16 találat a(z) holland cimkére
Félezer munkahely megszüntetését tervezi a holland nemzeti vasúttársaság Cikk
A holland nemzeti vasúttársaság (NS) takarékossági intézkedéseket vezet be, amelynek keretében mintegy 500 irodai munkahely megszüntetését tervezi, jelentette be a vállalat csütörtökön.
Per indulhat a holland állam ellen a nemek közti bérszakadék miatt Cikk
Hollandiában két bírónő pert indítana az állam ellen, amiért nem szüntette meg a férfiak és nők közti bérszakadékot az igazságszolgáltatásban.
Illetőség meghatározása, biztosítotti jogviszony Kérdés
Az olasz Agnelli család tulajdonába került a holland Royal Philips 15 százaléka Cikk
Az olasz milliárdos Agnelli család befektetési cége kisebbségi, 15 százalékos részesedést szerzett a holland Royal Philips konszernben, és ígéretet tett arra, hogy támogatja a csoportnak azt a törekvését, hogy a fogyasztói elektronikáról az egészségügyre térjen át – közölte az MTI.
Holland-magyar kettős adózást elkerülő egyezmény ingatlan társaság értékesítése esetén Kérdés
Hollandok közötti számlázás Kérdés
Áfa Kérdés
Nem rendeltetésszerű trágyahasználat – már egy hete tart a holland gazdák tüntetése Cikk
Egyre erőszakosabb a holland gazdák egy hete tartó tüntetése, a tiltakozók kedd este áttörték a rendőrségi barikádokat Christianne van der Wal-Zeggelink természet- és nitrogéngazdálkodási miniszter házánál – írta szerdán az NlTimes hírportál.
Tb jogviszony hollandiai igazgatósági tiszteletdíj alapján Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magyarországi állandó lakcímmel rendelkező, Magyarországon biztosítási jogviszonyban álló, magyar illetőségű személyt egy holland társaság igazgatósági tagjává választották. A cég az igazgatóinak tiszteletdíjat kíván fizetni, az igazgatósági tiszteletdíj éves szinten került megállapításra, és kb. 10 millió forintos nagyságrendű. Az igazgatótanácsi feladatok csak néhány napi személyes munkavégzést igényelnek tőle, így Hollandiában jellemzően csak néhány napot tölt el évente. A magyar-holland kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezmény az ilyen típusú jövedelmek adóztatási jogát egyértelműen Hollandiához rendeli. Bizonytalanok vagyunk viszont a társadalombiztosítási járulékok megítélésében. Holland társadalombiztosítás szerinti jogviszony álláspontunk szerint nem jön létre. A magyar igazgató a magyar társadalombiztosítása érvényességét A1 nyomtatványon igazolja a holland kifizető felé. Kérjük írják meg, hogy a fenti esetben a magyar társadalombiztosítási jog alapján biztosítási jogviszony létrejön-e, ami alapján a holland társaság által fizetett tiszteletdíj után kell a magyar igazgatónak saját maga kellene megfizetnie a magyar járulékokat? Segítségüket előre is megköszönjük.
Alanyi mentes cég közösségi termékbeszerzése Kérdés
Tisztelt Cím! Egy alanyi mentes kft. Hollandiából terméket rendelt, de az áru nem érkezett meg, mivel a holland fél úgy szállította volna be az országba, hogy a termékre jutó áfát megfizeti a cég. Mivel a kft. nem fizette meg feléjük az áfát, ezért az áru be sem érkezett Magyarországra. A számla összege előre el lett utalva a holland félnek, az rendben volt. Ebben az esetben valóban meg kellett volna-e fizetni a holland félnek az áfát vagy a magyar NAV felé kellett volna bevallást és befizetést teljesíteni? A lebonyolítás nem világos, mert áfát kell fizetni, hisz a cég nem áfás és nem is áfásan értékesítette volna itthon. Várom válaszukat.
Külföldi cég magyarországi irodabérlete Kérdés
Hollandiai cég távmunkával dolgoztat 2 magyarországi szoftverfejlesztőt, akik eddig saját lakásukon dolgoztak. Az elkészült munkát interneten küldik ki a hollandiai cégnek. A holland cég szeretne Magyarországon irodát bérelni, hogy a két alkalmazottja ne a lakásán dolgozzon tovább. A holland cég Magyarországon nem végez és nem is tervez semmiféle értékesítési tevékenységet. A kérdés tehát az, hogy ennek a holland cégnek az irodabérlés miatt kell-e magyarországon adószámot kérnie, illetve ezzel egyidejűleg be kell-e jelentkeznie a cégbíróságon mint fióktelepet létrehozó külföldi cég.
Láncügylet számlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy ukrán cég terméket ad el egy magyar cégnek, amely továbbszámlázza a terméket Hollandiába. A holland cég vámoltat és az áru is közvetlenül a holland céghez érkezik be. A fuvart az ukrán cég szervezi. Kérdésem: hogyan kell a magyar cégnek számláznia és hogyan szerepelteti ezt az áfabevallásában?
Közösségen belüli háromszögügylet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Németországból, szlovák cégen keresztül érkezett malac magyarországi áfaalany részére. A számlát a szlovák cég állította ki. A számlán feltüntetésre került: "Háromszögügylet. A szállító részére áfa alól mentesített áruértékesítés a 222/2004 Z.z. számú Szlovákiában érvényes törvény 45. §. értelmében. A vevő a háromszögügylet végső beszerzőjeként az ügylet után adófizetésre kötelezett a Magyarországon érvényben lévő jogszabályok értelmében." A számla értéke euróban van feltüntetve. A számlakiállítás dátuma és a teljesítési ideje 2016.12.17. Az átutalás a forintbankszámláról euróra történő átváltást követően 12.30-án történt. Kérdésem: 1. Melyik napra eső devizaeladási árfolyamon kell az áfabevallásban szerepeltetni a számla értékét? (Nem választotta az egyéni vállalkozó az MNB-árfolyamot.) Az árfolyamkülönbözet hogyan számolható el? 2. A 1665-ös bevallás melyik sorában kell a beszerzés értékét feltüntetni? Úgy gondolom, hogy a 12. és a 69. sorban. Mire figyeljen az adóalany a bevallás kitöltésekor? (A malacszállítást egy holland vállalkozó végezte.) Erről a termékbeszerzésről el kell készíteni az összesítő nyilatkozatot (16A60) is? Válaszukat előre is köszönöm!
Holland kábítószercsempészek buktak meg Röszkénél, itt a vádemelés Cikk
Vádat emelt a Csongrád Megyei Főügyészség két holland állampolgárságú férfival szemben, akik egy kamionban elrejtve több mint 400 kilogramm marihuánát próbáltak meg Magyarországon keresztül a hazájukba csempészni – tájékoztatott az ügyészség szóvivője.
Ingatlannal rendelkező kft. eladása Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy kft.-nek két holland állampolgár a tulajdonosa. A vállalkozás tulajdonosa egy magyarországi ingatlannak (lakás). E vagyon aránya az eszközök között kb. 95 %. Ha a kft.-t értékesítik a tulajdonosok, akkor a két külföldi tulajdonosnak Magyarországon keletkezik jövedelme,vagy Hollandiában kell azt bevallani valamilyen módon? Illetve mire kell még odafigyelni a tulajdonosoknak, amire a kérdés feltevésekor esetleg nem gondoltam? Köszönettel, Szentesi Péter