7 találat a(z) ekáer bejelentés cimkére
EU, áru értékesítése Kérdés
Egyszerűsödik az ekáer, bővül a mentességi kör Cikk
Jelentősen egyszerűsödik a közúti áruforgalmat ellenőrző elektronikus rendszer, az ekáer: jövő évtől nem kell jelenteni a nem kockázatos termékeket – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. Ezzel a magyar kereskedők és gyártók nagy része teljesen búcsút mondhat az ekáer-rendszernek. Aki viszont kockázatos terméket fuvaroz, az a jövőben is lényegében ugyanolyan szabályok szerint kell eljárjon – írja közleményében a Baker McKenzie.
Újabb gazdaságvédelmi intézkedések alapozzák meg a jövő évi költségvetést Cikk
Az Országgyűlés honlapján elérhető törvényjavaslat számos intézkedése segít abban, hogy a jövő évi költségvetés még erőteljesebben szolgálja a járvány miatt fokozottan szükségessé vált gazdaságvédelmi lépéseket. Az adó- és adminisztrációcsökkentés mellett a kormány lazított az egészségügyi ellátás jogosulatlan igénybevételéhez kapcsolódó szankciórendszeren is, olvasható a Pénzügyminisztérium sajtóközleményében.
Megjelent az októberi VálaszAdó Cikk
A nyári adócsomag megszavazásával véglegessé vált, hogy 2020. január 1-jétől megszűnik az egyszerűsített vállalkozói adó (eva). A legkedvezőbb adózási lehetőség kiválasztásában segítenek az Adózóna kalkulátorai. Olvasói kérdés nyomán jutott tudomásunkra a múlt hét végén, hogy előzetes figyelemfelhívás nélkül szigorodott az ekáerbejelentés rendje: a fuvarozás megkezdésének dátumánál már az órát és a percet is meg kell jelölni.
Ekáerjelentési kötelezettség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Állásfoglalást szeretnék kérni ekáer láncügylettel kapcsolatosan A-B-C partnerek közt. Nem kockázatos termékről van szó, útdíjköteles gépjárművel belföldön, és magyarországi mindhárom partner. Belföldi értékesítésről van szó. Mindhárom jogi személy a belföldi általános szabályok szerint adózik áfa szempontjából. Az „A” partner az elsődleges magyarországi forgalomba helyező (importőr), ő ekáerszámmal szállítja „B” partnerhez (nagykereskedő). A „B” partner (nagykereskedő) szállítja útdíjköteles járművel a 2,5 tonnát, valamint 5 millió forintot meghaladó mennyiségben „C” partnernek (kiskereskedő). Kérdésünk: Szükséges-e „B” és „C” partner között ekáerszám megkérése, illetve, ha szükséges, kinek a feladata? Az eladónak („B” partner) vagy a vevőnek („C” partner)? Gyors válaszukat és együttműködésüket előre is köszönöm! Üdvözlettel, Bereczki Judit
Ekáer – bérmunka Kérdés
Cégünk egy belföldi vállalkozó részére bérmunkát végez. A bérmunka során új termék nem jön létre. A megbízó által átadott termék tisztítás után – a tisztítás miatt kisebb mennyiségben – kerül vissza a megrendelőhöz, és ezt a tevékenységet számlázzuk ki. A termék a kockázatos termékek körébe tartozik. Szállításkor be kell-e jelentenünk az ekáerbe? Értelmezhető ez úgy, hogy nem hoztunk létre terméket, így nem első értékesítés, amit nem kell bejelenteni? Köszönettel.
Ekáer-bejelentés Kérdés
Tisztelt Ügyintéző! Kérem, legyen szíves az alábbi ügyben állásfoglalást adni: Egy virág-nagykereskedéssel foglalkozó cég saját, 3,5 tonnánál nagyobb össztömegű gépjárművével Hollandiában virágot vásárol, illetve szállítja Szigetszentmiklósra, a nagybani virágpiacra. Útközben megáll Győrben egy parkolóban az autópálya mellett, ott vevőknek a virágok megrendelt részét lerakja, mely rendelés nem haladja meg az 500 kilogrammot és az 1 millió forint értéket. Majd továbbmegy Szigetszentmiklósra. Kérdésünk, hogy ebben az esetben az ekáer-bejelentést hogyan kell megvalósítani? Köszönettel: Tóth Mária ügyvezető