4 találat a(z) baromfitenyésztés cimkére
Ismét pusztít a madárinfluenza Magyarországon Cikk
Kimutatta a madárinfluenza-vírus jelenlétét a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma Békés és Jász-Nagykun-Szolnok vármegye több állattartó telepén. Az érintett állományok felszámolása, valamint a járványügyi nyomozás folyamatban van – közölte ma a hivatal.
Baromfitelepeken intézkedett a Nébih Cikk
Rendkívüli ellenőrzést tartott két Bács-Kiskun megyei baromfitartó telepen a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A helyszínen tapasztalt, a madárinfluenza-járvány okán különösen kockázatos járványvédelmi hiányosságok miatt azonnali forgalmi korlátozást és az állatok zártan tartását rendelték el a szakemberek.
Nő a baromfi- és sertéságazat foglalkoztatási támogatása Cikk
Magasabb összegű foglalkoztatási támogatásra számíthat a baromfi- és sertéságazat. Az agrárminiszter döntése értelmében a baromfi- és sertéságazatban dolgozó szakképzett munkaerő megtartása érdekében, a 2019-ben meghirdetett támogatás mértéke 200 ezer forintról 500 ezer forintra nő.
Pénztárgéphasználat Kérdés
Tisztelt Sinka Júlia! 09.09.-én megválaszolt, a családi gazdálkodó pénztárgép használatára vonatkozó válaszával kapcsolatban még egy kérdés merült fel bennem. Amennyiben a jogalkotó a pénztárgép használatát pénzátvételi helyhez köti, és ilyennek minősíti a nyugtaadási kötelezettséggel járó fizetést, akkor jól értelmezem, hogy például egy baromfitenyésztéssel foglalkozó őstermelő esetében, aki "háztól" tojást értékesít, vagy aki kiül a háza elé, és a saját maga által megtermelt terményt (például kukoricát, paprikát) értékesíti, szintén nem elég a kézi nyugta, hanem felmerül a pénztárgéppel történő nyugtaadási vagy a számlakibocsátási kötelezettség? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Erdélyi Andrea