10 találat a(z) ügyvezető bejelentése cimkére
Több ügyvezető bejelentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Amennyiben egy társaságnak több tulajdonosa van és mindegyik ügyvezető is, az önálló vagy együttes aláírási jogtól függetlenül mindegyik ügyvezetőt be kell jelenteni társas vállalkozóként vagy munkaviszonyban? A jogviszonyokkal tisztában vagyok, a kérdés inkább arra irányul, hogy ha a több ügyvezető közül 1 vagy 2 látja el valójában az ügyvezetői teendőket, elengedő-e őket bejelenteni, vagy mindegyik ügyvezetőre vonatkozóan meg kell határozni a foglalkoztatási jogcímet (jellemzően többes társas vállalkozó) és ilyen jogcímen bejelenteni őket a T1041 nyomtatványon? Köszönettel,
Ügyvezető bejelentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2014-ben jött hozzánk két ügyvezető. Az egyik most, 2017-ben lemondott, és amikor ki akartuk jelenteni a 1041-es nyomtatványon, akkor jöttünk rá, hogy az előző könyvelő annak idején csak az egyik ügyvezetőt jelentette be . Egyébként napi két órában, munkaviszonyban volt bejelentve, mint orvos. Most nem tudjuk, mit csináljunk. Válaszukat várom köszönettel.
Társas vállalkozó jogviszonya új Ptk. alapján Kérdés
Újonnan alakuló, a Ptk. hatálya alá tartozó betéti társaság helyesen jár-e el abban az esetben, ha a beltag ügyvezetői tevékenységét heti 20 órás munkaviszony keretében (a munkaviszonyt a társaság alapításánál az alapító okiratban rögzítették) látja el, és így a garantált bérminimum arányos része után fizeti meg a járulékát? A tevékenység középfokú képesítést igényel. Máshol biztosítási jogviszonya nem áll fenn. Hogyan alakul a járulékfizetési kötelezettség alapja, ha a fenti jogviszonyán túl: 1. sSemélyesen is közreműködik a társaság működésében, és ezt NEM munkaviszony alapján teszi? (Társas vállalkozóként lesz biztosított és a garantált bérminimum alapján, emelt alap után kell járulékot fizetni a fenti munkaviszonyos jogviszonyon túl?) 2. Személyesen is közreműködik a társaság működésében, és ezt heti 10 órás munkaviszony alapján teszi? (Társas vállalkozóként nem lesz biztosított, csak mindkét – ügyvezetői és személyes közreműködése alapján is –, mint munkaviszonyos, így a garantált bérminimum 20, illetve 10 órás arányának megfelelő bér után kell járulékot fizetnie?) 3. Személyesen nem működik közre társaság működésében. (Csak a 20 órás ügyvezetői munkaviszony alapján lesz biztosított, így csak a gar.antált bérminimum 50 százalékának megfelelő járulékalapot kell figyelembe venni?) A fenti esetekben a munkakör gyakorlója, a munkaszerződés munkáltatói aláírója ki lehet? Munkáltató és munkavállaló aláírása lehet egyező? Vagy a társaság legfelsőbb szerve a munkakör gyakorlója, a szerződés aláírója?
Vezető tisztségviselő megbízási szerződéssel Kérdés
Kedves Szakértő! Kétszemélyes kft.-ben az egyik tag és ügyvezető jogállása júliusban társaságiszerződés-módosítás miatt megváltozott: már nem tag, hanem csak ügyvezető (a másik fél tag+ügyvezető maradt). Emellett egyéni vállalkozó, ahol a járulékait megfizeti a szabályok szerint. Kérdésem: Ha július óta megbízási jogviszonyban végzi az ügyvezetői tevékenységét, be kell-e jelenteni biztosítottként a 14T1041es nyomtatványon, és jelentenem kell-e havonta a 1408as nyomtatványon, ha a megbízási díj összege havi 5.000 forint? Nulla forintos megbízási díj esetén (ha ez lehetséges) kell szerepeltetnem az ügyvezetőt a 1408-as bevallásban? Segítségüket előre is köszönöm.
Ügyvezető biztosítási jogviszonya Kérdés
Sokszor felmerült már a társas vállalkozói jogviszony téma, és most a NAV is megkezdte az ellenőrzéseket. Egy társaság ügyvezetője feladatait már 2010. óta alkalmazottként látja el. Erre a társasági szerződése is lehetőséget biztosít. A 2012-ben megváltozott tb-törvény értelmezésével még mindig probléma van. Be kell-e jelenteni ugyanabba a cégbe társas vállalkozóként az ügyvezetőt, így kettős jogviszonyt teremtve?
Megbízott ügyvezető bejelentése Kérdés
Be kell-e jelenteni a T1041 bejelentőlapon egy kft. ügyvezetőjének jogviszonyát, aki megbízási szerződés alapján látja el tevékenységét, és havi rendszerességgel kifizetett megbízási díja nem haladja meg a minimálbér 30 százalékát, ha egy másik megbízási összeg is lesz számfejtve, és így a kifizetés együttesen már meghaladja a minimálbér 30 százalékát? Ha igen, akkor mikor?
Bevallási dátumok kft. alapításakor Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy egyszemélyes kft. alapító okiratának dátuma 2014. 03. 07., melyben a társaság ügyvezetője az ügyvezetői megbízást 2014. 02. 26-ai kezdő dátummal, határozatlan időtartamra fogadta el. A cégbírósági bejegyzés 2014. 03. 07-én történt meg. Az adószám érvényességének kezdete: 2014. 02. 28. A cégbírósági végzésen az ügyvezető tagsági jogviszonyának, illetve az ügyvezetői megbízatásának kezdete: 2014. 02. 26. Kérdésem az lenne, hogy az egyes bevallásokat (14T1041, 1408, 1465, 1401, 1429) milyen kezdő dátummal kell beadni? Tisztelettel: Erdélyi Andrea
Ügyvezető bejelentése Kérdés
Tisztelt Szakértő Úr! Ha adott egy bt. beltag, aki mint orvos személyesen közreműködit a társaság tevékenységében (orvos FEOR-ral főállású társasvállalkozó), akkor őt, mint a társaság ügyvezetőjét kell-e jelenteni "mégegyszer" ugyanebbe a bt-be. Válaszát köszönöm
Csapdahelyzetek: a be nem jelentett ügyvezető Szakértői Kommentár
Nemrégiben „gépről-gépre” járt egy elektronikus levél, melyben egy vállalkozó arról panaszkodott, hogy az adóhatóság az ügyvezető biztosítottként történő bejelentésének elmulasztása miatt több cégét több millió forintra megbírságolta. A kör-email egyben felhívta a vállalkozások figyelmét erre a veszélyre.
Ügyvezetők bejelentése Kérdés
Tisztelt Szakértő!A következő kérdésem lenne:Mi a teendő azokkal az ügyvezetőkkel, akik rendelkeznek 36 órásmunkaviszonnyal, vagy saját jogú öregségi nyugdíjasok és azügyvezetésért nem vesznek fel jövedelmet, be kellett-e Őketjelenteni az 12T1041-es nyomtatványon 2012.01.01-től, és ha igenmi van a 08-as bevallással? Ha ez eddig nem történt meg mi a teendő? Személyesen nem működnek közre a társaság tevékenységében. Ha közreműködnek , akkor mi a teendő?