7 találat a(z) hibás teljesítés cimkére
Áthárítható-e a másik félre a hibás teljesítés miatt felmerült költség? Cikk
Olvasónkban felmerült a kérdés, hogy hibás teljesítés miatt felmerült költségeit (szállítás, vámkezelés, tárolás stb.) milyen módon terhelheti át a másik félre, hogyan kell számláznia, elszámolnia az adott tételt. A kérdésre Kocsis Zoltán közgazdász (Dr. Szeiler & Partners Könyvelő és Adótanácsadó Iroda) válaszolt.
A hibás teljesítés miatti számlázás. Kérdés
Hibás termék, rossz kivitelezés – ezeket érdemes tudni a jótállásról és a szavatosságról Cikk
Naponta használjuk a szavatosság, a garancia, a jótállás, valamint a hibás teljesítés kifejezéseket, mégis sok esetben keverjük ezeket fogalmakat. Ismertetjük, mit jelentenek a jogszabályokban, illetve a gyakorlatban.
Kellékszavatosság hibás teljesítésnél: hogyan, meddig, kivel szemben érvényesíthető? Cikk
Mindannyiunk életében előfordult, hogy olyan terméket vásároltunk meg vagy olyan szolgáltatást vettünk igénybe, melyről később kiderült, hogy hibás vagy nem felel meg a szerződésben foglalt, illetve a jogszabályban megállapított minőségi követelményeknek. Éppen ezért nem árt tisztában lenni azzal, hogy minőségi kifogásunk kapcsán milyen jogok illetnek meg bennünket.
Kiva alapja Kérdés
Tisztelt Adózóna! Kivás gazdasági társaság egyik vevőjének a hibásan elvégzett munka miatt kártérítést fizetett. Kérdésem, hogy ez az összeg növeli-e a kivaalapot?
Fordított adózás, mínuszos számla helyesbítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ingatlanberuházás során társaságunk, 2015.07.03. napi teljesítéssel elismerte egy vállalkozó teljesítését. Az ügylet fordított adózás hatálya alá tartozott. Az ingatlan aktiválása megtörtént, a számlázott összeg alapján. A használat során derült ki, hogy az elvégzett munka minősége nem felel meg a vállalkozási szerződésben leírt követelményeknek. Ezt a tényt 2015.09.14-én jeleztük a vállalkozónak, és felszólítottuk a hiba 15 napon belüli kijavítására. A vállalkozó nem ismerte el a hibás teljesítés tényét. Ezt követően bírósági eljárás keretében, szakértő bevonásával, a bíróság részben megalapozottnak találta társaságunk reklamációját, megerősítette a hibás teljesítést, és a vállalkozót kötelezte a vállalkozói díj arányos leszállítására. A bírósági határozat jogerőre emelkedett 2017.10.10. napjával. A társaságnál a mérlegkészítés időpontja február hónap utolsó napja. A számviteli politika szerint a módosítás értéke nem minősül jelentősnek. Kérdésem a következő: Milyen számviteli teljesítéssel, és milyen áfateljesítéssel állítsa ki a vállalkozó a helyesbítő számlát? A számla befogadója, a fordított áfa hatálya alá tartozó, mínuszos számlát mely áfabevallási időszakban vegye figyelembe? Milyen tételként kell kezelni a fizetendő áfát, és a levonható áfát? A számla befogadója számviteli szempontból milyen dátummal könyvelje, és szintén számviteli szempontból hogyan számolja el a bírósági határozat alapján, utólag történt csökkenést? Válaszát előre is köszönöm.
Kártérítés hibás teljesítés miatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! A vállalkozásunk ablakprofil festési munkát végzett egy ablakgyártó cég számára. Az ablakgyártó cég beépítette a nyílászárókat, viszont garanciális időn belül a festéssel problémák adódtak. Cégünk a hibás teljesítést elismerte. Az ablakgyártó cég kibontotta az ablakokat, újakat gyártott le helyettük, lefestette más céggel és beépítette az épületbe. Ennek a teljes költségét cégünk átvállalta. Az erről szóló számlát milyen főkönyvi számlára könyveljük? A számlában felszámított áfa levonható?