9 találat a(z) adózási forma cimkére

Adózási forma megváltoztatása kijavítási kérelem gépjárműoktatás tárgyi adómentes tevékenység kapcsán Kérdés

Magánszemély ingatlan bérbeadása Kérdés

Élet a kata után – alternatívák kisadózás helyett – videó Cikk

Elérhető az Élet a kata után – alternatívák kisadózás helyett című webináriumon elhangzott előadás teljes anyagának videófelvétele.

Átalányadóra jogosító értékhatár túllépése Kérdés

Adózási forma Kérdés

Kézműves termékek alkalomszerű értékesítése Kérdés

Közvetítő, működési forma Kérdés

Több munkáltató általi foglalkoztatás, kiva Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kivaalany és egy tao hatálya alá tartozó gt. kettős foglalkoztatással alkalmaz egy magánszemélyt. A teljes adminisztráció a kivás munkáltatóhoz van delegálva. Jól gondolom-e, hogy a bérszámfejtést követően, a bruttó bér költségként való elszámolása után, a másik munkáltatóra jutó hányadot a költségről levezetve, követelésként előírom, majd a másik munkáltató általi kiegyenlítéskor ez a követelés megszűnik? A kérdésem az, hogy 1. Mit követelhetek a másik munkáltatótól? Csak a bruttó bért, vagy a személyi jellegű ráfordításra eső kivát is? 2. Mennyiben érinti az egész ügyletet, hogy a két társaság adózási formája más? A tao hatálya alá tartozó munkáltató milyen költségként fogja elszámolni a másik fél által ráterhelt kivát? 3. Ezzel az ügylettel, a nem kivaalany cég is profitál, adót spórol, hiszen a rá eső szocho+szakképzési helyett csak a kivát kell megfizetnie. Jelent-e ez problémát? Köszönöm.

Ápolási díj mellett milyen adózást (formát) célszerű választani, hogy kiadásaimat minimalizáljam? Kérdés

Szeretnék tartalomíróként, pályázatíróként, szellemi munkásként stb. dolgozni, internetes munkákat vállalni stb. Sokféle munkát szeretnék ellátni, tehát szeretnék számlaképes lenni az ápolási díj mellett, mert az igen csekély. De a havi 50 ezer Ft fix kiadást elég soknak érzem ahhoz képest, hogy az ápolás sok időmet, erőforrásomat leköti (rontja a versenyképességemet) és a bevétel – főleg a vállalkozás működtetésének elején – eléggé bizonytalan. 1.) Érdeklődnék, hogy milyen adózást/jogi formát célszerű választani? (Egyéni vállalkozó? Kisadózó? Átalányadózás? Adószámos magánszemély? Bocsánat, nem vagyok járatos a témában.) 2.) Fogadnom és fizetnem kell könyvelőt? Vagy megoldhatom olcsóbban is? 3.) Fizetnem havonta kell az adót, eho-t, járulékokat? Vagy negyedévente? 4.) Ha együttműködök pl. egy közhasznú egyesülettel, akkor milyen kedvezményben részesülhetek? (Úgy hallottam, hogy valahogy csökkenthetném így az adóalapot, ha együttműködnék egy egyesülettel.) Ez összegben mit jelentene az 50 ezer helyett? 5.) Autóüzemeltetésre (benzinre) kaphatok kedvezményt, ha ápolási díj mellett vállalkozó is vagyok? Elszámolhatok valamilyen utazást? 6.) Ha tanulni szeretnék ápolási és munka mellett, az csökkenthetné-e valahogyan a kiadásaimat (elszámolható-e valahogyan pl. a képzés díja)? Elnézést a sok kérdésért, de csak egyszer kérdezhetek ingyen és ez nekem bonyolult téma. Köszönöm válaszát!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink