9 találat a(z) adószám-felfüggesztés cimkére
Régi Art. 24/A § adószám-felfüggesztés jogszabályi törlése Kérdés
Egyéni vállalkozó adószám-felfüggesztés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alapvető problémám az lenne, hogy van egy egyéni vállalkozó, akinek az adószámát felfüggesztették 2014. 09. 09-ével, majd 2015-ben a státusza technikailag megszűnt. Ezután 2015. 07. 02-ával új adószámot kapott. Az lenne a kérdésem, hogy a 2015-ös évre két adóbevallást fogok készíteni, mivel egy évben két adószáma van? Illetve a megszűnt adószámra hogyan tudok bármiféle adatszolgáltatást teljesíteni? A másik kérdésem, hogy amit a régi adószámon felhalmozott tartozást (szállító) elkezdi kiegyenlíteni, azokat az új adószám alatt elszámolhatom? Költségként és áfában egyaránt? Köszönöm a segítséget!
Kényszertörléskor még ezt is fizetni kell Cikk
Adószám-felfüggesztés, majd kényszertörlés. Nem elég, hogy adótartozás is terheli a céget, még az is kérdés, hogy a tulajdonosnak a felszámolásig kell-e maga után adót és a járulékot fizetnie? Olvasónknak dr. Radics Zsuzsanna tb-szakértő válaszol.
Adószám-felfüggesztés alatt az áfa könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. adószámát felfüggesztette a NAV adó- és járuléktartozás miatt. Az adózó áfaalany, az áfabevallásban a költségeket nem lehet szerepeltetni. Év közben a költségszámlák áfatartalmát a 4661 főkönyvi számlára könyveltem. Közben az adózó végelszámolás majd felszámolás alá került, az adószáma továbbra is fel van függesztve. A könyvelésben, valamint a bevallásokban az el nem számolt áfát követelésként, vagy ráfordításként kell szerepeltetni, vagy a 4661 főkönyvi számlán kell hagyni? Válaszát előre is köszönöm.
Le nem voható áfa könyvelése adószám-felfüggesztés esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Hogyan kell könyvelni az adószám-felfüggesztés alatt keletkezett kiadások áfatartalmát? Ha jól tudom, a felfüggesztés megszűnését követően a felfüggesztés időszaka alatt keletkezett áfatartalmat átvihető követelésként lehet érvényesíteni a beszerzések tekintetében. Másrészt számviteli szempontból a felfüggesztés alatt a költségszámlák áfatartalmát az adott ügylet költségszámláján kell elszámolni. Mivel a felfüggesztés kimenetele a könyvelés során előre nem ismerhető, mi a helyes könyvelési tétel? Ha szankciós jelleggel törölnék az adószámot, úgy jó, hogy az 5/8 számlaosztályban szerepel a nem levonható áfa, hiszen a levonási jog véglegesen elenyészik? Ha viszont az adószám-felfüggesztés megszűnik, és a következő időszakban levonásba helyezem a számlák áfatartalmát áthozható követelésként, nem jó, ha 5/8-ban van elszámolva, hiszen nem egyezik az áfakarton. Ezek a tételek az adószám-felfüggesztés kimenetelének függvényében mindig korrekcióra szorulnak? Mi a teendő, ha esetlegesen az időszak alatt már történt évzárás, és a számlák áfája utólagosan átvihető követelésként érvényesíthető, de a könyvelés az áfát az 5/8 számlaosztályban, tehát eredményt érintő számlákon tartotta nyilván? Hibahatár, háromoszlopos mérleg?
Áfalevonás adószám-felfüggesztés esetén Kérdés
Tisztelt Szakértők! Egy vállalkozás könyvelési teendőit 2013-tól nem látta el. Adótartozása, a beszámoló közzétételének elmulasztása miatt az adóhatóság felfüggesztette, majd szankciós jelleggel törölte az adószámát. Kérdéseim a következők: 1. Az utólagos könyvelés esetében, amely időpontban ismert az adószám törlésének a ténye, 2013., 2014. évre már úgy kell elkészíteni a könyvelést, hogy az adott ügylet költségszámláján számolom el a nem levonható áfát? 2. 2013. második negyedévre a bevételek (a második negyedévre csak a 04. havi adatokat vallották be) miatt áfa-önrevíziót kell készítenem, mely esetben a levonható oldalon nem szerepelhet adat. Át kell könyvelnem a 04. hónapra már az előző könyvelő által rögzített kiadási számlákat nem levonható áfásan? Ő még (helyesen) levonásba helyezte az áfát. 3. Ha csak adószám felfüggesztésről beszélnénk, annak megszűnését követően, ha jól tudom, utólag átvihető követelésként érvényesíthető a felfüggesztés időszaka alatti levonható áfa. De, ha én azt abban az időszakban az adott ügylet költségszámláján könyveltem, utólag át kell vezetnem a 466-ra?Vagy nem az adott ügylet költségszámláján kell elszámolni, hanem valamilyen követelésként, és csak akkor átvezetni az 5/8 számlaosztályba, ha a levonási jog véglegesen elenyészik (például törlés esetén)? 4. Melyik a helyes könyvelési tétel adószám-felfüggesztés alatt például egy 1270 forint kiadás esetén? T:511 anyagköltség 1000 forint, 3681 le nem vonható áfa 270 forint – K:3811 pénztár 1270 forint, vagy T511-K3811 1270 forint? Hiszen nem mindegy, hogy 1000 vagy 1270 forint a költség.
Így vonható le a motorbenzin áfája, visszamenőleg is Cikk
Meghatározott esetekben visszamenőleg is levonható a motorbenzin áfája, ugyanakkor 2015-től nem gyakorolhatják ezt a jogukat az adószám-felfüggesztés nélkül törölt adószámú adózók.
Új szabályok adószám felfüggesztésénél Cikk
Nagyon sok panasz érkezett 2011-ben az adóhatóság adószám felfüggesztési tevékenységével kapcsolatosan. A NAV sSzámos esetben előzetes figyelmeztetés nélkül felfüggesztette olyan vállalkozások a NAV az adószámát olyan vállalkozásoknak, amelyek folyószámláján valamilyen adónemben egy éven túli tartozás állt fenn.
Jövőre megszűnik az adószám-felfüggesztés, többszázezres bírság jár helyette Cikk
Az adózás rendjéről szóló törvény új eleme az adóregisztrációs eljárás és a fokozott adóhatósági felügyelet intézménye. Jövőre bővül az elektronikus ügyintézés lehetősége, s egyszerűbb lesz a túlfizetések visszaigénylése. Megszűnik az adószám-felfüggesztés, helyette bírságol az adóhatóság.