13 találat a(z) egyszemélyes cimkére
Biztosított Kérdés
Közjegyző iroda vezetője Kérdés
Kivás kft. ügyvezetése és személyes közreműködés Kérdés
Gyeden lévő ügyvezető járulékfizetese Kérdés
Alapító és/vagy kuratóriumi elnök Kérdés
Tisztelt Szakértő! Létrehozható-e egyszemélyes alapítvány, melynek alapítója egyben a kuratórium elnöke is? Jogilag nem összeférhetettlen a két "pozíció"? Amennyiben létrehozható, úgy az alapító elnök a tevékenységet elláthatja-e munkaviszony keretén belül? Ha nem lehet egyszemélyes alapítványt létrehozni, és az alapító személyének kötelezően el kell határolódnia a kuratóriumi elnökségi poszttól, lehet-e még a kuratórium tagja? A kuratóriumi tagok lehetnek-e az alapító családtagjai? Válaszát előre is köszönöm!
Kft. ügyvezetője lehet-e egyéni vállalkozó is? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő: egyszemélyes kft. ügyvezetője lehet-e egyúttal katás egyéni vállalkozó is? Ha igen, akkor egyéni vállalkozás keretében folytathatja-e ugyanazt a tevékenységet, mint ami a kft. főtevékenysége? Válaszát előre is köszönöm. Asbóth Istvánné
Ingatlannal rendelkező cég üzletrészének értékesítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy ingatlannal rendelkező kft. egyszemélyes tulajdonosa értékesíteni szeretné cégét. Ennek adó-, illetve illetékkötelezettségéről szeretnék információt. A választ köszönöm.
Zrt. könyvelése Kérdés
Egyszemélyes zrt. könyvelése miben különbözik az egyszemélyes kft. könyvelésétől? Kérem tájékoztatásukat, mire kell figyelemmel lenni, ha elvállaljuk a könyvelését.
Ügyvédi iroda egyszemélyes ügyvéd tagja – lakáscélú támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyvédi iroda egyszemélyes tagja tagi jogviszonyban áll az irodával. Ebben az esetben az egyéb feltételek megléte esetén igénybe veheti a kedvezményes lakáscélú támogatást a "munkáltatótól", azaz a saját irodájától? Köszönettel.
Kft. ügyvezetése szülés, csecsemőgondozás idején Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az Adózónán 2016. július 2-án "Ha az egyszemélyes kft. ügyvezetője várandós" címmel megjelent cikk kapcsán további kérdéseim merültek fel. Tovább gondolva a fenti cikkben vázolt szituációt, szeretném megkérdezni, mi a helyzet akkor, ha az ügyvezető hölgy úgy dönt, hogy az ügyvezetéssel kapcsolatos dolgokat mégis ő látja el a továbbiakban is és inkább nem kéri a csedet? Hogyan alakul ebben az esetben a járulékfizetési kötelezettsége a kft.-ben (esetünkben a kft. tagi jogviszony az egyetlen biztosítási jogviszonya). Betegállományba vonulhat a szülés-csecsemőgondozás idejére? Vagy akkor megint nem láthatná el az ügyvezetői teendőket? A további anyasági ellátásokra (gyed. gyes) való jogosultság, illetve azok igénybe vétele befolyásolják az ügyvezetést, illetve a járulékfizetést? Előre köszönöm megtisztelő válaszát! Bozsik István
Egyszemélyes ügyvédi iroda saját gépkocsi használata Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes ügyvédi iroda ügyvéd tagja saját személygépkocsit használ üzleti célra. Kiküldetési rendelvényt elvileg nem használhat. Amennyiben útnyilvántartás alapján elszámolja például csak a parkolást, akkor is kell cégautóadót magánszemélyként fizetnie? Köszönettel.
Kapcsolt vállalkozás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy egyszemélyes kft., amelynek tulajdonosa egyben az ügyvezető is. Ugyanez a tulajdonos (ügyvezető) egy másik kft.-ben 51 százalékkal bíró tulajdonos, és egyben közösen ügyvezető a kft. másik tulajdonosával. Kérdés az lenne, hogy ebben az esetben kapcsolt vállalkozásról van-e szó, és jelenteni kell-e a NAV felé. A másik esetben adott egy kft., amelynek 50 százalékos tulajdonosa és egyben ügyvezetője is a magánszemély, aki egy bt. beltagja, többségi tulajdonosa és egyben egyedüli ügyvezetője. Ebben az esetben fennáll a kapcsolt vállalkozás?
Egyszemélyes kft.-ben munkaviszony Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az alábbi kérdésre várnám szíves válaszukat: Egyszemélyes kft. tagjaként elláthatóak-e az alábbiak szerint a következő tevékenységek a társaságban: ügyvezetői tevékenység megbízási jogviszonyban, emellett gyógyszerészi tevékenység munkaszerződés alapján, teljes munkaidős munkaviszonyban? Segítségüket előre is köszönöm!