9 találat a(z) bt. megszűnése cimkére
Bt. megszűnése Kérdés
Bt. tagok adózása a társaság megszűnése esetén Kérdés
Katás bt. megszűnése beltag halálakor Kérdés
Eva megszűnés miatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jelenleg eva hatálya alá tartozó, bevételi nyilvántartást vezető bt. 2019 november 10-én a bt. egyszerűsített végelszámolásáról határozott. Az a kérdésem, hogy mi a teendője bevallási és jogi értelemben a végelszámolás elhatározásától a befejezéséig? Milyen bizonylatokat és bevallásokat kell elkészítenie? Kell-e választania a 2020. évre vonatkozóan a kata, a kiva vagy a társasági adózás között? Állandó bevétele nincs a bt.-nek, eseti kisebb bevételei vannak. Mindkét tag rendelkezik heti 36 órát elérő munkaviszonnyal. Ha a végelszámolás ideje alatt választania kell az adózási formák között, melyiket ajánlaná? Nincs és nem is lesz bér jellegű kifizetés a bt.-nél. Válaszát előre is köszönöm.
Bt. megszűnésekor ingatlan utáni áfa Kérdés
A bt. 2019.02.01-ével elindította egyszerűsített végelszámolását. A társaság tulajdonában van egy gazdasági épület az alakulástól kezdve. Az alakulás éve 1998 volt. A cég az ingatlant adóköteles gazdasági tevékenységéhez használta, kisebb karbantartásokat megcsináltatott az évek alatt, és az áfát ez után visszaigényelte. Most megszűnéskor az ingatlan a vagyonfelosztási javaslat alapján kerülne kiadásra a bt. tagja részére. A bt. az áfafizetési kötelezettségét az általános szabályok alapján állapítja meg, ingatlan tekintetében nem választott adókötelezettséget. Kérdésem: megszűnéskor az ingatlan után van-e áfafizetési kötelezettség? Köszönöm a válaszát.
Evás bt. megszűnése Kérdés
Van egy evás bevételi nyilvántartást vezető bt., egy kül- és egy beltaggal. A bt. meg akar szűnni. Kérdésem, hogy ilyenkor milyen dokumentumokat kell beadni azon túl, hogy az ügyvéd eljár a cégbíróságnál? A könyvelőnek milyen bevallásokat kell elkészítenie, beadnia stb.? Mi a teendő ilyen esetben? A kültag katás egyéni vállalkozóként folytatná a tevékenységet. A bevétel kb. 85 százaléka jogdíjból származik.
Bt. megszűnése, egyéni vállalkozás indítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni. Egy bt. végelszámolás alatt áll. A végelszámolás záró dátuma 07. 31. A záróbevallások elkészítése még folyamatban van. A bt. beltagja egyéni vállalkozóként folytatná a tevékenységét. Szabályos-e, ha a 161041-essel kijelentem 07. 31-én, és 08.01-én egyéni vállalkozást indít a volt beltag? Vállalkozásindításkor nyilatkozni szükséges, hogy nem korlátlanul felelős tag más vállalkozásban. Viszont a cégnyilvántartásból a törlés időt vesz igénybe, több hét is lehet. Köszönettel.
Bt. egyszerűsített végelszámolása. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Milyen feladatokat kell sorba venni – időrendi sorrendben – egy egyszerűsített eljárás során a betéti társaság megszűnése esetén? A társaságnak nincs tartozása, gyakorlatilag csak a házipénztári készpénzállománya és a jegyzett tőkéje van, amelyről számot kell adnia. Köszönettel takacskonyv@freemail.hu
Bt. megszűnése Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő konkrét esetben kérem szíves segítségét: 1991 óta egy bel- és egy kültaggal működő (családi) betéti társaság kültagja 2013. november 23-án meghalt. A bíróság, miután észlelte, hogy a társaság a jogvesztő határidő lejártáig nem jelentett be új kültagot, megállapította a társaság jogutód nélküli megszűnését. 2014. május 23. napjával. A társaság cégeljárásban igazolási kérelmet terjesztett elő, és a bírósági végzéssel szemben fellebbezéssel élt. Egyben jogorvoslati kérelmet nyújtott be a megszűnést megállapító végzés ellen, és az örököst kívánta kültagként bejelenteni. Az ítélőtábla az előterjesztett fellebbezést elutasította, és az elsőfokú bíróság végzését helybenhagyta. Az ítélőtábla végzése 2014. szeptember 1-jén kelt, és 2014. szeptember 8-án érkezett meg a bt.-hez. A bt. 2014. szeptember 8-áig működött, és az egyetlen alkalmazottat is foglalkoztatta. A bt. a beltag részére munkadíjat, az alkalmazott részére munkabért fizetett a 2014. május 23-át követő időre is. A bevallások elkészültek, a cég benyújtotta azokat, és határidőben megfizette a közterheket. Kérdésem, hogy a 2014. május 24-ét követő időre hogyan alakul a biztosítási kötelezettsége a tagnak és az alkalmazottnak, akik minden szempontból jóhiszeműen jártak el és vették fel járandóságukat? Mi legyen a bevallásokkal? Önellenőrzéssel töröljem azokat? Köszönettel veszem szíves válaszát. Papp Jné