3 találat a(z) globális nyilvántartás cimkére

Használtcikk-kereskedelem Kérdés

Tisztelt Kneitner Lea! Az alábbi kérdés válaszával kapcsolatban írok: https://adozona.hu/kerdesek/2020_2_19_Hasznalcikk_kereskedelem_qff Lehet, hogy félreérthető voltam, de a kérdésem arra irányult legfőképp, hogy azok a számítógépek, amelyek egyben felvásárláskor elérik az 50 000 forint egyedi értéket, de alkatrészenként alatta maradnak ennek az összegnek, és felvásárláskor tudjuk már, hogy szétszerelésre kerülnek ezek a gépek, azokra is vonatkozik-e Ön szerint az egyedi nyilvántartási kötelezettség, vagy ha alkatrészenként kerülnek feltüntetésre a felvásárlási jegyen, akkor megfelelő lehet-e rá a globális nyilvántartás is? Ezek alkatrészként kerülnek értékesítésre, vagy beszerelésre más gépekbe. Köszönöm válaszát!

Használtcikk-kereskedelem Kérdés

Tisztelt Szakértő! Átvettük egy cég könyvelését, amely használt számítógépek, laptopok felvásárlásával, szétbontásával és azok kereskedelmével foglalkozik. A számítógépek jellemzően szétszerelésre, alkatrészként felhasználásra kerülnek más gépekbe, vagy a használható részeket önmagukban eladják. Tavaly az egyedi nyilvántartáson alapuló módszert alkalmazták, ami rendkívül bonyolult volt ebben az esetben, hiszen egy-egy felvásárolt gép sok alkatrészből áll, és egyenként nyilvántartani azokat nehéz feladat. Áttérnénk idéntől a globális nyilvántartáson alapuló módszerre – tudtommal egy kijavítási kérelemmel még áttérhetünk, negyedéves áfabevalló lévén – így egyszerűsítve az adminisztrációt. A felvásárolt számítógépek értéke viszont sok esetben meghaladja az 50 000 Ft-ot. Ezek nagyon ritkán kerülnek egyben eladásra. (Nyilván az egyben eladott gépekre nem vonatkozna a globális nyilvántartáson alapuló módszer, hiszen meg sem engedi a törvény. ) Eddig a felvásárlási jegyek úgy kerültek kitöltésre, hogy egy összeg szerepelt rajta, ami sok esetben meghaladta az 50 000 Ft-ot. Véleményem szerint azoknál a gépeknél, amelyek úgyis szétbontásra kerülnek és az alkatrészeket külön fogják értékesíteni, fel lehetne tüntetni alkatrészenként is a felvásárlási jegyen az egyes tételeket, amelyek így már apróbb összegek lennének, és így beleférhetne az értékesítés jelentős része a globális adómegállapítási módba. Ön szerint megfelelő lenne, ha fentiek szerint cselekednénk?

Áfa globális nyilvántartás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. használtcikk-kereskedéssel foglalkozik, Németországból hozzák be az árut. A kérdésem az lenne, hogy mivel ez használt cikk, ezért áfamentes és így az EU összesítőben sem kell feltüntetnem? Illetve a másik kérdésem a globális nyilvántartásra vonatkozna, mit kell tartalmaznia pontosan? Mivel a cég havi bevalló, ezért minden hónap végén leltároznak így meg lehet állapítani pontosan a havi eladott áru mennyiséget összegben meghatározva. Mi készítettünk egy táblázatot ami a következőkből áll: bevétel- elábé = árrés, mivel az bruttó, ezután következik az árrés nettó, illetve áfa összege. Ez így jó vagy szükséges még valamilyen adatot feltüntetnünk? Válaszát előre is nagyon köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 September
H K Sze Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Együttműködő partnereink