10 találat a(z) bérköltség-támogatás cimkére

Munkahelyteremtő bérköltség-támogatás Kérdés

GINOP-5.1. bérköltség-támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó bevétele lesz-e a munkaügyi központtól igényelt "Út a munkaerőpiacra" bérköltség-támogatás összege, mely 6 hónapig a bruttó bérét és a szociális hozzájárulási adóját tartalmazza, elszámolási kötelezettség mellett? A Katv. 2. § 22. pontjába beletartozik-e ez a támogatás? Válaszát köszönöm: W. Éva

Létszámnövelési kedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Létszámnövelési kedvezménnyel kapcsolatban a következő a kérdésem: a társaságiadó-bevallásban (1829) adóalapcsökkentő tétel a létszámnövekény és minimálbér adóévre számított szorzata, valamint az iparűzésiadó-bevallásban is (18HIPA) adóalapcsökkentő tétel a létszámnövekmény*1 millió forint. Az iparűzésiadó-bevallásban nem vehető igénybe olyan létszámbővítés, amely állami támogatás igénybevételével jött létre. Kérdésem, hogy a GINOP-5.1.1 munkaerőpiaci programból nyújtott – uniós projektben igénybevett – bérköltség-támogatás állami támogatásnak minősül-e. Illetve másik kérdésem, hogy társaságiadó-bevallásban ilyen megkötés nincs? Ha igénybe vette egy kft. ezt a bérköltség-támogatást, és a létszámbővítést ezáltal érte el, akkor a létszámnövelés érvényesíthető-e adóalapcsökkentő tételként a társaságiadó-, valamint az iparűzésiadó-bevallásban? Válaszát előre is köszönöm.

Támogatás elhatárolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Pályázati úton nyert (GINOP) támogatással kapcsolatban szeretnék kérdezni. A kapott összeg egy része fejlesztéshez kapcsolódik (eszközbeszerzés), a jelentősebb része viszont költségráfordítás ellentételezésére szolgál (bérköltség-támogatás). A bérköltség a 2017. évben merült fel kizárólag. Az eszközöket 2a 017. évben aktiválták, de az elkövetkezendő két évben is értékcsökkenés lesz elszámolva rájuk. Az elszámolást beadták, hamarosan lezajlik a helyszíni ellenőrzés is. Tudtommal a fejlesztési támogatás bevétele pénzügyi rendezéskor könyvelendő, de nem határolható vissza akkor sem, ha korábban használatba vettük az eszközöket. Mi a helyzet a bérköltséghez kapcsolódó támogatással? Ott is szükséges a pénzügyi rendezés? Aktív időbeli elhatárolásként a 2017. évre ki lehet mutatni a bérre jutó támogatást (visszahatárolni?). Van-e különbség, ha mérlegkészítés előtt vagy után folyik be? Köszönöm.

Kiva Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következőkben szeretném kérni szakértelmüket. Egy kft. 2017 decemberében bejelentkezett a kiva hatálya alá 2018-ra Folyamatban lévő pályázatát decemberben hagyták jóvá. Ez a pályázat bérköltség-támogatásra vonatkozik (GINOP-5.1.1-15 ) és de-minimis támogatásnak minősül. 1 emberre a bélköltség 70%-át, valamint a a szociális hozzájárulás mértékét térítenék meg a kft.-nek. Kérdésem: hogyan befolyásolja a kivára áttérést, mert már 7 napot dolgozott az illető decemberben? Van-e társasági adóalapot módosító kötelezettsége az áttérésnél? Milyen béralapot vehetek figyelemben a kivabevallásnál, ha a bér 70%-át megtérítik? Előre is köszönöm válaszukat.

Foglalkoztatási kedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó vehet-e igénybe foglalkoztatási kedvezményt létszámnövekedésre tekintettel a következő esetben: a statisztikai létszám 0,75%-kal emelkedett az előző évhez képest (5 fő alatti), de a munkavállalóra de minimis bérköltség támogatást kapott, GINOP szerződés keretén belül. Kérdésem még, hogy ha igénybe veheti a kedvezményt, abban az esetben van-e lehetőség arra, hogy nem a teljes kedvezményt vegye igénybe (például havi minimálbér *0,75 (létszámnövekmény) * 12 hó, hanem csak egy részösszeget? Előre is köszönöm válaszát.

Bérköltség-támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértők! Egy kft. bérköltség-támogatást igényelt néhány dolgozója tekintetében. A folyósítás minden hónapban érkezik a vállalkozás számlájára a kormányhivataltól a leadott elszámolások szerint, 2017 2. félévétől kezdődően. Hogyan kell könyvelni, illetve a tao-bevallásban vagy más bevallásban és a beszámolóban szerepeltetni ezeket az összegeket? Van-e valamilyen számviteli vagy adózási szempontból vezetendő nyilvántartás a kapott támogatással kapcsolatosan (határidők, korlátozások)?

Katás bevételnek számít-e a bérköltség-támogatás? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó szeretne pályázni vissza nem térítendő támogatásra. Kérdésem: bevételnek számít-e az „Út a munkaerőpiacra” elnevezésű kiemelt munkaerő-piaci program keretében nyújtott bérköltség-támogatás? Értelmezhető-e ezen támogatás a 2016. évi LXVI. törvény (a Módtv.) alapján költségek fedezetére folyósított támogatásnak? Feltételek vannak megszabva a támogatási szerződésben pl. meg kell vizsgálni, hogy a 6 havi átlagos statisztikai állományi létszám nagyobb-e, mint a kérelem benyújtásának időpontjában meglévő statisztikai állományi létszám. Egy év meghatározott hónapjaira jár támogatás, a fennmaradó hónapokra a vállalkozót terheli a szerződésben megállapított bér plusz szoc. hozzájár adó. Ez idő alatt közös megegyezéssel nem szünteti meg a résztvevő munkaviszonyát. A vállalkozó elfogadja a kérelmezett támogatás odaítélése esetén az Európai Számvevőszék és az Európai Bizottság illetékes szervezetei, az Állami Számvevőszék, a Kormány által kijelölt belső ellenőrzési szerv, a fejezetek ellenőrzési szervezetei, a Kincstár, és az európai uniós támogatásokkal kapcsolatban az irányító hatóságok, a kifizető, az igazoló és az ellenőrzési hatóság a költségvetési pénzeszközök felhasználására vonatkozóan ellenőrzési jogosultsággal bír. Csupán néhány feltétel a sok közül. Mielőbbi megtisztelő válaszát előzetesen is megköszönöm, remélve, hogy nem csúszunk ki az időből, amennyiben számunkra kedvező választ kapnánk. Tisztelettel.

Bérköltség-támogatás könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk GINOP-5.1.1-15-2015+00001 "Út a munkaerőpiacra elnevezésű kiemelt munkaerő-piaci programban bérköltség-támogatásra pályázatot nyert. A támogatás egy munkavállalóra vonatkozik 2016.12.12-2017.12.12. között 8+4 hónapra. A támogatás csekély összegű támogatás. A támogatás 998 527 forint (3211 euró). A munkabér 2017.01.10-én került kifizetésre, a támogatási összeg 2017.01.30-án megérkezett a társaság számlájára. Kérdésem a következő: hogyan kell az elszámolást könyvelnem, kontíroznom a 2016-2017. évekre, és a 1629-es bevallásban szerepeltetnem? A válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Gönczi Katalin

Bértámogatás könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Közhasznú alapítvány a munkaügyi központtól bérköltség-támogatást kap Támop1.1.1-12 project keretében rehabilitációs kártyával rendelkező munkavállalók után. Kettős könyvvitelt vezetünk. Hogyan kell elszámolni, illetve kontírozni ezt a bérköltség-támogatást? Ha vállalkozói tevékenységet nem folytatunk, akkor a társasági adóbevallásban fel kell tüntetnünk a támogatás összegét? Köszönöm válaszát!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink