akkor válik a vevő. 3 év alatt évente egy-egy számla kerül kiállításra. Mi lesz a teljesítés időpontja egy-egy számla esetében? Az ügylet fordított adózás alá tartozik ugye jól gondolom? Nagyon köszönöm, ha megtisztel a válaszával! Köszönöm: Csuhai Imréné SZÁMÍTOK Kft
Ingatlanértékesítés áfatartalma
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem szíves tanácsát a következő kérdésben. Egy társaság ingatlant értékesít. Négy különböző helyrajzi számon lévő telket. Az egyik telken egy aszfalt út, a másik telken egy konténer van, amelyek ingatlannyilvántartási besorolása építmény, a másik két telek építési telek. Ezen esetben helyesen jár-e el a társaság, ha a két építmény besorolású telket fordított áfa, a másik két telket fizetendő áfa felszámításával értékesíti? Segítségét előre is köszönjük.
Ingatlanértékesítés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Már kérdeztem ez ügyben, de pontatlanok voltak az értesüléseim. Egyéni vállalkozó vásárolt egy ingatlant 1995-ben, melynek az áfáját visszaigényelték. 2008-ban bővítette a tevékenységi körét bérbeadással, az ingatlant a mai napig bérlik. Most szeretné értékesíteni. Járható út-e, hogy miután magánszemélyként vásárolta, a felét elajándékozza a feleségének? Természetesen a feleség is leadózná az értékesítéskor. Jól tudom-e, hogy az ingatlanértékesítés áfamentes, miután nem jelentkeztek be a bérbeadásnál az áfába? A vállalkozó bevételként adózna az értékesítéskor. Mivel nagy összegről van szó, keressük az adó optimalizálás lehetőségét...Válaszát előre is köszönöm.