7 találat a(z) üzletszerű ingó értékesítés cimkére

Magánszemély ingó értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértők! Magánszemély (aki házasságban él) vásárolt egy használatból kivont pótkocsit. A férje felújította, használhatóvá tette, majd eladták (nem üzletszerűen, csak már nem volt rá szükségük). A kérdésem az lenne, hogy adózási szempontból közös tulajdonnak lehet-e tekinteni a pótkocsit, mert külön-külön számolva nem haladja meg a jövedelem a 600 000 forintot (viszont, ha az egyik magánszemély egyedül értékesíti, akkor van adóköteles jövedelme, mert a felújításról nem rendelkezik bizonylattal). Köszönöm.

Vaterázók, figyelem! Itt a NAV válasza, mikor kell adószám – példák! Cikk

Mikor kell adószámot kérniük a magánszemélyeknek ingóságok értékesítése esetén, és mikor nem? Évi 600 ezer forint alatti bevétel esetén kell-e adószám? Lehet-e visszamenőleges hatállyal alanyi adómentességet választani, ha valaki a gazdasági tevékenysége megkezdése után kér – jogszerűtlenül – adószámot? Hogyan kell visszamenőlegesen – bevételi bizonylatok híján – áfabevallást benyújtani? – egyebek között ezekre a kérdésekre kért választ az Adózóna.hu a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól (NAV).

Vatera és adófizetés Kérdés

Most olvastam a cikküket a vaterás aukciós értékesítésekről. Kérdésem: tényleg a saját gyermekeim által használt cipő, ruha, babakocsi stb. után is adózni kell ? Remélem ez nem igaz, borzasztó lenne, ha még az adózott pénzemen megvásárolt, és adóval növelt ruhácskákat újonnan megvéve, most még megint adózzak, mert továbbadom pár száz forintért. Szomorú lenne. Régen volt, ha jól tudom, hogy 200 ezer forintig nem kell semmiféle adózás. Kérem erre szakszerű, megnyugtató válaszát! Köszönettel.

Retteghetnek a vaterázók! Igazat adott a NAV-nak a Kúria Cikk

Súlyos szankciókkal sújthatja a NAV azokat a magánszemélyeket, akik rendszeresen, ellenérték fejében ingóságokat értékesítettek (például az internetes aukciós oldalakon) 2011. december 31-e előtt, és az adókötelezettségüket nem az önálló tevékenységre vonatkozó szabályok szerint teljesítették. A Kúria ugyanis jogegységi határozatban kimondta: 2011. december 31-éig akkor is üzletszerű volt a rendszeresen, ellenérték fejében végzett ingó értékesítés, ha a magánszemély nem jelentkezett be az általános forgalmi adó (áfa) hatálya alá, vagyis nem kért adószámot.

Üzletszerű ingó értékesítésénél mekkora bevétel határig nem kell jövedelmet megállapítani? Cikk

Olvasói kérdésre Angyal József okleveles adószakértő válaszol.

Vaterázásért ítélték el, a közerkölcsre hivatkozva Cikk

Téves bírói döntés született az üzletszerű ingó értékesítéssel kapcsolatosan, vagy az Alaptörvény (az új Alkotmány) tág teret nyit az adóhatóság önkényes jogértelmezéseinek? Dr.Kopinja Mária bíró (Fővárosi Törvényszék) kifogyva a szakmai ellenérvekből, ítéletét a józan észre, a közjóra és az erkölcsre hivatkozással próbálja alátámasztani.

Vaterás értékesítés: több százezres bírság adózónak és adószakértőnek Szakértői Kommentár

Rogán Antal T/4662/111 számon módosító javaslatot terjesztett be a „bizonytalan adójogi helyzet bejelentése” cím alatt. A laikus számára nehezen érthető törvényszöveget egy példán keresztül mutatjuk be.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink